Skocz do zawartości

Które serwo wybrać


dominos96

Pomocna odpowiedź

Na allegro znalazłem 3 serwa wszystkie są prawie takie same

i mam pytanie które z nich wybrać

- Mystery SG90 (Najtańszy ze wszystkich)

- Tower Pro SG90 (

- Hextronic HXT900 (napisana jest tylko jego przeróbka, ale nie wiem czy inne się czymś różnią)

Wszystkie mają ten sam udźwig, więc nie wiem czy jest między nimi jakaś różnica, które jest najłatwiejsze do przeróbki?

Może ktoś ma któreś z nich i wie?

Link do komentarza
Share on other sites

Praktycznie to wszystko to samo.

Przy przeróbce jedyny problem może sprawić przerobienie potencjometru tak, żeby obracał się bez ograniczeń, trzeba takie blaszki odgiąć i nie uszkodzić go bo jest ośką ostatniej zębatki.

Link do komentarza
Share on other sites

Ten sam shit. Ale jak już kupować to raczej Tower pro ale tylko patrząc na firmę bo ogólnie to to samo ewentualnie jakość może mieć jakiś wpływ ale w tym przypadku różnice powinny być minimalne jak nie zerowe, no ale jak mówie wgl się nie opłaca do niczego chyba, że do jakiegoś światłoluba albo czegoś do testów

PS: Miałem z 2 lata temu (początek przygody z robotyką) tego Hextronika i przy klejeniu super glue z tego co pamiętam kół? wyżerało trochę plastik ten biały gdzie jest zębatka na orczyki (ciekawe...)

Link do komentarza
Share on other sites

Do HXT masz tanie zębatki na wymianę, które do innych mogą w całości nie pasować (np. Turnigy różni sie jedną zębatką, reszta wchodzi).

Przeróbka: odcinasz blokadę i:

- albo nawiercasz wał ostatniej zębatki aby sie swobodnie kręciła na potencjometrze

- psujesz potencjometr

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.