Skocz do zawartości

Wizualizacja projektów Raspberry Pi


Ruby

Pomocna odpowiedź

Cześć,

wie ktoś w czym mogę łatwo zwizualizować projekt Raspberry Pi Pico? Chodzi mi o stworzenie wizualnie przyjemnego obrazka na którym pokażę gdzie co podłączyć (zamiast  schematu elektronicznego). Często widziałem w poradnikach jakieś wizualizacje ale zawsze się od siebie różniły i nie mam pojęcia czy coś takiego jak program do wizualizacji istnieje czy może  każdy samemu robi takie grafiki w programach graficznych. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 7.08.2022 o 01:57, trainee napisał:

Ja tyle wiem, że redakcja Forbota, co opisuje w kursach, używa Fritzing.

Już od dawna nie - korzystaliśmy z tego narzędzia przez pewien czas, ale jednak w pewnym momencie napotykaliśmy coraz więcej przeszkód. Od dość dawna wszystkie nowe ilustracje rysowane są "od zera" w Corelu.

@Ruby zerknij na wspomniany tu Fritzing lub Tinkercad.

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 7.08.2022 o 01:57, trainee napisał:

Ja tyle wiem, że redakcja Forbota, co opisuje w kursach, używa Fritzing.

Dzięki, właśnie czegoś takiego szukałem 

2 godziny temu, Treker napisał:

Już od dawna nie - korzystaliśmy z tego narzędzia przez pewien czas, ale jednak w pewnym momencie napotykaliśmy coraz więcej przeszkód. Od dość dawna wszystkie nowe ilustracje rysowane są "od zera" w Corelu.

@Ruby zerknij na wspomniany tu Fritzing lub Tinkercad.

Fritzing wydaje się być tym czego szukam aktualnie, szkoda tylko że oprogramowanie niby darmowe a na stronie chcą 10 euro za pobranie 😄 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

14 minut temu, Ruby napisał:

oprogramowanie niby darmowe

Otwarte != darmowe.

Za ściągnięcie z gita nikt nikomu nie każe płacić. A płacisz za to, że ktoś to wszystko przygotowuje (strona, dokumentacja, spakowanie wersji, ogólnie cała nieprzyjemna robota).

 

Link do komentarza
Share on other sites

15 minut temu, ethanak napisał:

Otwarte != darmowe.

Za ściągnięcie z gita nikt nikomu nie każe płacić. A płacisz za to, że ktoś to wszystko przygotowuje (strona, dokumentacja, spakowanie wersji, ogólnie cała nieprzyjemna robota).

 

Zazwyczaj jak ktoś robi otwarte oprogramowanie to wsparcie jest opcjonalne i można zapłacić ile się chce, w tym przypadku są do wyboru dwie opcje 8 i 25 euro. Lepsze jest to  że jak się zarejestruję na ich stronie to pojawia się nowa opcja że się już zapłaciło, i można program normalnie pobrać, no i fakt jest tez opcja pobierania przez  githuba. Nie mniej jednak dziwna zagrywka ze strony twórców skoro od jednych jest  wymagane płacenie a od innych nie 😕 

Link do komentarza
Share on other sites

Kwestia durnej kalki językowej - Polacy uparli się aby tłumaczyć słowo "free" jako "darmowy" a nie - zgodnie z kontekstem - wolny.

Powtarzam: nie chcesz wsparcia i nie masz zamiaru płacić? Ściągnij sobie z githuba.

Link do komentarza
Share on other sites

25 minut temu, ethanak napisał:

Kwestia durnej kalki językowej - Polacy uparli się aby tłumaczyć słowo "free" jako "darmowy" a nie - zgodnie z kontekstem - wolny.

Powtarzam: nie chcesz wsparcia i nie masz zamiaru płacić? Ściągnij sobie z githuba.

Tu się zgodzę że  ta kalka językowa robi problemy. Ale tak jak pisałem jestem świadomy ze  OS projekty nie są zawsze darmowe, po prostu szukając informacji o tym  programie, ktoś napisał że jest darmowy i się tym zasugerowałem gdzie podczas próby pobierania ze strony kazano mi zapłacić. Co jest  ok. Z ciekawości chciałem sprawdzić jak wygląda konto użytkownika u nich na stronie i po zarejestrowaniu można pobrać za darmo program co jest śmieszne. Korzystałem  z wielu otwartych programów i tak jak pisałem zazwyczaj kwestia pomocy finansowej była dobrowolna albo taka że się płaci bez względu na to czy ma się u nich konto na stronie czy nie. I w takim przypadku jeśli program potrzebowałem to go kupowałem a jeśli opłata była dobrowolna to zazwyczaj coś płaciłem jeśli program mi się faktycznie do czegoś przydał. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.