Skocz do zawartości

Ładowanie nowego Li-pola


Patryk614

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak li pol jest nowy to nic innego z nim nie rób tylko od razu do ładowania bo jak na początku rozładujesz to już później nie da rady się go naładować i będziesz musiał kombinować jakiś nowy pakiecik.

Link do komentarza
Share on other sites

Przy pierwszym użyciu tak powinno być. Li pole są bardzo delikatne i jak zejdziesz poniżej pewnego napięci na cele to potem nie zbalansujesz z czasem może cela paść albo zacząć puchnąć na każdej będzie inne napięcie i będą problemy.

Link do komentarza
Share on other sites

To i może ja się wypowiem. Z tego co wiem nie można zejść poniżej 3V na celę. Ja doprowadziłem kilka razy moje li pole do sytuacji 1,5V na celę i działają bez problemu mimo że nie są pierwszej świeżości. Zrobiłem tak, ale nie polecam zgodnie z zaleceniami producentów.

Li pole są bardzo delikatne
Nie mogę się z tobą zgodzić. To jedyne baterie dostępne w seryjnej sprzedaży, które można katować na wiele sposobów. Wymagają ostrożności ze względu na to, iż lubią wybuchać z powodu uszkodzenia czy ładowania zbyt wysokim prądem. Pomijając fakt, że ich prąd ładowania i tak jest wysoki w porównaniu do innych rodzajów baterii. Jeżeli zrobiłeś sam płytkę to ścieżki masy (zazwyczaj) w razie zwarcia zadziałają jak bezpiecznik. Kolejna sprawa to ładowanie na starcie. To nie bateria do telefonu komórkowego,a pakiet modelarski. Możesz naładować, możesz podłączyć, to nie wpłynie na żywotność twojej baterii(<-mam wrażenie, że tak naprawdę o to chodziło ci w pytaniu). Sprawdź miernikiem jakie jest napięcie na twojej baterii i podejmij stosowną decyzję.
Link do komentarza
Share on other sites

Przeładowanie przeładowaniem, ja dzisiaj za to narobiłem bigosu w drugą stronę. Chciałem sformatować nowego Li-Pola, więc podłączyłem sobie żarówkę i poszedłem oglądać tv. Jak sobie przypomniałem o baterii to było już poniżej 2V na celle i trochę spuchła (nie wiele ale jednak) :/ Teraz po ostygnięciu zmierzyłem i było 2,45 V na celle. Wyczytałem że ludzie ,,odratowują" li-pole ładując je ładowarkami do NiMh małym prądem do osiągnięcia >3V na celle i działa dalej. Jutro mam zamiar też spróbować tylko nie wiem czy takie ładowanie ładowarką do NiMh nie spowoduje pożarów tudzież innych niepożądanych skutków?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.