Skocz do zawartości

Potencjalne problemy z filamentem firmy Devil Design


Pomocna odpowiedź

Napisano

Witam.

Czy ktoś z Was używa filamentu firmy Devil Design? Miałem dwie drukarki 3D (Ender 3 oraz Anycubic Kobra 2 Neo) które się popsuły drukując na tym właśnie filamencie i w taki sam sposób - przeciek hotendu. Później kupiłem drukarkę A1 firmy Bambu Lab i zacząłem też używać ich filamentu, ale zostało mi trochę tego starego Devil Design. Zastanawiam się teraz czy poprzednie awarie były powodowane przez ten filament, czy wynikały z kiepskiej jakości drukarek (nie chciałbym popsuć w ten sam sposób kolejnej). Dlatego jeśli ktoś używa filamentu tej marki byłbym wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami i opisaniem ewentualnych problemów.

Pozdrawiam.

(edytowany)

Zero problemów, nawet na zdezelowanej A8. Tyle że trzeba wiedzieć gdzie się kupuje.

Co do starości... ostatnio coś drukowałem ze szpuli która leżała trzy lata pod szafą (pla). Bardzo ładnie wyszło.

Moim zdaniem jedne z najlepszych - przynajmniej pla i petg.

A co do przecieków - o drukarkę trza dbać. To nie laserowka od HP.

Edytowano przez ethanak
  • Pomogłeś! 1

Wczoraj drukowałem impactem od nich i nie było problemów jedynie co to miałem problem z wdrukowaniem nakrętki ale to raczej wina moich ustawień i nie dotyczy tematu 

 

  • Pomogłeś! 1
(edytowany)
49 minut temu, AntekBezak napisał:

Dlatego jeśli ktoś używa filamentu tej marki byłbym wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami i opisaniem ewentualnych problemów.

X1C chłonie go aż miło, ale preferuję Fiberlogy 😉 

39 minut temu, _LM_ napisał:

ale to raczej wina moich ustawień i nie dotyczy tematu 

Devil lubi wyższe temperatury (zwłaszcza PETG) - u mnie profil do devila to zawsze fiberlogy +5K na Hotendzie.
O ile pamiętam jest to 255C przy 22cc/s przepływu.

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Pomogłeś! 1

Ogólnie: trzeba w slicerze dobrać parametry do swojej drukarki. I nie płakać że DD jest be - podrukuj sobie na colorfilu albo monsticku, na domyślnych parametrach distaniesz kaszanę. No ale drukarka to nie łopata...

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...