Skocz do zawartości

Odczyt odebranej ramki ETH STM32 F429ZI + RAW LWIP


Maxim5001

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim,

Na wstępie dodam, że jestem raczej mocno świeży w programowaniu dla tego potrzebuje małej pomocy. Posiadam płytkę uruchomieniową STM NUCLEO-F429ZI z Ethernetem. Chciałbym w ramach nauki programowania sterować wyjściami mikrokontrolera za pomocą ramki ethernetowej. Udało mi się skonfigurować bibliotekę LWIP.

Na obecną chwilę działa mi serwer ECO TCP IP (z przykładu). Odbieram ramkę i ją odsyłam do nadawcy. Mam natomiast problem ze zrozumieniem jak wykorzystać taką ramkę do sterowania. Chciałbym odebrać ciąg bitów np. 8 z ustawieniem pinów procesora z ledami. Z tego co zrozumiałem biblioteka LWIP po otrzymaniu danych tworzy bufor. Doczytałem, że dane są przesyłane w kodzie ASCI. Prosił bym o naprowadzenie mnie jak np. przerzucić odebrane dane do jakiejś zmiennej abym mógł  sobie dalej z nią jakoś radzić.

Link do komentarza
Share on other sites

Proponuję najpierw zerknąć na dokumentację LwIP (spis treści), żeby zorientować się, co zawiera. Jeśli "odbierasz" i "odsyłasz" ramkę, czy to znaczy, że na razie po prostu "coś" uruchomiłeś na płytce i "to coś" odpowiada na ping-a wysłanego z komputera podłączonego kablem Ethernet?

Generalnie biblioteki takie jak LwIP umożliwiają programowanie aplikacji komunikujących się poprzez sieć za pomocą socket API. To API zostało stworzone ponad 30 lat temu dla systemu UNIX i dzisiaj jest używane wszędzie (niezliczone implementacje na wszystkich możliwych systemach operacyjnych i platformach sprzętowych), gdzie dane przesyłane są przez Ethernet/IP/TCP/UDP. Zapewniam, że to niestety nie jest temat na naukę programowania od podstaw! Zacznij jednak od czegoś prostszego.

PS. Powołujesz się chyba na jakiś przykład/dokumentację/itp. ale nie wiem, na co się powołujesz, więc nie mogę skomentować.
 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.