Skocz do zawartości

Transoptor dla ws2812b


_LM_

Pomocna odpowiedź

Poszukuję transoptora dla izolowania sygnału sterującego diod adesowalnych lub gotowego rozwiązania które zapewni mi izolację galwaniczną pomiędzy sterownikiem a paskiem ledów. Ważne jest aby układ pracował z częstotliwościami do 800kHz

Link do komentarza
Share on other sites

30 minut temu, _LM_ napisał:

Ważne jest aby układ pracował z częstotliwościami do 800kHz

A takie coś: 6N135

 https://www.tme.eu/pl/details/6n135-vis/transoptory-wyjscie-analogowe/vishay/6n135/?brutto=1&currency=PLN&gclid=Cj0KCQiA-oqdBhDfARIsAO0TrGFBpEJgXTvrRZVCb9Y8a1yKX5ith8l6qwapN6qdMWJUgqHH6ATFG9EaAmYKEALw_wcB

@_LM_ opiszesz w wolnej chwili co ciekawego robisz, że trzeba izolować galwanicznie? 

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@pmochocki Dzięki. A buduję lampę led rgb dla brata, do doświetlania planu zdjęciowego. Będzie zasilana z akumulatorków a że zamówiłem dziadowską przetwornicę muszę od izolować układ sterujący od części wykonawczej bo dzisiaj spaliłem mikrokontroler. BTW jest to na tej płytce (ale poprawionej) co pokazywałem przy okazji twojego tematu o lutowaniu qfn. Dla mnie znów argument że póki niema ostatecznej wersji pcb to niema sensu zamawiać ich z jlpcb.

A taki amerykancki był ten prototyp 

IMG_20221220_173147.thumb.jpg.2090e2b78a806e711b2ee6db88e02e10.jpg

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, _LM_ napisał:

IMG_20221220_173147.thumb.jpg.2090e2b78a806e711b2ee6db88e02e10.jpg

Jakie DPI masz na drukarce? 😮 Dawno nie widziałem tak ostrych konturów;

P.S. jak trawisz płytkę to wytraw sobie kropkę na środku pola do wiercenia, wiertło będzie mniej uciekać 😉 

Edytowano przez H1M4W4R1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)
5 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

Jakie DPI masz na drukarce? 😮 

To nie moja drukarka. W pracy mają, jest to jakiś starszy model, teraz nie pamiętam nawet nazwy. Ale poluję na nią że jakby robili wymianę sprzętu to odkupuję. Tu są ścieżki 10mils ósemki też wychodzą ładnie. Pójdę zrobić kolejne odbitki to sobie zanotuję dokładne parametry i Ci tutaj opiszę

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

P.S. jak trawisz płytkę to wytraw sobie kropkę na środku pola do wiercenia, wiertło będzie mniej uciekać 😉

Przede wszystkim koniecznie muszę wymienić wiertła. Zastanawiam się nawet czy nie kupić takich mikro frezów do wiercenia, co o tym myślisz?

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, Treker napisał:

Ja już od jakiś 10 lat używam Proxxona na małym statywie i jestem mega zadowolony.

Ja używałem DREMEL'a, ale zawsze minimum jedna dziura była nie tam gdzie powinna... Teraz mam frezarkę to nie muszę się tym martwić 😉 Cały proces produkcji na jednym urządzeniu, jaka to wygoda... (Poza hałasem przy wycinaniu PCB z laminatu ~90-100dB).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Frezarka prędzej czy później też będzie, jeszcze rozważam jak się za to wziąć. Czy kupić i przerobić najtańszą 3018GRBL, czy może poskładać https://www.thingiverse.com/thing:3004773 raczej skłaniam się ku drugiej opcji

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

18 minut temu, _LM_ napisał:

Frezarka prędzej czy później też będzie, jeszcze rozważam jak się za to wziąć. Czy kupić i przerobić najtańszą 3018GRBL, czy może poskładać https://www.thingiverse.com/thing:3004773 raczej skłaniam się ku drugiej opcji

Obie będą się bujać. Jak chcesz robić frezarkę pod PCB to tylko na prowadnicach liniowych, bo inaczej będzie "a ja bujam się". Do tego najlepiej śruby kulowe, ale jak chcesz na start przyoszczędzić to trapezówki 12xN (o ile pamiętam śruby kulowe fi12 idzie dostać).

Do PCB potrzebujesz ogromnej sztywności maszyny, gdyż najmniejsze luzy powodują dramatyczne efekty (wiem z autopsji).

P.S. ew. zamiast prowadnic liniowych możesz zrobić jaskółki.

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

17 minut temu, _LM_ napisał:

Wątpię aby udało mi się zrobić taką aby uzyskać ścieżki 8...10mils

Sztywna rama i małe bicie wrzeciona, a możesz zejść nawet do 5. Tutaj przykład mało-sztywnej maszyny, która to potrafi: 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.