Skocz do zawartości

Problem ze światłolubem .


Dawid 95

Pomocna odpowiedź

Witam ! Jestem nowy na forum ... więc .... . Proszę o wyrozumiałość wobec mnie . Chciałbym zrobić taki robocik jak w tym linku, z tym , że chce zrobić go bez procesora ( coś łatwego ). Czy to jest możliwe ? A tak zbaczając z tematu to mógłbym te serwa wykorzystać do zrobienia światłoluba? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś porady typu : schematy itp. Jeśłi chcialbym zrobić z tych serw waldka to cały układ z fototranzystorami musiałbym podłączyć przed serwami ? Dobrze mówię ?

https://www.forbot.pl/forum/topics20/przepis-na-robota-w-pelni-programowalny-line-follower-vt2356.htm

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałbym zrobić taki robocik jak w tym linku, z tym , że chce zrobić go bez procesora ( coś łatwego ). Czy to jest możliwe ?

Tak, ale nie chce mi się szukać schematów bo już późno, poszukaj sobie sam pod hasłami "BEAM linefollower". Chyba nawet są gdzieś na forum, jest nawet jeden taki linefollower - przeglądnij katalog robotów.

A tak zbaczając z tematu to mógłbym te serwa wykorzystać do zrobienia światłoluba?

Przerobione serwa działają jak silniki, jak je przerobić znajdziesz w artykule Nawyka o serwach.

Jeśłi chcialbym zrobić z tych serw waldka to cały układ z fototranzystorami musiałbym podłączyć przed serwami ?

To serwa podłączasz tam gdzie powinny powinny być podłączone silniki.

Link do komentarza
Share on other sites

Pamiętaj tylko, że jeśli zrobisz "W pełni programowalnego linefollowera" bez mikrokontrolera, to już nie będzie ani trochę programowalny 😉 A tak serio, to sprzedaję zestawy do samodzielnego montażu robocików, które mogą jeździć zarówno jako świtałolub i jako linefollower. Szczegóły pod linkiem z mojego podpisu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.