Skocz do zawartości

Uruchomienie wyświetlacza graficznego na STM32L4


piotr3863

Pomocna odpowiedź

Mam pewien problem. 
Zakupiłem analogiczny wyswietlacz LCD 2.4 inch module na sterowniku ILI9341. Lecz nie jestem w stanie go skofigurować tak aby jakkolwiek działał. 
Próbowałem go zrobić analogicznie do jego "mniejszej" wersji 1.8 cala z kursu STM32, lecz ten crushuje się cały czas. Nie wiem w czym tkwi problem i jak skonfigurować to prawidłowo bym mógł na nim pracować.  

image.thumb.png.0fdfe741d90a642bc37af242403de533.png

Cięzko mi się dokopać do jakihś plików konkretnie z tym wyswietlaczem i jego podstawową konfiguracją, a jak coś znajdę to nic nie działa prawidłowo/nie jestem w stanie tego przenieść do siebie. 

Proszę o radę/pomoc albo jakieś przydatne proste linki które pomogą amatorowi stm32.
Moja płytka to Nucleo L476RG, ta z kursu. 
Pozdrawiam PO.

Link do komentarza
Share on other sites

@piotr3863 witam na forum 🙂 Temat wydzieliłem z kursu STM32L4, ponieważ dotyczy innego sprzętu. Źródło pytania: https://forbot.pl/forum/topic/20207-kurs-stm32l4---11---kolorowy-wyswietlacz-tft-spi/

Dnia 22.11.2023 o 19:04, piotr3863 napisał:

Proszę o radę/pomoc albo jakieś przydatne proste linki które pomogą amatorowi stm32.

Wstaw proszę link dokładnie do tego wyświetlacza, który zakupiłeś - wtedy jest większa szansa, że uda się pomóc 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Wyświetlacz tak jak ten poniżej. 

https://botland.com.pl/wyswietlacze-lcd-tft-i-ips/22444-wyswietlacz-lcd-ips-24-240x320px-spi-65k-rgb-do-raspberry-pi-arduino-stm32-waveshare-18366.html

W internecie jest dużo zaawansowanych projektów na sterowniki ILI9341, ale są one bardzo zaawansowane i najczęściej z dotykiem którego w moim wyswietlaczu nie ma. Chciałbym mieć podstawową konfigurację taką jak w kursie STM32L4 - wyswietlacz graficzny, na nim bardzo dobrze mi szło 🙂.  
 

Link do komentarza
Share on other sites

@piotr3863 w Cubie masz zakładkę Software Packs i tam są sterowniki graficzne. Do STx na pewno jest, do ILI możliwe że też.

Poczytaj o tym jak to się steruje, jakie potrzeba rejestry i spróbuj napisać własny driver, plik z rejestrami znajdziesz szukając "ILI9341 pdf"

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kiedyś pisałem driver dla rp2040 - nie bawiłem się w czytanie dokumentacji bo długa i nudna, a po prostu rozebrałem driver Adafruita dla Arduino. Wyszedł całkiem zacnie i wystarczyło jedno popołudnie... może tędy droga?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.