Skocz do zawartości

ADIK-10


jamtex

Pomocna odpowiedź

Chyba jednak ograniczę się do swoje strony www.

Nie, nie ograniczaj się. To tylko dwa komentarze na diodzie, a robota widziało więcej osób niż ci się wydaje i każdy oglądał go jak dzieło sztuki 🙂. Ja, moja dziewczyna, dwóch moich braci i nikt z nas absolutnie nie pomyślał że budowałeś go bez sensu. Bo jak mówisz nie o to chodzi w budowaniu robotów. Również działam w lokalnych prezentacjach o temacie elektronicznym więc wiem o czym piszesz, gdy ktoś ogląda twojego robota.

Co do samego robota, jedna rzecz jest na pewno do poprawy, czerwona sprężynka. Musi być biała. 🙂

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

jamtex, uważam, że twoje roboty są najbardziej estetyczne z całego forum i najważniejsze w tym co robisz to nie słuchaj innych, to że komuś się to nie podoba to jego problem i jak napisał Kaytec, to się nie ograniczaj do www. Czekam na następne twoje roboty i może jakiś filmik ;D

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Świetny robocik 😉 Osiągi nie są najważniejsze, tylko frajda przy tworzeniu robotów (zwłaszcza że robisz to z synem), no i poza tym to egzemplarz pokazowy, który ma działać, ale przede wszystkim wyglądać 😉 No i fakt, sprężynka do pomalowania 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Trochę offtopic, ale wydaje mi sie, że otarliście się w te dyskusji ogólnie o problem tematyki diody, która niby jest forum o robotyce, a sprawia wrażenie jakby była forum o zawodach lincefollowerów i minisumo. Fajnie by było, jakby dioda poszła w strone letsmakerobots.com

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Trochę offtopic, ale wydaje mi sie, że otarliście się w te dyskusji ogólnie o problem tematyki diody, która niby jest forum o robotyce, a sprawia wrażenie jakby była forum o zawodach lincefollowerów i minisumo. Fajnie by było, jakby dioda poszła w strone letsmakerobots.com

Dla mnie dziwne jest to, że pokazanie konstrukcji "nie zawodniczej" jest niepożądane. Strona o której wspominasz: letsakerobots.com - ma bardzo sympatyczny klimat, coś jak dawniej Dioda. Ostatnio była na Diodzie prezentowana "wesoła mordka" - konstrukcja zupełnie inna i właśnie takie są ciekawe. A jeżeli na Diodzie mają być pokazywane tylko konstrukcje które wygrały zawody, to pewna część konstrukcji - skończy albo na zagranicznych forach, albo na stronach domowych konstruktorów.

Wybrane z letsmakerobots:

http://letsmakerobots.com/node/22101

http://letsmakerobots.com/node/21708

http://letsmakerobots.com/node/22512

Kiedy u nas będzie aż taki wysyp robotów? Cóż, zainteresowanie robotyką jest olbrzymie jednak stosunek: koszt zakupu części robota do zarobków jest dramatyczny.

Przez jakiś czas pracowałem w Austrii - gdzie za godzinę pracy mogłem kupić np Arduino czy 2 dalmierze optyczne Sharpa. I trudno się dziwić, że zachodnie fora kipią od nowych konstukcji, których zudowanie kosztuje ułamek % miesięcznego dochodu.

Dlatego tym bardziej powinniśmy cenić każdą opublikowaną konstrukcję. Chyba, że Dioda ma inny kierunek ?

... Dlaczego nie zastosowałeś dalomierza ultradźwiękowego, na masz wolne otwory?

Względy ekonomiczne 🙂 - konstrukcja nie była zbyt kosztowna, jednak zastosowanie dalmierza ultradźwiękowego w tym przypadku (czysto pokazowego robota) mija się z celem.

profesorek_96, wróciłeś, czyżby wyrzucili cię z elektrody?

Czy gdyby takie pytanie w temacie o robocie zadał inny użytkownik - zapewne dostałby przynajmniej ostrzeżenie?

Link do komentarza
Share on other sites

Czy gdyby takie pytanie w temacie o robocie zadał inny użytkownik - zapewne dostałby przynajmniej ostrzeżenie?

