Skocz do zawartości

Wykorzystanie elementów ze starego komputera


defus

Pomocna odpowiedź

Może się przydać wszystko: wentylator (nie wiem do czego), procesor, dysk twardy, płyta główna, kable, obudwa, a nawet głośniki (o ile komputer takie posiada) i monitor (też nie wiem do czego, ale na twoim miejscu bym go nie rozbierał, bo starsze modele magą eksplodować).

Link do komentarza
Share on other sites

Nie ma serw nadających się do wszystkiego. Dobiera się je do masy pojazdu. Czyli najpierw musisz wiedzieć ile będzie ważyć konstrukcja, a potem dobrać serwa. Osobiście wiem ile mniej więcej waży robot z PC dlatego polecam serwa TowerPro MG-995.

Link do komentarza
Share on other sites

Mi to się marzy zrobić robota kroczącego nie podobają mi się te co po liniach jeżdżą ,albo sumo 😃. kroczący to jest coś ,ale nie na kilku nogach tylko na 2 taki humanoid 🙂😳😳

Zrobię projekt jak poczytam 🙄

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Może się przydać wszystko: wentylator (nie wiem do czego), procesor, dysk twardy, płyta główna, kable, obudwa, a nawet głośniki (o ile komputer takie posiada) i monitor (też nie wiem do czego, ale na twoim miejscu bym go nie rozbierał, bo starsze modele magą eksplodować).

Oczywiście, ze wszystko może się przydać, jeśli chce się złożyć nic innego tylko stary komputer.

W rzeczywistości ze starego komputera poza zasilaczem (o ile ma się pojęcie jak go włączyć i podstawową wiedzę czym grozi jego używanie), może się przydać jedynie radiator z procesora wraz z wiatrakiem i chyba to wszystko, z napędów CD/DVD można wyciągnąć silniczki. Reszta bebechów tak naprawdę raczej się nie przyda dla amatora elektronika.

Link do komentarza
Share on other sites

Może się przydać wszystko: wentylator (nie wiem do czego), procesor, dysk twardy, płyta główna, kable, obudwa, a nawet głośniki (o ile komputer takie posiada) i monitor (też nie wiem do czego, ale na twoim miejscu bym go nie rozbierał, bo starsze modele magą eksplodować).

Ehh, Ty i te Twoje teorie, nie wprowadzaj kogoś w błąd. Jedyne na co może większość z tych rzeczy wykorzystać to na dawcę podzespołów (kondensatory, rezystory, tranzystory), oczywiście to też pod warunkiem budowy układów smd.

Mi to się marzy zrobić robota kroczącego nie podobają mi się te co po liniach jeżdżą ,albo sumo 😃 . kroczący to jest coś ,ale nie na kilku nogach tylko na 2 taki humanoid 🙂😳 :oops:

Mi też się wiele marzy ale jestem raczej realistą i twardo stąpam po ziemi, w związku z tym raczej mierzę siły na zamiary. Coś jak humanoid, to dla większości z nas to raz, że za duży wydatek, dwa zbyt komplikowana konstrukcja. Powtórzę nieraz powtarzające się zdanie "zacznij od czegoś prostszego", chodzi tu o "roboty" oparte o L293...

Co będe potrzebował do robota kroczącego na 2 nogach oprócz serw ?

Zasadniczo to zbyt wiele kwestii o których na pewno nie masz pojęcia, a w kwestii elektroniki to tego też nie przeskoczysz. Tak więc, daj sobie spokój, bo finansowo nie wyrobisz.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale wy w tym siedzicie to pewnie macie racje ,a który robocik tanio wychodzi i fajny jest ? 😃

Najfajniejszy jest ten, którego sam zaprojektujesz i sam wykonasz, no i sam zaprogramujesz. Zrób sobie jakiegoś światłoluba, odbijadło czy prostego Line Followera - wszystko co oparte o L293 bez żadnego procka. Prawdopodobnie i tak Ci nie wyjdzie więc się zniechęcisz i dasz sobie spokój;D.

Link do komentarza
Share on other sites

Prawdopodobnie i tak Ci nie wyjdzie więc się zniechęcisz i dasz sobie spokój;D.

No, bez przesady. Nie spisuj ludzi od razu na straty, na początku też marzył mi się humanoid 😅 , lecz po odwiedzeniu Diody stwierdziłem, że "Waldek" będzie idealny na początek. Nie zniechęcaj.

Link do komentarza
Share on other sites

No, bez przesady. Nie spisuj ludzi od razu na straty, na początku też marzył mi się humanoid 😅 , lecz po odwiedzeniu Diody stwierdziłem, że "Waldek" będzie idealny na początek. Nie zniechęcaj.

Ja nie zniechęcam ... bo to mało był tu takich co chcieli budować cuda na kiju, a na chęciach się kończyło? Bo to mało jest osób które mają problem z waldkiem?Uprzedzam tylko fakty przy okazji jakoś motywuję w jakiś sposób.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.