Skocz do zawartości

Monitor z recyklingu


rubicki

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Dziękuję za opis i gratuluję ciekawego DIY! Właśnie zatwierdziłem ten temat, więc projekt jest już widoczny publicznie. Jeśli chcesz, aby Twój projekt wziął udział w naszej akcji rabatowej (50 zł do sklepu Botland) to upewnij się, że link do tego tematu umieściłeś w tym miejscu 🚀

Zachęcam do opisywania kolejnych projektów 🙂

 

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, matsobdev napisał:

A jak ktoś ma nowszą matrycę z eDP (embeded Display Port), to można bezpośrednio do DP podłączyć. Tylko nie obsłuży to zabezpieczonych treści - brak HDCP. Nici z Netflixa.

zależy do czego potrzebujesz 😉 jak sam monitor do pracy, RPi itp. to eDP wystarczy w zupełności

Ja to wykorzystuję do starych konsol (nes, pegasus itp.) gdzie mogę działać po RCA. Przez HDMI łączę się malinką

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam

Piękna konstrukcja 🙂 kilka lat temu zrobiłem sobie monitor z ramki na obrazy z Ikei, bo nie mam dostępu do drukarki 3D a

propozycje cen na wydruki przekraczały niejednokrotnie ceny monitorów.

Ekran miałem w proporcjach kinowych a ramka ma mniej więcej proporcje 4:3, by nie ciąć ramki wstawiłem na dole pasek

mlecznej PLEXI z otworem na klawisze i dwa głośniki a do środka wsadziłem na stałe Malinkę. Miał być jeszcze TV ale zmienił

się system nadawania i pewnie byłby w stanie odebrać sygnał z TV kablowych jeśli jeszcze nadają w analogu.

Czekam na pomysły, bo mam jeszcze kilka ekranów i płytek sterujących, jeśli uda się załatwić ekran z panelem dotykowym to

postaram się zrobić tester do auta CAN/OBD.

Pozdrawiam PiotrP

Ps. wiele ciekawych rozwiązań takiego monitora jest na Elektrodzie, temat zaczął Remzibi i jest tam kopalnia wiedzy na temat

driverów, kabli i oprogramowania. Ci jakiś czas zamieszczane są zdjęcia konstrukcji w tym i mojej.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

36 minut temu, Zealota napisał:

Przydałoby się jeszcze z parę zdjęć "gotowego produktu". Na chwile obecną nie wiele widać, żeby ocenić ostatecznie.

Jak pisałem post nie miałem obecnie pod ręką sprzętu więc brałem to co miałem na telefonie 😉
Obecnie siedzę z drukareczką na mieszkaniu i praktycznie większość wydrukowanych elementów czeka na obróbkę gdy odwiedzę rodziców i skorzystam z warsztatu 😉 tam też mam obecną wydrukowaną wersję monitora 

Link do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, PiotrPitucha napisał:

Witam

Piękna konstrukcja 🙂 kilka lat temu zrobiłem sobie monitor z ramki na obrazy z Ikei, bo nie mam dostępu do drukarki 3D a

propozycje cen na wydruki przekraczały niejednokrotnie ceny monitorów.

Ekran miałem w proporcjach kinowych a ramka ma mniej więcej proporcje 4:3, by nie ciąć ramki wstawiłem na dole pasek

mlecznej PLEXI z otworem na klawisze i dwa głośniki a do środka wsadziłem na stałe Malinkę. Miał być jeszcze TV ale zmienił

się system nadawania i pewnie byłby w stanie odebrać sygnał z TV kablowych jeśli jeszcze nadają w analogu.

Czekam na pomysły, bo mam jeszcze kilka ekranów i płytek sterujących, jeśli uda się załatwić ekran z panelem dotykowym to

postaram się zrobić tester do auta CAN/OBD.

Pozdrawiam PiotrP

Ps. wiele ciekawych rozwiązań takiego monitora jest na Elektrodzie, temat zaczął Remzibi i jest tam kopalnia wiedzy na temat

driverów, kabli i oprogramowania. Ci jakiś czas zamieszczane są zdjęcia konstrukcji w tym i mojej.

Strona na googlesites, którą podlinkowałem jest chyba właśnie autorstwa Remzibi. To było moje główne źródło wiedzy dot. tego sprzętu i firmware'u
No niestety, obecnie koszt zlecenia takiej obudowy przekroczyłby pewnie cenę zakupu jakiegoś podstawowego chińczyka w stylu ender3 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.