A czy zauważyłeś, że wygasiłem post prawie natychmiast po jego napisaniu?

Tak - zauważyłem, ale natychmiast - oznacza w tej chwili, nie wiedziałem, że to może trwać az 24 godziny 🙂.

W tym przypadku znaczenia ma określenie "niezwłocznie" - co faktycznie może potrwać kilka godzin.

Link do komentarza
Share on other sites

Spokojnie, każdy buduje i opisuje to co chce - od tego jest forum. Jamtex wyraźnie podkreślił, że jego roboty mają charakter 'pokazowy'. Na diodzie było wiele konstrukcji, które nie nadawały się ani na pokaz, ani na zawody i jakoś nigdy nie było problemów 😉

Skończmy te słowne przepychanki i zajmijmy się budową robotów 😉

[...] ma bardzo sympatyczny klimat, coś jak dawniej Dioda.

Mam nadzieję, że to tylko chwilowe odczucia autora, ja nie zauważyłem znacznych zmian (związanych z zachowaniem) na diodzie. Chętnie usłyszę więcej uwag na ten temat 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre - moderatorzy na większości for internetowych, są po to by kasować offtopowe dyskusje, pilnować porządku itp, a nie je wszczynać.

Zachowajmy jakieś elementy elegancji robiąc porządek w tym temacie.

Na dobrą sprawę, możesz wrzucić cały ten temat i pozostałe moje do kosza.

Link do komentarza
Share on other sites

Spokojnie, każdy buduje i opisuje to co chce - od tego jest forum. Jamtex wyraźnie podkreślił, że jego roboty mają charakter 'pokazowy'. Na diodzie było wiele konstrukcji, które nie nadawały się ani na pokaz, ani na zawody i jakoś nigdy nie było problemów 😉

Skończmy te słowne przepychanki i zajmijmy się budową robotów 😉

[...] ma bardzo sympatyczny klimat, coś jak dawniej Dioda.

Mam nadzieję, że to tylko chwilowe odczucia autora, ja nie zauważyłem znacznych zmian (związanych z zachowaniem) na diodzie. Chętnie usłyszę więcej uwag na ten temat 😉

Treker - na Twoja prośbę opublikowałem swoje pierwsze konstrukcje na Diodzie i zawsze bardzo ceniłem i nadal cenię ten Wortal a właściwie już Portal.

Link do Diody jak również baner reklamujący Diodę zawze jest obecny na mojej stronie internetowej: www.jamtex.com. Nie tylko ze względu na sympatie do Diody, ale również i na względy edukacyjne jakie ma ten portal

Jednak budowę robotów traktuję jak hobby, podobnie jak strzelectwo czy modelarstwo.

Dla mnie jest to forma miłego spędzenia czasu, dyskusji z podobnymi zapaleńcami i zwyczajnie rozrywka, a jednocześnie "zajęcia integracyjne" z synkiem.

Dlatego dziwi mnie kontynuacja tej dyskusji.

Post wyżej poprosiłem o posprzątanie tematu a nawet jego usunięcie jeżeli jest zbędny.

Takimi dyskusjami i zachowaniem nie tylko nie zachęcamy młodych konstruktorów do publikacji swoich osiągnięć (nawet jeżeli jest to setny światłolub) ale wręcz przeciwnie zrażamy każdego następnego.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za pochwały i uwagi 😉

Jednak budowę robotów traktuję jak hobby, podobnie jak strzelectwo czy modelarstwo.

Czyli dokładnie tak samo jak większość z nas 😉

Post wyżej poprosiłem o posprzątanie tematu a nawet jego usunięcie jeżeli jest zbędny.

Takimi dyskusjami i zachowaniem nie tylko nie zachęcamy młodych konstruktorów do publikacji swoich osiągnięć (nawet jeżeli jest to setny światłolub) ale wręcz przeciwnie zrażamy każdego następnego.

Nikt nie będzie usuwał opisów konstrukcji - tym bardziej tak dopracowanych 😉

Wieczorem usunę tylko ten offtopic 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.