Skocz do zawartości

Odpowiednik Raspberry Pi 400 z Raspberry Pi Zero


rubicki

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Dziękuję za opis i gratuluję ciekawego DIY! Właśnie zatwierdziłem ten temat, więc projekt jest już widoczny publicznie. Jeśli chcesz, aby Twój projekt wziął udział w naszej akcji rabatowej (50 zł do sklepu Botland) to upewnij się, że link do tego tematu umieściłeś w tym miejscu 🚀

Zachęcam do opisywania kolejnych projektów 🙂

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, ethanak napisał:

Rozumiem że to RPi 0.400 🙂

Jedną rzecz bym poprawił - normalne ułożenie klawiszy a nie kratka od siekiery.

Co masz na myśli mówiąc kratka od siekiery? Taką miałem klawiaturę, jest to jednolite PCB z gumową nakładką więc nie za bardzo miałem jak przestawić klawisze na kształt normalnej klawiatury PC 😉

Nazwa zacna 😄

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Po prostu każdy nietypowy (nawet trochę) układ klawiatury to utrudnienie w pisaniu.

Może jakaś klawiatura od laptopa (zdaje się że masz) albo po prostu zwykła krótka klawiatura (bez bloku numerycznego) wyjęta z obudowy?

 

Link do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, ethanak napisał:

Po prostu każdy nietypowy (nawet trochę) układ klawiatury to utrudnienie w pisaniu.

Może jakaś klawiatura od laptopa (zdaje się że masz) albo po prostu zwykła krótka klawiatura (bez bloku numerycznego) wyjęta z obudowy?

 

w opisie właśnie pisałem o tej bezprzewodowej. Kilka miesięcy w użytku do smartboxa a później na 4 lata do szafy 😄
zależy mi na tym, żeby było małe. Zwykła klawiatura jest dość spora tutaj ok. 20cm 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, rubicki napisał:

pisałem o tej bezprzewodowej

Mam taką - używam do pisania na fejsie jak siedzę w barze. Nieco lepsza od macania po ekranie w smartfonie, ale do normalnej pracy się niespecjalnie nadaje...

zmierzyłem "krótką" klawiaturę (mam taką uszkodzoną, leży i czeka na pomysł), faktycznie za duża. Ale...

Miałem kiedyś netbooka (Aspire One). Cały lapek ma szerokość 25 cm, a klawiatura była całkiem wygodna (tzn. dało się normalnie pisać). Może coś w tym kierunku?

Bo projekt jako taki mi się podoba. Dodałbym jeszcze jakiś uczciwy dźwięk (np. USB albo I2S), kawałek akumulatora i byłby fajny sprzęt podróżny dla niewidomych... 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, ethanak napisał:

Mam taką - używam do pisania na fejsie jak siedzę w barze. Nieco lepsza od macania po ekranie w smartfonie, ale do normalnej pracy się niespecjalnie nadaje...

zmierzyłem "krótką" klawiaturę (mam taką uszkodzoną, leży i czeka na pomysł), faktycznie za duża. Ale...

Miałem kiedyś netbooka (Aspire One). Cały lapek ma szerokość 25 cm, a klawiatura była całkiem wygodna (tzn. dało się normalnie pisać). Może coś w tym kierunku?

Bo projekt jako taki mi się podoba. Dodałbym jeszcze jakiś uczciwy dźwięk (np. USB albo I2S), kawałek akumulatora i byłby fajny sprzęt podróżny dla niewidomych... 🙂

U mnie większość projektów rodzi się teraz głównie z tego, że na studiach kupiłem X rzeczy, wykorzystane były kilka razy (albo wcale) i szkoda wyrzucić, szkoda odsprzedać za pół darmo i wtedy stwierdzam, że trzeba zrobić z tego jakiś użytek 😄 w moim przypadku, dopóki nie musiałem wykorzystać maliny do Klippera to stał tam RecalBox i było to podłączone do mojego monitorka z recyklingu, a klawiatura przydała się do Kodi, które również tam siedziało 🙂 

Jak najbardziej, dużo lepszym rozwiązaniem byłoby wstawienie klawiatury z netbooka, wyglądem też bym zbliżył się do Pi 400.

Co do dźwięku to jakaś nakładka i można działać 😄

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.