Skocz do zawartości

Mostek H z PWM na ok 6-10A


thomas-cs

Pomocna odpowiedź

To Forum ( jak mu podobne ) zasadza się nie na tym, co można kupić ale co się robi samemu. Dla własnej satysfakcji która jest nieprzeliczalna na pieniądze, poszerzenia wiedzy, nabrania doświadczenia, praktyki ect.

Link do komentarza
Share on other sites

W takim razie zamówić próbki np. MAX8664 i zrobić układ z dokumentacji. Sam staram isę przeliczać ile czasu bym musiał poświęcić. Jakbym już robił to albo coś co musi być malutkie, albo coś na dużą moc. Poza tym jeśli to ma być projekt do magisterki i zależy na czasie to nie warto się aż tak oszczędzać. Chyba, że już jest po magisterce, to co innego.

Link do komentarza
Share on other sites

Nasz rację, rzeczywiście tu są obecni różni ludzie z różnych powodów. Jednym się spieszy, inni mają czas. Ale, w odpowiedzi na pytanie m/w "jak zrobić" mnie jakoś odpycha proponowanie zakupu czegoś gotowego.

A co do tego MAX8664. Nie znałem go, dowiedziałem się o nim dzięki Tobie a szerzej - dzięki temu Forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobiłem to na układzie 78T05 dodając tranzystor mocy BD912. Sprawdzałem i wytrzymuje obciążenie silnika wiec powinno być ok:)

Ale mam kolejny kłopot. Jaki może być maksymalny PWM podawany na mostek H. Jak to obliczyć? Na stronie źródłowej podane jest 25kHz jeżeli dobrze pamiętam, lecz mój promotor stwierdził że nie uzyskamy takiej częstotliwości i zanim pozwoli nam podłączyć układ Virtex5(1500$ - strach że coś popsujemy:P) muszę mu podać jaka może być częstotliwość a nie mam pojęcia jak to policzyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zrezygnowalem z PWM gdyż powstały drobne problemy. Zdecydowałem się na zasilanie stałe (prędkość silników wyrównałem rezystorem podłączonym szeregowo do jednego z silników). problem w tym, że sygnał steryjący (stare PWM) pobieram z płytki Virtex 5. na wyjściu daje 3.3V lecz gdy podłącze ją do mostka H napięcie spada do ok. 0.75V. Usłyszałem że można zrobić przekaźnik na transoptorze. Wtedy Virtex tylko sterowałby przekaźnikiem a napięcie sterujące 3.3V wziąłbym z oddzielnego źródła(np. z akumulatora). niestety nie znam się na transoptorach nie wiem jaki wybrać i jak go podłączyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.