Skocz do zawartości

Zapis danych z AVR na PC przez rs232


maly_ZE

Pomocna odpowiedź

Musisz napisać sobie aplikację, która będzie to robiła. W .net/C# są gotowe klasy do obsługi portu szeregowego, których użycie jest banalne. Do pliku możesz zapisywać przy użyciu funkcji np. fprintf(). Jest też kilka innych funkcji, których nazw chwilowo zapomniałem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tzn pod atmege32 mam podłączony termometr ds18b20 i chciałbym zapisać dane do pliku txt zbierane przez ten termometr. A nie można po prostu otworzyć pliku do zapisu poprzez atmege i przekierować do niego standardowe wyjście.??

Znalazłem coś takiego(niby zastępuje zwykła funkcji fopen):

 FILE* fdevopen (int(*)(char, FILE *) put, int(*)(FILE *) get);

, ale nie bardzo wiem za bardzo jak jej uzyc;/

Link do komentarza
Share on other sites

Większość terminali pozwala zapisywać loga. Wystarczy, że dane przesyłane z atmega8 po rs232 dobrze sformatujesz (tzn zapiszesz jako znaki typu "Czas=xxxsec Temp=xxC" + znak końca linii i jak będziesz taki coś przesyłał do terminala (ja lubię realterm), a w terminalu będziesz zapisywał te dane z portu com do pliku to masz wszystko załatwione.

Jak umiesz programować pod Windowsa czy Linuxa to samo otwarcie portu COM i czytanie z niego to też banał.

Link do komentarza
Share on other sites

w hyperterminalu (tym w windowsie) można:

- zaznaczyć wszystko i skopiować np. do pliku txt

- włączyć zapisywanie odebranych informacji w pliku .txt (polecam potem otwierać w Notepad++, bo zwykły notatnik czasami miewa dziwne odchyły)

W obu przypadkach polecam wysyłać odpowiednio sformatowany tekst, np. zgodny z zapisem .csv i potem otwierać w arkuszu kalkulacyjnym.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.