Skocz do zawartości

Krzywo wkręcająca się końcówka w Ender 3


AntekBezak

Pomocna odpowiedź

Witam.

 

Mam problem z równym wkręceniem końcówki w hotend w drukarce Ender 3. Próbowałem na gorąco, na zimno oraz kilku metod na wyczyszczenie hotendeu i końcówki. Z racji że mam trzy końcówki i żadna nie pasuje myślę że to wina hotendu. Czy jest jeszcze jakiś sposób aby to naprawić, oprócz kupna nowego hotendu? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, AntekBezak napisał:

Z racji że mam trzy końcówki i żadna nie pasuje myślę że to wina hotendu. Czy jest jeszcze jakiś sposób aby to naprawić, oprócz kupna nowego hotendu?

A co to jest końcówka hotendu? Od 2h próbuję wymyślić co autor miał na myśli... Obstawiam, że podczas pracy mógł się uszkodzić gwint w hotendzie i raczej będzie trzeba wymienić główny blok, bo wątpię, że da się go naprawić. Spróbuj na reprapach (dodając zdjęcia), tam prędzej znajdą jakiś pomysł / przyczynę niż tutaj 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

A co to jest końcówka hotendu?

Pewnie dysza...

13 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

wątpię, że da się go naprawić.

Prowizorycznie się da (blok w Enderze jest taki sam jak w Anecie). Gwintownik szóstka i na jeden - dwa wydruki wystarczy.

Poza tym to coś kosztuje chyba 5 PLN...

 

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, ethanak napisał:
22 minuty temu, H1M4W4R1 napisał:

A co to jest końcówka hotendu?

Pewnie dysza...

Tak, miałem na myśli dyszę.

 

12 minut temu, ethanak napisał:

Poza tym to coś kosztuje chyba 5 PLN...

Jeśli chodzi o wymianę blok grzewczego, to może być z tym problem ponieważ jest on przyczepiony do reszty jakimś czarnym specyfikiem (nie wiem czy to klej i tak ma być, czy rozpuszczony filament) który trzyma dość mocno.

 

IMG_2298.thumb.JPG.d61f3517ef7a6c4da65fe2d894abcdaa.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

7 minut temu, AntekBezak napisał:

Jeśli chodzi o wymianę blok grzewczego, to może być z tym problem ponieważ jest on przyczepiony do reszty jakimś czarnym specyfikiem (nie wiem czy to klej i tak ma być, czy rozpuszczony filament) który trzyma dość mocno.

Najpierw to wypadałoby odkręcić śrubki trzymające blok do radiatora 😛 Potem ew. jak to coś nie będzie chciało puścić wyciągasz razem z heatbreak'iem i wymieniasz obie części. Radiator zwykle jest najdroższy 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, H1M4W4R1 napisał:

Najpierw to wypadałoby odkręcić śrubki trzymające blok do radiatora 😛 Potem ew. jak to coś nie będzie chciało puścić wyciągasz razem z heatbreak'iem i wymieniasz obie części. Radiator zwykle jest najdroższy 😉 

Odkręcałem te śrubki, ale to było tak mocno sklejone że się poddałem i skręciłem z powrotem. Poza tym który to jest heatbreak? Czy jeśli kupię ten zestaw będę miał wszystko czego potrzebuję? https://allegro.pl/oferta/creality-hotend-radiator-glowica-gardziel-ender-3-12312196454

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.