Skocz do zawartości

Multimetr pytanie


AmatoreQ

Pomocna odpowiedź

Witam mam takie pytanie, mam 2 kabelki skręcone od zasilania + i - przykładam to do baterii owinąłem taśmą izolacyjną, aby na razie nie lutować i przykładam multimetr, aby sprawdzić czy płynie prąd to do czego przyłożyć do baterii do nóżek czy do czegoś innego ?

Link do komentarza
Share on other sites

niby płynie jest na wyświetlaczu 9

przekręcam pokrętło na multiemtrze na 750 ( na białym tle ) V~

i na wyświetlaczu po przyłożeniu mam 009

to znaczy, że jest prąd 9v ?

bo silniczki i tak się nie obracają

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Do momentu w którym będziesz mógł rozróżnić symbol napięcia stałego i zmiennego oraz zakresy na mierniku.

A w zasadzie pytanie było "od kiedy", więc od momentu, w którym ktoś kto prawie nie rozróżnia + od - bierze się za budowę robotów.

Link do komentarza
Share on other sites

Teoretycznie do 24V jest bezpieczne 😉 ale jeśli odwrotnie nawet do 4,5V podłączysz kondensator elektrolityczny, to odłamek mógłby na przykład oko uszkodzić.

-----

A tak do tematu, czy rozróżniasz prąd od napięcia?

Link do komentarza
Share on other sites

Zacząłem właśnie czytać książkę wyprawa w świat elekroniki 😋

I Ciekawi mnie jedno ... skąd mam wziąć tyle pieniędzy jak ta książka się głównie na przykłądach opiera ... myślałem, że będzie czytanie schematów itd...

Link do komentarza
Share on other sites

Elektronika polega raczej na projektowaniu i wykonywaniu układów.

Nie trzeba kupować tych zestawów co AVT sprzedaje. Można wybrać ciekawe układy i realizować kupując części po kolei. Za jeden układ wyjdzie Cię około 5 zł (te początkowe). A teoria też jest w tej książce.

A części można wykorzystać wielokrotnie w kolejnych projektach.

Budowa robota np.: typu miniSumo jesli kupisz czujniki Sharp i jakieś lepsze silniki to wyjdzie Ci z 200 zł co najmniej.

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko jest obciążeniem.

---

Chodzi o to, że jeśli masz samą baterię, to między jej złączami panuje różnica potencjałów - napięcie, ale prąd płynie dopiero gdy podłączysz obciążenie czyli silnik, żarówkę, rezystor, ...

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.