Skocz do zawartości

Wykorzystanie elementów ze starego komputera


defus

Pomocna odpowiedź

Ehh... Ja bym zostawił wszystko oprócz obudowy (chyba że ją do czegoś wykorzystasz). Możesz z tego zrobić jakiegokolwiek robota. Dam ci przykład manipulator sterowany za pośrednictwem drugiego komputera. Pomysłów jest dużo, rozumiem, że czasami można mieć z nimi problem, ale wystarczy trochę czasu i chęci aby coś wymyślić.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Lepiej sobie odpuść. Szybciej i lepiej będzie kupić nowe części i na ich bazie coś zbudować 😉

Recykling jest dobry, ale odradzam go początkującym, bo nie wiedzą co i jak robić 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Masz rację, ale tylko w pewnym stopniu. Też jestem początkującym a poradziłem sobie z podobnym projektem. Fundusze też mogą przeszkadzać w kupieniu wszystkich potrzebnych części. Ale właśnie przy budowie czegoś z PC (tak jak wszystkiego) jest potrzebna choćby minimalna wiedza.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie chce być niemiły ale zaczął bym od tego jakimi środkami dysponujesz.

1. 1-50zł

2. 50-200zł

3. 200-XXX zł

No i doświadczenie:

1. Znasz podstawowe prawa.

Kirchora, Oma

2. Wiesz jak działa rezystor, kondensator itp.

No i wyposażenie warsztatu.

1. Lutownica

2. Multimetr

3. I reszta pierdół ze skrzynki z narzędziami.

Życzę powodzenia ale w takiej dziedzinie jak elektronika trzeba myśleć realnie.

Na forum jest kilka konstrukcji krok po kroku np. waldek światlub. Mógłbyś od tego zacząć.

Link do komentarza
Share on other sites

Brosper wiem wiem ,chyba wiadomo ,że zaczne od najprostszego 😉

Lutownica i narzędzia się znajdą ,co do praw to nie za bardzo ,ale się poczyta ,rezystor , kondesator coś wiem .

Z kasą ciężko myślę ,że do 100zł ,ale mam dużo rzeczy w domu do rozebrania jakieś walkmeny itp.

A właśnie bo uczę się C++ czy to się przydaje w robotyce ? Programowanie wiadomo ,ale czy ten język . Oczywiście amatorsko chcę się tym zajmować.

Link do komentarza
Share on other sites

C++ może być. Obudowy nie wyrzucaj, a przynajmniej boków. Może być dobrą konstrukcją nośną. Zasilacz możesz wykorzystać do zasilania elektroniki. Z płyty głównej kondensatory, z DVD-RW możesz zrobić zapalniczkę. Silniczki z dysku po przeróbce mają sporo mocy. Magnesy neodymowe też się mogą przydać 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.