Skocz do zawartości

Prenumerata miesięcznika Elektronika dla Wszystkich


Szern

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry,

Tak mnie natchnęło na jakieś czasopismo elektroniczne. Pogrzebałem w sieci i zainteresowało mnie Elektronika dla Wszystkich. Postanowiłem od razu rzucić się na prenumeratę. W formie elektronicznej, z papieru czytam sporadycznie. Korzystam z księgarni Nexto, mam tam wykupione konto premium itp. Mają tam prenumeratę czasopism. Więc kupiłem roczną prenumeratę w Nexto.

Właśnie dostałem czerwcowy numer (w formacie pdf). Czytam i widzę zajawki linkujące do artykułów online. Co więcej, czytam początki artykułów i linki do ich dalszego ciągu. Jednak dalsza lektura wymaga posiadania kodu prenumeraty.

Piszę do redakcji czasopisma i otrzymuję odpowiedź, że taki kod otrzymują jedynie prenumeratorzy, którzy kupią prenumeratę bezpośrednio u nich. Cena nie jest killerem - wychodzi to kilka dych drożej niż w Nexto, gdzie mam rabaty. No, ale kupiłem prenumeratę, ale nie mogę przeczytać całych artykułów.

Piszę do Nexto. Za dosłownie pięć minut dostaję zwrot za prenumeratę, bez cudów i bez gadania. Powinienem być zadowolony, prawda?

No, ale nie jestem. Kupuję prenumeratę i mam dostęp zaledwie do części czasopisma (w szczególności nie mam dostępu do większości działu DIV). I nie bardzo wiem do kogo mam mieć pretensję: do Nexto, że nie poinformowało mnie, że nie kupuję całej prenumeraty, do Elektroniki dla Wszystkich, która sprzedaję niepełną prenumeratę przez pośredników, czy do siebie, że nie sprawdziłem wszystkiego dokładnie (chociaż sprawdzałem sporo i nigdzie nie było informacji o takiej sytuacji).

Opisuję sytuację raczej ku przestrodze. Wielkiego żalu nie mam, zwrot dostałem, mogę sobie kupić pełną.

Lekki niesmak pozostał. Jak sądzicie, czy to jest normalne, a ja jestem gapa, czy jednak jest to mało poważne traktowanie klienta?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Logiczne się wydaje , że to ich wina. A na pewno tych co 'piszą' Elektronikadla wszystkich. Jak widać nie jest dla wszystkich.

Jak kupie gazetę w kiosku to też będzie obcięta i muszę wysłać kod , aby mi  dosłali brakujące strony ? 

Klijent jest zmuszany do sprawdzania wszystkiego, chociaż to oni żyją dzieki kliemtom. Parodia.

Link do komentarza
Share on other sites

W "EdW" dużo się zmieniło w ostatnim czasie i to nie koniecznie na lepsze. Ja po około dwudziestu laty ciągłej prenumeraty, nie przedłużyłem jej w ubiegłym roku. Wprowadzono między innym część materiałów dostępnych tylko dla prenumeratorów, którzy opłacili prenumeratę bezpośrednio w wydawnictwie AVT. Zapewne do tych materiałów nie miałeś dostępu.

Co do samej "EdW" obecnie większość materiałów to przedruki z zagranicznej prasy dla elektroników. W dodatku wyglądają one jakby były one tłumaczone translatorem. Piszę w odniesieniu do "EdW tuż po zaistniałych zmianach. Jak wygląda to obecnie nie wiem.

Kontynuacją "EdW" jest nowe czasopismo Zrozumieć Elektronikę.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

23 godziny temu, Christophorus napisał:

W "EdW" dużo się zmieniło w ostatnim czasie i to nie koniecznie na lepsze. Ja po około dwudziestu laty ciągłej prenumeraty, nie przedłużyłem jej w ubiegłym roku. Wprowadzono między innym część materiałów dostępnych tylko dla prenumeratorów, którzy opłacili prenumeratę bezpośrednio w wydawnictwie AVT. Zapewne do tych materiałów nie miałeś dostępu.

Co do samej "EdW" obecnie większość materiałów to przedruki z zagranicznej prasy dla elektroników. W dodatku wyglądają one jakby były one tłumaczone translatorem. Piszę w odniesieniu do "EdW tuż po zaistniałych zmianach. Jak wygląda to obecnie nie wiem.

