Skocz do zawartości

Program i sprzęt do zdalnej opieki nad roślinami. Projekt Arduino Uno


Pomocna odpowiedź


 

40 minut temu, keram167 napisał:

Dzięki @Prometeuszanin za informację. Masz na tą chwilę jakiś górny próg finansowy na ten projekt ? Bo widzę, że z każdym postem projekt zaczyna "puchnąć" nie tylko od strony technicznej ale i ilościowej... A nie rozważałeś opcji, żeby przetestować taki "full wypas" dla jednej rośliny ? Miałbyś wtedy szacunkowy, jednostkowy koszt, przetestowałbyś i wyłapał możliwe problemy techniczne ( programowe i sprzętowe ), dobrał komponenty itd.

Taki mały OT: dogadałeś się z Elonem i szykujesz się do terraformacji Marsa 🤪 ?

Nie mam górnego progu finansowego na ten projekt, ale też nie mam złotej karty bez limitu więc zrobię to co będę w danej chwili mógł. Testuję sprzęt na kilku roślinach, ale pewne rzeczy już musze robić zdublowane aby sprawdzić ich działanie, jak z kamerą, jedna jest z dwiema jest problem.

Do budowy baz kosmicznych, statków z zamkniętym ekosystemem i terraformacji różnych planet. Elon  według moich informacji służy szatanowi, ja służę Bogu. Mam nadzieję że przejdzie na naszą stronę i obejdzie się bez kosmicznej wojny.
 

40 minut temu, farmaceuta napisał:

Skup się narazie na czytaniu o kursach dla Arduino i języku C...a z tymi termometrami chodzi oto że one się komunikują za pomocą onewire...chodzi o to że każdy da ma swój adres i procek wie z którym "gada" aktualnie, więc na jednym pinie możesz ich mieć wiele

Rozumiem, to się przyda. 

 

41 minut temu, ethanak napisał:

Pisal @farmaceuta że masz użyć ds18b20. Tanie, dokładne, komunikują się cyfrowo, podpinasz o ile pamiętam 8 sztuk na jednym pinie.A co do kursów... przejdź Forbotowe elektronika i Arduino. Jak czegoś nie zrozumiesz to zapytasz. Pamiętaj, że chętnie pomożemy

 Tylko nie będziemy fafnasty raz tłumaczyć podstaw komuś, kto chce mieć podane na tacy. Tacę trzeba sobie załatwić 🙂

Trochę już mam, przejrzę jeszcze raz zawarte informacje. Problem jest w tym że nie zawsze łatwo znaleźć informacje z których można się dokładnie nauczyć interesującej mnie kwestii.
422368622_1478958579352336_3441720452324590118_n.thumb.jpg.81deb76957482db7cf574514f36fc127.jpg

I dzięki za inne polecenia, ale zarzucenie się książkami w 1 dzień dużo nie da bo jednej chwili potrafię czytać tylko jedną. Wpierw sprawdzę to co zamówiłem. Może znajdę w tych książkach opis całego języka z wytłumaczeniami po polsku i z tym będę mógł się bawić 

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, Prometeuszanin napisał:

łego języka z wytłumaczeniami po polsku

Wiesz, rozmówki dla turystow są dobre jak zajedziesz do Saudii i powiesz "Tak. Moja żona też powinna zasłonić mordę."

W informatyce to nie działa.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

2 godziny temu, farmaceuta napisał:

dwutlenek węgla którym możesz się śmiertelnie zatruć (bez ostrzeżenia!)

Śmiertelnie trujący jest tlenek węgla.

Coca-cola ani woda mineralna jeszcze nikogo nie otruła.

Link do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, jand napisał:

Coca-cola ani woda mineralna jeszcze nikogo nie otruła.

Bo jest w nich mała ilość dwutlenku...zaciągnij się czystym i wtedy się upewnimy co do tej śmiertelności...😜

Link do komentarza
Share on other sites

"Wdychany łatwo wchłania się do krwioobiegu i powoduje trwałe szkody w organizmie. Gdy występuje w dużym stężeniu, szybko prowadzi do utraty przytomności i śmierci. Według danych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z powodu zatrucia czadem każdego roku umiera ponad sto osób, a dwa tysiące ulega podtruciu."

"Zatrucie gazem w warunkach domowych to nie zawsze zatrucie czadem. Możliwe jest też zatrucie dwutlenkiem węgla, którego nadmiar w powietrzu powoduje, że organizm nie ma już wystarczającej ilości tlenu i nie może szkodliwych gazów wydychać. Oba związki chemiczne przy określonym stężeniu są toksyczne, chociaż wykazują różne działanie na organizm i odmienne objawy zatrucia. Zatrucie CO2 może być równie niebezpieczne, jak zatrucie czadem (CO)."

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, Prometeuszanin napisał:

organizm nie ma już wystarczającej ilości tlenu i nie może szkodliwych gazów wydychać

To jest raczej uduszenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.