Skocz do zawartości

Zmiana zapisanych argumentów bez ponownego wgrywania programu


moszeusz

Pomocna odpowiedź

1 godzinę temu, ethanak napisał:

Kto ci jakichś bajek naopowiadał że ESP ma eeprom?

No ja wiem że on jest zrobiony z flash'a😉 no ale to nie zmienia faktu że obsługa tej pamięci przypomina używanie EEPROM'u na avr...tak z grubsza oczywiście

Link do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, ethanak napisał:

I przyjmij wreszcie do wiadomości, że ESP to nie jest taki większy AVR.

No ja wiem że ESP to coś zupełnie innego niż avr..tak tylko pytałem o ten eeprom z ciekawości..i zgadzam się z tym że lepiej zająć się preferencjami czy spiffs bo mam znacznie więcej pamięci do wykorzystania, a może się zdarzyć że trzeba będzie zapisać np. 2kb, więc i tak użycie czegoś innego niż eeprom będzie konieczne😉

Link do komentarza
Share on other sites

@moszeusz a co do twojego problemu to nawet EEPROM'u używać nie musisz( o ile nie zmieniasz wartości podczas działania programu)...stwórz sobie strukturę a później tablice tych strukturę (wpisz odrazu dane do tych struktur) i wtedy w jakimś warunku za pomocą guzika np. wybierz sobie który zestaw danych Cię interesuje(wystarczy zmieniać tylko indeks tej tablicy) i tak możesz mieć i 100 zestawów danych

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jest jeszcze wersja chińska...

A na poważnie: @farmaceuta jak zaczniesz czytać to za jakiś czas ten angielski do łba wejdzie; Hamleta w oryginale nie przeczytasz co prawda, ale dokumentację tego typu powinieneś. Wiem z doświadczenia z czasów, kiedy jedyne dostępne materiały dotyczące Commodore i Amigi były po niemiecku (a w tym jezyku potrafiłem "guten morgen" i "ein bier bitte")

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
Dnia 27.12.2022 o 19:29, farmaceuta napisał:

@moszeusz a co do twojego problemu to nawet EEPROM'u używać nie musisz( o ile nie zmieniasz wartości podczas działania programu)...stwórz sobie strukturę a później tablice tych strukturę (wpisz odrazu dane do tych struktur) i wtedy w jakimś warunku za pomocą guzika np. wybierz sobie który zestaw danych Cię interesuje(wystarczy zmieniać tylko indeks tej tablicy) i tak możesz mieć i 100 zestawów danych

Generalnie tak, natomiast zasadniczo w moim projekcie liczba wartości będzie się zbliżać do nieskończoności, więc w tym przypadku będzie to raczej trudniejsze do ogarnięcia (a na pewno bardziej żmudne).

Edytowano przez moszeusz
Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, moszeusz napisał:

Generalnie tak, natomiast zasadniczo w moim projekcie liczba wartości będzie się zbliżać do nieskończoności, więc w tym przypadku będzie to raczej trudniejsze do ogarnięcia (a na pewno bardziej żmudne).

To ile ty chcesz tych zmiennych zapisać?? W takim razie eeprom odpada jako pierwszy...zostaje spiffs 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.