Kontynuacją "EdW" jest nowe czasopismo Zrozumieć Elektronikę.

Jestem Ci bardzo wdzięczny za podpowiedź. Nie wiedziałem, że Piotr Górecki wydaje czasopismo, bardzo cenię jego teksty.

Przeglądnąłem Zrozumieć Elektronikę i tak, to jest doskonała opcja dla mnie. Dziękuję!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam!

Byłem czytelnikiem pism elektronicznych od dzieciaka, najpierw "Radioelektronik", potem taka firma z Zielonej Góry wydawała takie pismo, już nie istnieje.

Od stycznia 1993 "Elektronika Praktyczna", 10 lat wtedy miałem.

Jako "Elektronika dla Wszystkich" to akurat tego najwięcej kupiłem, teraz przy sprzątaniu znajduję "wymęczone" i pogryzione przez myszy, egzemplarze pisma.

Niestety już kilkanaście lat nie kupuję papierowych gazet, "EdW" to mi były potrzebne początkowe roczniki, tak do 2005 roku, te znalazłem na płytach CD, obrazy znalazłem w internecie, PCB w formacie Protel99SE(mam stare PC-ty na szczęście).

Pamiętam, niestety już ś..p. Pana Redaktora Zbigniewa Raabe, jego odbiornik UKF na TBA120S, TBA820M i gotowej głowicy UKF też zrobiłem.

Pan Redaktor Piotr Górecki widać na Forbocie się teraz udziela, "EdW" nawet w kioskach nie ma, zresztą nic w nich nie ma, ci, którzy mają obecnie kilkanaście lat nie będą za chwilę wiedzieć, że był "RUCH" i co tam szło kupić(zresztą obecnie podobną rolę pełni Poczta Polska, tyle , że drogo i byle co...usługi logistyczne to tam obecnie margines).

A w ogóle ktoś wie, czy można kupić pliki z PCB do projektów w "Elektronice Praktycznej" i "EdW"?

Bo kupić chyba ciężko, a spiracono tego niewiele, bo zwyczajnie nie ma w internecie.

A oryginalne płyty bym sobie zrzucił do ISO, nośniki trzymając z dumą w klaserze.,

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

W dawnym Elportalu były udostępniane wzory większości płytek drukowanych w materiałach dodatkowych. Oprócz wzorów płytek były też inne materiały. W nowej odsłonie Elportalu materiały te były dostępne w linku prowadzącym do starej wersji Elportalu. Obecnie już ta dawna wersja Elportalu jest wyłączona. Wyłączono również forum Elportalu. Zaszło dużo zmian. Nie koniecznie na lepsze.

W przeszłości były wydawana przez Wydawnictwo AVT płyty CD z materiałami archiwalnymi. Obecnie może być problem z ich zakupem. 

Kolejnym problemem są projekty samych płytek. Najstarsze z tych płytek powstawały w starych z dzisiejszego punktu widzenia programach takich jak AutoTrax dla systemu DOS i Protel99SE, który nie bardzo chce działać w systemach nowszych niż Windows XP. Wręcz uszkadza on (Potel99SE) nowsze systemy Windows.

Link do komentarza
Share on other sites

15 godzin temu, Christophorus napisał:

W dawnym Elportalu były udostępniane wzory większości płytek drukowanych w materiałach dodatkowych. Oprócz wzorów płytek były też inne materiały. W nowej odsłonie Elportalu materiały te były dostępne w linku prowadzącym do starej wersji Elportalu. Obecnie już ta dawna wersja Elportalu jest wyłączona. Wyłączono również forum Elportalu. Zaszło dużo zmian. Nie koniecznie na lepsze.

W przeszłości były wydawana przez Wydawnictwo AVT płyty CD z materiałami archiwalnymi. Obecnie może być problem z ich zakupem. 

Kolejnym problemem są projekty samych płytek. Najstarsze z tych płytek powstawały w starych z dzisiejszego punktu widzenia programach takich jak AutoTrax dla systemu DOS i Protel99SE, który nie bardzo chce działać w systemach nowszych niż Windows XP. Wręcz uszkadza on (Potel99SE) nowsze systemy Windows.

Witam!

Owe płytki w ISO pałętają się na Chomikuj czy Internet Archive....zdobyć wiec nie sztuka.

