Skocz do zawartości

Wykorzystanie elementów ze starego komputera


defus

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To nie ma chyba znaczenia czy dobre, kawałek laminatu i tyle. U mnie w sklepie są po 3zł więc jak będziesz coś wybierał to, aby nie była za duża, ani zamała.

Link do komentarza
Share on other sites

Link do komentarza
Share on other sites

Zacznij od czegoś prostego zrób to co podlinkowałem, lub wybierz sobie z forum coś innego (jest pełno tematów z opisem krok po kroku jak coś zbudować). Później sam już sobie zrobisz "robota" który omija przeszkody.

Co do płytek to użyj wyszukiwarki poszukaj o trawieniu, wytrawianiu i termotransferze 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Może się przydać wszystko: wentylator (nie wiem do czego), procesor, dysk twardy, płyta główna, kable, obudwa, a nawet głośniki (o ile komputer takie posiada) i monitor (też nie wiem do czego, ale na twoim miejscu bym go nie rozbierał, bo starsze modele magą eksplodować).

Ehh, Ty i te Twoje teorie, nie wprowadzaj kogoś w błąd. Jedyne na co może większość z tych rzeczy wykorzystać to na dawcę podzespołów (kondensatory, rezystory, tranzystory), oczywiście to też pod warunkiem budowy układów smd.

Dobrze, może z monitorem przesacziłem, ale silniczek od wentylatora i wszystkie kabelki, silniczki od napędu CD-ROM i DVD, i wiele innych części może się przydać. Poza tym, czy ty jak zaczynałeś przygodę z robotyką nie miałeś marzeń i swoich teori na wszystkie tematy? Ja co prawda zaczynam z robotyką, ale nie z dziedzinami pokrewnymi robotyce, ale jednak zachowałem swoje stare pomysły i teorie. Wszystko może się przydać, ja na części zbieram nawet puszki po brzoskwiniach, któe mogę przerobić na obudowę robota.

Link do komentarza
Share on other sites

ja na części zbieram nawet puszki po brzoskwiniach, któe mogę przerobić na obudowę robota.

pozdrawiam, full profeska, a jak łatwo się obrabia, otwierasz do konserw i mamy nogę do humanoida;]]

Link do komentarza
Share on other sites

ale silniczek od wentylatora i wszystkie kabelki, silniczki od napędu CD-ROM i DVD

No i do czego Ci się one przydadzą? Mają za mały moment żeby coś napędzić, tak więc nadal bredzisz. Prędzej już silnik krokowy który przemieszcza laser w napędzie się do czegoś przyda jak to co wymieniłeś.

i wiele innych części może się przydać.

Jak nie masz pojęcia o podstawowych elementach stosowanych w elektronice to nic Ci nie da, a na pewno elementy smd Ci nic nie pomogą.

Poza tym, czy ty jak zaczynałeś przygodę z robotyką nie miałeś marzeń i swoich teori na wszystkie tematy?

Jak ja zaczynałem z elektroniką to byłem na pierwszym roku studiów to po pierwsze, a po drugie marzenia to sobie możesz mieć senne czy coś takiego, niestety tutaj trzeba twardo stąpać po ziemi i mierzyć siły na zamiary.

Ja co prawda zaczynam z robotyką, ale nie z dziedzinami pokrewnymi robotyce

Czyli jesteś teoretykiem, niestety żeby zając się robotyką trzeba się znać na elektronice i to jest podstawa.

Wszystko może się przydać, ja na części zbieram nawet puszki po brzoskwiniach, któe mogę przerobić na obudowę robota.

A słoiki też zbierasz?

jozio, popraw błędy ortograficzne!

pozdrawiam, full profeska, a jak łatwo się obrabia, otwierasz do konserw i mamy nogę do humanoida;]]

Jak użyjesz otwieracza i wiertarki to zrobisz pewno nawet humanoida sterowanego z krzesła :]

Link do komentarza
Share on other sites

Tym o czym pisałęm w temacie maszyna krocząca się teraz nie zajmuję, projekt zrobiłem, ale nie mam na to teraz funduszy. Poza tym nie ma to być humanoid, bo humanoid nie chodzi na 4 nogach. Słyszałeś kiedyś o człowieku któy nazywał się Albert Einstein? Kiedy był młody uważali go za idiotę, a sam wiesz jak skończył.

Link do komentarza
Share on other sites

Kiedy był młody uważali go za idiotę, a sam wiesz jak skończył.

Skomentowałbym to, ale się powstrzymam.

Tym o czym pisałęm w temacie maszyna krocząca się teraz nie zajmuję, projekt zrobiłem, ale nie mam na to teraz funduszy.

Ehh, no to jestem zdruzgotany tą wiadomością, no cóż w takim razie oczekujemy nowego projektu, mam nadzieje, że będzie to coś ambitniejszego jak kawałek szczoteczki do zębów z wibrą od telefonu i baterią.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.