Skocz do zawartości

pin GND został połączony z drugim pinem GND.


BeeKeyPro

Pomocna odpowiedź

Ostatnio połączyłem pin GND z pinem GND (tak jak jest to zrobione na zdjęciu) Od tego czasu świecą 4 diody: ON, RX, TX i L. Od tego czasu też moje arduino zaczęło się nagrzewać i nie wczytuje żadnych kodów. I nie wiem po pierwsze jak je naprawić i czy zepsucie jest spowodowane właśnie tym połączeniem GND z GND.

Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂

Daring Blorr.png

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

 

16 minut temu, BeeKeyPro napisał:

@Kuba83 Właśnie ja mam klona który kosztował mniej niż ten układ 😅

Witam!

Ja nie naprawiam, kup takie coś

https://allegro.pl/oferta/klon-uno-r3-atmega328p-u-z-kablem-usb-10495495194

Tu masz ten plus, że chodzi to jak oryginalne Arduino Uno

Jak chcesz szajs ale tańszy, to proszę bardzo

https://allegro.pl/oferta/uno-r3-zgodne-z-arduino-uno-ch340-klon-modul-z-atmega328p-goldpin-9585627891

Tylko sterowniki CH340 zainstalować, no i jest to jednorazówka.

Ja spaliłem jedno Nano CH340, za 20zł to nie wnikałem....poszło w kubeł na śmieci.

No i NodeMCU uwaliłem kiedyś, w Twoim przypadku wysoce prawdopodobne, że podłączyłeś któryś pin GPIO do masy, jak masz te objawy, to Atmega jest trupem, układ nie ma prawa się grzać, nie podłączaj, bo uwalisz zasilanie portu USB w komputerze⚠️

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Uno jak i nano mają podobne regulatory liniowe 5 V o niskim spadku napięcia przeznaczenia z funkcjami zabezpieczającymi przed zwarciem. Chroni to regulator i wejście w przypadku zwarcia VOUT bezpośrednio z masą. Nie chroni innych elementów obwodu, np w przypadku zwarcia GPIO Atmegi.

Uno posiada dodatkowy bezpiecznik PTC Polyfuse na szynie zasilającej USB. Ogranicza to ilość prądu, zwiększając jego rezystancję w miarę wzrostu ciepła. Pomaga chronić zasilacz USB lub port komputera.

Ja bym sprawdził regulator potem Atmege.

Prawdopodobnie Atmega mogła tego nie przeżyć.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Ponieważ w okolicy gdzie zwierałeś masy są tylko piny związane z zasilaniem, dlatego niechcący mogłeś uszkodzić któryś z zasilaczy. Podłącz zasilanie do gniazda jack (powiedzmy 7V ) i sprawdź na odpowiednich pinach obecność napięć 5V oraz 3,3V.

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, BeeKeyPro napisał:

@nebraska Da się taką Atmege wymienić? Znaczy też nie wiem czy jest sens bo kupiłem klona za 20 zł.

Tak, tylko musisz zerknąć czy jest w gnieździe wtedy podważasz cieniutkim śrubokrętem z przodu z tyłu i wyskoczy.

Jeśli to klon może być wlutowana na stałe. Daj foto to zobaczymy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, BeeKeyPro napisał:

@nebraska Da się taką Atmege wymienić? Znaczy też nie wiem czy jest sens bo kupiłem klona za 20 zł.

Witam!

Masz tą Atmegę w podstawce, czy też SMD?

Jak SMD, identycznie jak w moim drugim linku, to "po ptokach", tylko kosz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.