Skocz do zawartości

(pseudo) wielowątkowość - jakie optymalne podejście?


DCH

Pomocna odpowiedź

dzięki wszystkim za komentarze i opinie. Pokazały różne podejścia i możliwości. Teraz trochę lepiej wiem od czego zacząć 🙂. Oj będą ciekawe wieczory oraz weekend 😉.

A deep sleep / light sleep z ESP32 C3 można jakoś elegancko połączyć z millis lub FreeRTOS? Przy deep pewnie trzeba by brać poprawkę na czas snu i jakoś ręcznie ją wkalkulować w czas przerw? A Light będzie działało bez takich kombinacji? 

Link do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, DCH napisał:

A deep sleep / light sleep z ESP32 C3 można jakoś elegancko połączyć z millis lub FreeRTOS?

Nie można.

W czasie snu nie działa ani millis, ani FreeRTOS. A po wybudzeniu startują od początku. Choć są metody by przekazywać informacje pomiędzy wybudzeniami.

Link do komentarza
Share on other sites

16 godzin temu, ethanak napisał:

@kostuch ja przyszedłem do świata mikrokontrolerów trochę z zewnątrz - wielowątkowe aplikacje robiłem jeszcze na 286 i m68k, więc nie musisz mi tłumaczyć na czym to polega. Jeśli uważasz, że wbijać gwoździe to butem lepiej niż młotkiem bo młotkiem się można w palec uderzyć - twoja sprawa. Ale proszę - nie ucz ojca jak się dzieci robi.

Chcesz udowodnić, że jakieś protezy na millis są lepsze od specjalizowanego systemu? Komu?

A gdzie ja napisałem, że protezy na millis i delay są lepsze od schedulera rtos? 😲

Sam się zacytuję: Klasycznie "na siłę" też da się to oprogramować, ale RTOS załatwia to w elegancki sposób.

 

Po to właśnie męczę się obecnie z FreeRTOS, żeby odejść od tych protez. Coś źle przeczytałeś w moich wypowiedziach...

Link do komentarza
Share on other sites

@kostuch W takim razie przepraszam, źle zrozumiałem. Wczoraj miałem ciężką przeprawę z Tauronem i byłem w nastroju do strzelania 🙂

A te wszystkie critical sections, mutexy i takie tam to i tak pryszczyk w porównaniu z semaforem z SysV IPC - tam to dopiero skomplikowali... zresztą posixowe też nie lepsze 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.