Nikt już nie pamięta , dużo autorów słynnych "Miniprojektów" z EdW już nie żyje.

Protel99SE ta dla mnie "bułka z masłem", bo mam komputery z Windows XP, w ilościach hurtowych, mam też kilka maszyn z Windows 98SE, a ten ma tryb MS-DOS, zresztą jest też FreeDOS i jego też mam na maszynie z Pentium III na Slot 1, o ryzyku instalacji tego, skrakowanego, pirackiego oprogramowania na systemach nowszych niż Windows XP wiem od dawna, sam obrabiałem płytki w formacie Protel99SE na starym pudle z Core2Duo E8400, wcześniej na szmelcu z giełdy za 50zł, z Pentium III(PGA370) i Windows 98SE.

Plik można "wydrukować" jako PDF i tak robię termo transfer, bo PDF utworzony w starym, 20 letnim programie, bez problemu mogę odczytać w nowym Acrobat DC i wydrukować.....PDF to PDF.

Elportal już w 2020 roku był trupem, na szczęście mam swoje "dróżki" i znajduję, co mi potrzeba, choć czasem trojan bywa "gratis", na szczęście w tym, co AVT wydawało, to "raz na Ruski rok" albo nigdy nie było wirusów.

Protel99SE mam pirata, bo legalnie tego już się nie da kupić....producent uśmiercił to oprogramowanie lata temu, więc kupić trzeba sprzęt, który odpali Windows XP i "rzeźbić", taki PC można ze śmietnika przynieść lub za 30-100zł kupić, tego nie brakuje na rynku wtórnym, wszystkie PC z Core2Duo obsługują w pełni Windows XP.

Inna sprawa to, że te projekty już młodych nie bawią, bo powstały, gdy oni na chleb mówili "bep". Nie idzie kupić już większości półprzewodników do tych układów, ja mam całe swoje poddasze mieszkalne zagracone tymi "dobrami", do tego stopnia, że nieraz na łóżku komputery rozkładam, a wzmacniaczy audio mam z 30 fabrycznych i z 10 DIY, mam też kolejne pomieszczenie zagracone, do tego pół starego domu zawaliłem gratami.

Z AVT zrobiłem ten układ  https://serwis.avt.pl/manuals/AVT2469.pdf , tak to wygląda w moim wykonaniu, wykorzystałem starą obudowę z radia tranzystorowego z połowy lat 60-tych, moja wersja ma "programator" stacji, który bazuje na rozwiązaniach ze starych telewizorów, te potencjometry precyzyjne z lewej strony i przełącznik obrotowy, jedna pozycja to strojenie ręczne.

Ja tu na Forbocie nie mam wiele do zaprezentowania, nie jestem z tej epoki, mam prawie 41 lat i wykształcenie średnie ogólne z maturą, jeszcze Cisco CCNA ale to już branża IT, w Linuxie siedzę 20 lat.

całe radio.jpg

tył1.jpg

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

7 godzin temu, Kuba83 napisał:

Ja tu na Forbocie nie mam wiele do zaprezentowania, nie jestem z tej epoki, mam prawie 41 lat i wykształcenie średnie ogólne z maturą, jeszcze Cisco CCNA ale to już branża IT, w Linuxie siedzę 20 lat.

Bardzo mnie rozbawiłeś. 🙂

Twój post przeczytałem z zainteresowaniem.  Jestem rocznik 66 i od niespełna dwóch lat efektywnie wgryzam się w elektronikę. Na pewno nie jestem stary i stanowczo jestem z epoki, w której właśnie żyję. Dla mnie raczej smarkaty trochę jesteś... Weź się w garść i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem, bardzo chętnie skorzystam. Trzymam kciuki za zmianę Twojego podejścia do życia!

Na zachętę:

https://www.youtube.com/watch?v=vzCpkWHAKig

https://www.youtube.com/watch?v=PRJrZaakTMc&t=4s

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

17 minut temu, ethanak napisał:

(za miesiąc 40, oczywiście szesnastkowo)

przeliczyłem, wcale nie tak dużo, choć sporo więcej ode mnie...

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Tam bylo w systemie dwójkowym i to nieprawidłowo (jeśli to Odruch Warunkowy). A zresztą 40 to taka okrągła liczba, nawet z 0x na początku 🙂

Edytowano przez ethanak
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.