Skocz do zawartości

(Chyba) Wadliwa drukarka 3d Ender-5 pro


Feneken

Pomocna odpowiedź

Kupiłem endera-5 pro wypoziomowałem stół i przeprowadziłem kalibrację ekstrudera. Testowałem 2 orginalne dysze i obie się zapychają przy pierwszym wydruku (wypalałem obie lecz znowu się zapychają) . Do tego wydruki odrywają się od stołu albo drukarka pluje fillamentem byle jak (używam fillamentu od firmy ,,Devil Design").

Jakby ktoś wiedział jak? i czy? da się to naprawić proszę o pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Wyciąga szklaną kulę i liczy na uzyskanie rozwiązania. Kula zaczyna wyświetlać wizję i pojawia się napis "nie można znaleźć rozwiązania bez dalszych danych".
Filament filamentowi nie jest równy, nawet u jednego producenta. Nie podałeś/aś nawet typu nie wspominając nawet o tym czy jest to filament z brokatem. Zakładając, że to nowa drukarka to dysza ma prawdopodobnie 0.4mm, więc filamenty brokatowe nie przejdą tak łatwo i mogą zapychać. Druga kwestia to czy filament jest suchy... może na zapychanie nie ma to znacznego wpływu, ale na plucie jak najbardziej... Trzecia kwestia to jak bardzo filament jest zakurzony, bo duże zakurzenie może zablokować dyszę, ale po wzroście ciśnienia poprzez pchanie filamentu przez ekstruder do zapchanej dyszy może spowodować poluzowanie lub uszkodzenie drobinki kurzu, które poskutkuje wypluciem plastiku z dużą siłą... Rozwiązań jest wiele... Znając więcej szczegółów łatwiej będzie diagnozować problem...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Feneken jaki dokładnie typ filamentu używasz i jaką temperaturę ekstrudera ustawiłeś? Problem pojawia się jedynie przy drukowaniu, czy również podczas "ładowania" nowego filementu. Czy podczas czyszczenia głowicy zauważasz tam faktycznie jakieś fizyczne przeszkody? 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.