Skocz do zawartości

Problem z zasilaczem


blenderman

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

A czytałeś może instrukcję od tego zasilacza?

Ustawiasz napięcie, robisz zwarcie, regulujesz prąd (od minimum).

Oczywiście czarny kabelek podłączasz do czarnego zacisku a nie do uziemienia.

Edytowano przez ethanak
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, blenderman napisał:

Rezystor 200k

Na takim rezystorze przy napięciu kilku volt to popłyną pewnie jakieś micro ampery a nie ampery😉 więc będziesz widział zero dla prądu...podłącz jakaś żarówkę czy coś i wtedy kręcisz 

Link do komentarza
Share on other sites

24 minuty temu, blenderman napisał:

Podłączyłem rezystor 4,6k ok. i zieloną diodę i nic nie płynie. Popatrzę na to ustawianie zwarć jak kolega wyżej pisał.

Podłączasz za małe obciążenie...podłącz coś co ma szansę pobrać z pół ampera i wtedy kręć...twoje obciążenie musi pobierać minimum 10mA żeby coś pokazać, a i tak będzie to na granicy błędu...

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Rzeczywiście, za mało dałem o jedno miejsce po przecinku obciążenia XD . Podłączyłem, płytkę stm32 i pokazuje pobór 0,10 A. Ale też wydaje mi się, że powinno być tak, że bez obciążenia kręcę amperami i powinno wyświetlać, że wykręciłem np. 2A, a potem dopiero jak podłączę obciążenie to powinno spaść, a u mnie są widoczne dopiero po dodaniu obciążenia. Ale to już mało istotne.

Edytowano przez blenderman
dodanie informacji
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
Cytat

Ale też wydaje mi się, że powinno być tak, że bez obciążenia kręcę amperami i powinno wyświetlać,

Hm.. do każdego urządzenia jest instrukcja obsługi. Jak nie masz, można sobie dzisiaj bez problemu ściągnąć. Fakt czasem są napisane beznadziejnie, ale są. Zamiast eksperymentować i ryzykować uszkodzenie urządzenia, oraz w skrajnych przypadkach porażenie prądem, nie lepiej najpierw sięgnąć do instrukcji obsługi ??

Tak trochę poza tematem, to w ogóle nie rozumiem merytoryki szczególnie wielu nowicjuszy.

Potrafią poświęcić czas na pisanie na forach, bądź grupach tematycznych, a nie potrafią go poświęcić na zerknięcie do instrukcji użytkowania urządzenia? Owszem ona może być niezrozumiała dla poczatkującego, ale daje pogląd i pewną wiedze do prowadzenia dyskusji i zadawania pytań.

Choć z drugiej strony przydał by cykl artykułów, jak czytać instrukcje obsługi i pierwsze uruchomienie, bo dzisiejsze instrukcje obsługi potrafią zaskoczyć, nawet średnio doświadczonego użytkownika swoją lakonicznością, lub nawet niekonsekwencją..

Edytowano przez BlackJack
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.