Skocz do zawartości

pin GND został połączony z drugim pinem GND.


BeeKeyPro

Pomocna odpowiedź

Oczywiście, że da się wymienić.

Wrzuć do pudła "do zrobienia kiedyś", jak dorobisz się hotair'a to jest parę minut zabawy, a może jakiś znajomy umie lutować. Nie musisz tam wkładać atmega328p, a kiedyś kupiłem paletkę atmega88  po 2zł sztuka, teraz widzę są po 10.92$/10szt., w to miejsce możesz jeszcze wrzucić tańszy od 328P ale nowszy 328PB, ~44, ~168, jest też LGT8, wiele ciekawych projektów da się zrobić na takich uC. Czasami są też kupony, jak nigdy nie kupowałeś to dodatkowo jakiś powitalny. Na polskim portalu czy w sklepie też się może zdarzyć, że akurat trzeba by coś dorzuć do koszyka za 10zł, by mieć darmową wysyłkę. Po wyjęciu ewentualnie uszkodzonego uC trzeba sprawdzić resztę komponentów na płytce, czy po wyjęciu uC zwarcie zniknęło.

Opłacać się raczej nie będzie, to zabawa dla własnej satysfakcji, zresztą analiza opłacalności jest średnio celowa w przypadku hobby.

USB w komputerach mają zwykle zabezpieczenia i jeśli pobór prądu przekracza określoną wartość max to zasilanie jest po prostu odłączane, choć oczywiście czasami zabezpieczenia też mogą zawieźć.

Link do komentarza
Share on other sites

kaczakat to ta impreza go wyjdzie tyle że będzie miał karton klonów.

PS

Jeśli zaczynasz zabawę z Arduino to ja ci radzę porzuć te Atmegi i zainteresuj się AVR Attiny Seria 2 np 1626, 3224. 

Procek kosztuje 7zl i do tego programator za 5 ale masz takie opcje że szybko je pokochasz. 

Na dzień dobry wbudowany rtc, 12 bitowy przetwornik pamięci tyle co Atmega 328 i jeszcze mega innych opcji.

RTC PIT,CNT długo by pisać.

Ten maluch potrafi wiele 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

6 godzin temu, nebraska napisał:

kaczakat to ta impreza go wyjdzie tyle że będzie miał karton klonów.

Ale Hot Air potrafi zdziałać cuda 😉 Tylko fakt, to droga impreza... mój hot kosztował chyba 1.3k, ale uratował już wiele urządzeń od projektów po lampkę warsztatową znajomego, bo podłączył zasilacz 12V zamiast 5V i spalił TP4056. Klucza udarowego niestety nie dało się uratować (spaliła się cała płytka).

Jak ktoś ma kasę i lutuje / naprawia dużo SMD to narzędzie jest warte swojej ceny.

Link do komentarza
Share on other sites

Napewno warto zachować i w przyszłości uczyć się na tym lutować . Nic do stracenia, a wiele do zyskania. O ile chce się podążać w tym kierunku. Ktoś tu wspomniał, aby przy hobby  nie wliczać tak kosztów i tutaj się zgadzam.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

UNO to płytka prototypowa, jak się chce tego użyć w faktycznym projekcie to jest nieporęczna i prądożerna. Budowanie swoich układów to kwestia czasu, do uC TQFP32 są proste płytki prototypowe,  komplet wychodzi taniej 4x niż taki uC w DIP28, można to lutować zwykła kolbą oporową za parę zł, rozlutowanie jest dużo droższe, ale też bez przesady, za 150 można już mieć hotair. Oczywiście sprzęty intensywnie używane lepiej kupować pancerne, ale mam takiego taniego chinola i okazjonalnie używany ma już z 10 lat. W domu przydaje się nie tylko do elektroniki, połączenie plastików, zgrzanie koszulek termokurczliwych, sprawdzenie działania czujnika temperatury w Arduino bez używania zapalniczki.

Wyrzucić zawsze się zdąży.

@nebraska, jeden karton? Haha, jak ktoś się wciągnie to domu zabraknie.  

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, kaczakat napisał:

@nebraska, jeden karton? Haha, jak ktoś się wciągnie to domu zabraknie.  

To tu raczej już ESP, bo Arduino nie da dużej możliwości.

ESP + Supla czy inne tam serwery. Supla ma otwarte źródła i jest polska nie jakiś chinol itp możesz czynić cuda. Sam wiem po sobie wciągnęło mnie to jak cholera. Cała chata w ESP😁 DIY+Supla sterowanie tel różnych urządzeń, harmonogramy, sceny, alarmy powiadomienie i inne cuda. 

Można się bawić życia braknie 😛

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

7 godzin temu, H1M4W4R1 napisał:

Ale Hot Air potrafi zdziałać cuda 😉 Tylko fakt, to droga impreza... mój hot kosztował chyba 1.3k, ale uratował już wiele urządzeń

 

Ja mam takiego poniżej 300zł - jedynym ograniczeniem jest brak mikroskopu przy "gęściejszych" nóżkach

https://www.hotair.pl/pl/sklep/stacje-lutownicze/stacja-lutownicza-wep-898bd-hotair-i-grotowka.html

U chińczyka pewnie połowę taniej.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
53 minuty temu, kostuch napisał:

Ja mam takiego poniżej 300zł - jedynym ograniczeniem jest brak mikroskopu przy "gęściejszych" nóżkach

Też miałem podobną, ale wymieniłem na groty C245, a że brakowało hota to i hot się pojawił (https://katemedia.pl/pl/strona-glowna/1473-stacja-lutownicza-hot-air-sugon-8620dx-hotair.html). Ten hot ma 2x więcej mocy niż Twoja stacja, ale jednak cena też sporo większa.

Mikroskop trinokularowy też jest. Też wart swojej ceny, ale jednak to już wyposażenie "bardzo zaawansowane" do specyficznej pracy.

IMHO jak ktoś bawi się w hobby to te tanie stacje i mikroskopy cyfrowe są OK, ale jak chcesz na tym zarabiać to jednak warto zainwestować w coś ze średniej półki (co da się zrobić małymi krokami).

OFFTOP mi wyszedł 😞

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@nebraska, oczywiście dla mnie Arduino to wszystko co można znaleźć w Arduino IDE, AVR, STM, ESP, itd + cała elektronika - czujniki, przełączniki, przekaźniki, zasilanie, radia, itp.  

@kostuch, no ja mam dokładnie ten model, ale on ma wersję bez lutownicy z tą samą kolbą hotair za pół ceny, ta połowa z lutownicą dość szybo zaczęła mnie wkurzać, hotair wyłącza się po odłożeniu na stojak magnetyczny, lutownica nie ma tej funkcji. A opis tej lutownicy w hotairpl to klasyk: "grotówka 110W, moc szczytowa 60W, element grzejny 45W", a potem w domu włączam lutownicę i idę w między czasie zrobić kawkę. Nie no, jak już się nagrzeje to działała OK, trochę krótki przewód kolby, ale bardzo brakowało mi auto wyłączania.

U chińczyków jednak takiego hotair się nie znajdzie za pół ceny, a wg mnie tylko wtedy warto wzgardzić dwuletnią rękojmią, tam to klient do dostawy + 15 dni i potem się nie znamy.

Od 50pln można kupić już lutownicę z regulowaną temperaturą i 50W, ~200pln z grotami T12 75W z wyświetlaczem i autooff, ~400pln z C245 120W, czasy gotowości do pracy odpowiednio od  minut do kilku sekund.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.