Skocz do zawartości

usbasp jak połączyć z microchip studio lub z mplab


Pomocna odpowiedź

@szymarduino zapytam z ciekawości - a dlaczego AVR? To obecnie chyba nie jest zbyt popularna droga, gdy ktoś chce zrezygnować z Arduino. Więcej osób decyduje się wtedy raczej np. na STM32.

Link do komentarza
Share on other sites

no bo już mniej więcej kojarzę zasadę działanie tych mikrokontrolerów. chcąc robić projekty które są małe, bardziej energooszczędne, funkcjonalne. w mojej opinii są bardziej nadające się do większej liczby projektów niż arduino.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak masz Arduino (a pewnie masz) to masz programator do AVR-ów. Sam czymś takim ostatnio wrzucałem program na ATtiny13 bo gdzieś mi się mój zapodział (zresztą też na Arduino Pro Mini) i szybciej było parę drutów do stykówki podłączyć niż szukać 🙂

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

no słyszałem o takiej możliwości ale nie wiem jak się za to zabrać

4 godziny temu, ethanak napisał:

Jak masz Arduino (a pewnie masz) to masz programator do AVR-ów. Sam czymś takim ostatnio wrzucałem program na ATtiny13 bo gdzieś mi się mój zapodział (zresztą też na Arduino Pro Mini) i szybciej było parę drutów do stykówki podłączyć niż szukać 🙂

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

@szymarduino Poszukaj Arduino ISP. Kod masz w przykładach. Z drutologii potrzebne kilka męsko-męskich (albo jak bez stykówki to męsko-żeńskich, ale odradzam) i jeden elektrolit kilka mikrofaradów. Działa bez problemów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 6.02.2024 o 10:47, szymarduino napisał:

jestem początkującym chciałem przesiąść się z arduino na mikrokontrolery avr w moim budżecie na programator mieści się jedynie usbasp więc chcę go połączyć z programami z tytułu 

To nie jest odpowiedź na pytanie, ale stwierdzenie "przesiąść się z arduino na mikrokontrolery avr" zawiera pewien błąd logiczny. Wprawdzie to się już nieco zmieniło, ale do niedawna Arduino (sprzętowo) to były właśnie mikrokontrolery AVR i praktycznie niewiele więcej. Arduino to prosty sprzęt + prymitywne środowisko programistyczne + społeczność. Można z niektórych elementów zrezygnować a nadal korzystać z pozostałych. Np wsadzasz kontroler w inna płytkę ale nadal korzystasz z ich IDE, bootloadera, bibliotek...

Co do USBasp... może to sprawdzisz?
 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 6.02.2024 o 10:47, szymarduino napisał:

jestem początkującym chciałem przesiąść się z arduino na mikrokontrolery avr w moim budżecie na programator mieści się jedynie usbasp więc chcę go połączyć z programami z tytułu 

 

A to nie pracuje w trybie stk500 czasem?
Jeżeli tak, to po prostu się wybiera stk500 i nr portu COM i działa (przynajmniej w atmelstudio)

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.