Skocz do zawartości

Identyfikacja układów po oznaczeniach


KD93

Pomocna odpowiedź

Witam

Zgłaszam się z problemem :-> Otóż otrzymałem w darze jakże cenioną rzecz przez każdego elektronika/robotyka hobbystę - drukarkę. Po wydobyciu silników i prowadnic oraz wielu innych cennych rzeczy ukazała się płytka drukowana, a z niej rzucał się szczególnie w oczy napis ARM z jednego z układów. Pod naklejką jest inny układ, po pozbyciu się resztek kleju również mogłem odczytać oznaczenia.

1827-0080

REV 5.4S

B992M0326

MALASIA

ST

1827-0080

REV 5.4S

B992M0326

MALASIA

ST

Jeżeli są to jakieś procki, które mógłbym wykorzystać, to szkoda by mi było potraktować je z buta, a niestety przeszukanie googli niewiele mi dało, bo albo noty są gdzieś głęboko zagrzebane, albo brzydcy luzie z HP pozamieniali oznaczenia.

Spotkał się ktoś z takimi układami? Jeden jest bodajże BGA albo jakiś inny MLF bo nie widzę nóżek, drugi wygląda jak TQFP, ma cieńszy raster i około 64 piny o ile dobrze policzyłem.

Link do komentarza
Share on other sites

To są wewnętrzne oznaczenia stosowane przez HP więc niestety bardzo ciężko, żeby nie powiedzieć, że niemożliwe będzie znalezienie ich dokumentacji. Poza tym takie układy tworzone się specjalnie dla hp więc nie będą reprogramowalne (obniżanie kosztów) i jedynym ich przeznaczeniem może być taka sama drukarka.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ostatnio szukałem informacji odnośnie transoptora z enkodera liniowego w drukarce HP. Znalazłem tylko jedną dokumentacje i była napisana tylko po chińsku, nie było tam nawet schematu, albo opisu wyprowadzeń. Po tym stwierdziłem, że nie warto wykorzystywać takiej elektroniki z drukarek, oczywiście poza elementami bardzo znanymi, np takimi jak pamięci.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

No, pamięć tez znalazłem, jakiś EEPROM. Trudno, płytka wyląduje w pudełku z innymi płytkami z niewiadomymi częściami. Znalazłem tam jeszcze jakieś stabilizatory, ale ogólnie przeglądałem też inny złom i bardzo dużo jest takich układów, które mają zmienione oznaczenia.

W każdym razie dzięki za pomoc. Czy temat zamknąć zostawiam woli modów, bo może ktoś kiedyś będzie znowu szukał jakichś części, to nie będzie musiał zakładać nowego.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.