Skocz do zawartości

Wał napędowy do modelu silnik V6 na cewkach


Pomocna odpowiedź

@skmskm Widzisz... tokarka może zacząć Ci się zwracać 😉 

Osobiście niestety nie mam tokarki, więc nie pomogę 😞 

Mogę co najwyżej podpowiedzieć, by nie drukować prętów, kup kilka metrów stali i drukuj wyłącznie elementy łączące. W wielu przypadkach rozwiązuje to większość problemów. Oczywiście w tym musiałbyś pręty wkleić klejem cyjanoakrylowym, by się nie ruszały, ale imho przy niskich momentach obrotowych powinno sobie poradzić. (Ew. zamiast kleju wmontować nakrętki i nagwintować pręty, potem pręt wkleić w nakrętkę i nakrętkę w plastik - łączenie jest sporo wytrzymalsze w przypadku dużych sił). Moja pompa perystaltyczna korzysta z podobnego rozwiązania - nakrętka jest wklejona na pręt gwintowany, który napędza pompę... Elementy łączące pręty wydrukować z 100% infillem i powinno być miód malina 😉 (Zdecydowanie taniej niż wytoczenie takiego dziwadła.

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Można też się pokusić o podawanie czegoś takiego...wbrew pozorom nie było by to takie straszne, jeśli się ma jakieś umiejętności oczywiście i parę podstawowych narzędzi..sam coś takiego robiłem do stirlinga i chulalo aż miło...i polecam stal jak @H1M4W4R1 😉 więcej zachodu ale wytrzymałość nieporównywalna do plastiłów i alu...chodź alu też by pewnie uszło bez problemu, no ale tego już nie pospawasz byle czym

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

3 minuty temu, farmaceuta napisał:

więcej zachodu ale wytrzymałość nieporównywalna do plastiłów i alu...chodź alu też by pewnie uszło bez problemu, no ale tego już nie pospawasz byle czym

Ja się przerzuciłem na stal, jak kawałek plastiku wylądował na drugim końcu pokoju...

4 minuty temu, farmaceuta napisał:

no ale tego już nie pospawasz byle czym

Zwykły migomat 😉 Od biedy możesz nawet zlutować, tylko palnikiem, bo lutownicą to wieczność schodzi... Ale stal tańsza.

Z plastików polecam poliacetal lub polioksymetylen, często są przydatne ze względu na to, że idealnie zastępują mosiądz w układach liniowych i są znacznie tańsze.

Stali nierdzewnej nie polecam. To się po prostu nie opłaca - ciężko przeciąć, ciężko spawać, a jeszcze jest bardziej elastyczna od zwykłej czarnej... Nierdzewka 304 tylko wtedy, gdy coś ma kontakt z żywnością (albo z płynami).

---

Jak drukowane łączniki nie pomogą możesz sobie kupić kawałek blachy 3-5mm i wyszlifować na zwykłej szlifierce stołowej + wywiercić otwory. Te na 100% nie pękną tak łatwo, ale plastik też powinien wytrzymać całkiem sporo... Mój pas monterski (zamknięty) z PETG jest w stanie utrzymać min. 300kg przed zerwaniem (limit wagi hakowej). Więc to nie tak, że plastik jest słaby... Spore znacznie ma sposób druku, a raczej ułożenie warstw względem działającej siły. 

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz wydrukować w 3D w częściach następnie forma silikonowa i wlać epoksyd wypełnić włóknem szklanym w formie cienkich pasków.

Pręty pomiędzy z prowadnicy liniowej 6mm(na allegro tanio formie wałka).

Tego się nie da wytoczyć przy obrotach się pognie.

Można wydrukować z metalu ale koszt będzie duży.

Inna opcja wziąć drut 6mm pogiąć wzdłuż całego kształtu i nałożyć obudowy drukowane do wyglądu.

Jakie obroty mają być?

Edytowano przez skmskm
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 31.12.2022 o 14:35, skmskm napisał:

Możesz wydrukować w 3D w częściach następnie forma silikonowa i wlać epoksyd wypełnić włóknem szklanym w formie cienkich pasków.

Pręty pomiędzy z prowadnicy liniowej 6mm(na allegro tanio formie wałka).

Tego się nie da wytoczyć przy obrotach się pognie.

Można wydrukować z metalu ale koszt będzie duży.

Inna opcja wziąć drut 6mm pogiąć wzdłuż całego kształtu i nałożyć obudowy drukowane do wyglądu.

Jakie obroty mają być?

Szczerze nie wiem jakie obroty on osiągnie bo robie od zera bez żadnego projektu i ciężko stwierdzić ale raczej demonem obrotów on nie będzie. Co do epoksydu to próbowałem już coś odlewać ale nie wiem czy moja wina że złe proporcje wymieszałem czy po prostu tandetny epoksyd kupiłem bo mimo tego że upłyneło 72h on dalej był elastyczny(klejący) i się trochę zraziłem do niego. Możesz polecić jakąś dobrą firmę z epoksydami ?

 

Link do komentarza
Share on other sites

47 minut temu, Lolheadshootpl napisał:

Szczerze nie wiem jakie obroty on osiągnie bo robie od zera bez żadnego projektu i ciężko stwierdzić ale raczej demonem obrotów on nie będzie. Co do epoksydu to próbowałem już coś odlewać ale nie wiem czy moja wina że złe proporcje wymieszałem czy po prostu tandetny epoksyd kupiłem bo mimo tego że upłyneło 72h on dalej był elastyczny(klejący) i się trochę zraziłem do niego. Możesz polecić jakąś dobrą firmę z epoksydami ?

 

Raczej złe proporcje jak dasz zamarło aktywatora to tak się dzieje.

Ja kupowałem najtańszy do zderzaków w supermarkecie i działał.

Jak małe obroty to z 6mm drutu stalowego wygnij, zawsze możesz wzmocnić obudowami drukowanymi.

Edytowano przez skmskm
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

17 godzin temu, skmskm napisał:

Raczej złe proporcje jak dasz zamarło aktywatora to tak się dzieje.

Ja kupowałem najtańszy do zderzaków w supermarkecie i działał.

Jak małe obroty to z 6mm drutu stalowego wygnij, zawsze możesz wzmocnić obudowami drukowanymi.

Jeszcze mam taki pomysł żeby wygiąć z drutu włożyć w formę i zalać żywicą.

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, Lolheadshootpl napisał:

Jeszcze mam taki pomysł żeby wygiąć z drutu włożyć w formę i zalać żywicą.

Też dobry pomysł tylko daj siatkę szklaną do żywicy inaczej będzie krucha.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.