Skocz do zawartości

Kolejny Waldek


Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich !

Ostatnio były matury więc miałem trochę wolnego czasu pomyślałem więc że powrócę do projekty światłoluba ,w ten oto sposób powstał kolejny Waldek . Konstrukcja "klasyczna" do napędu służą dwa przerobione mikro serwa tower pro SG-51 i SG-51R ,przyznam szczerze że miałem z nimi trochę zabawy gdyż pomimo tego że oba te serwa na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie do jednak 51 okazała się trochę mocniejszy(pomimo tego iż sprzedawca zapewniał że są identyczne 😉) przez co robota "znosiło' w lewą stronę ale problem został już rozwiązany przez dodanie odpowiedniego potencjometru serwa te mają także sprytnie schowaną blokadę ograniczając wychylenia znajduje się ona w górnej części obudowy (na początku jej nie zauważyłem:-)).

Jedyną chyba różnicą od większości światłolubów jest że mojego wykonałem na podstawie "gotowego PCB" które znajduje się w temacie dotyczącym budowy tego robota jeśli kogoś interesuje wytrawienie płytki to polecam ten poradnik http://www.myzlab.pl/elektronika/laminat/

Reszta standardowo:koła od zabawki,podstawa ze spienionego pcw,zasilanie to pakiet Litowo-Polimerowy 7.4v 1000mha 20c,kółko podporowe z Leroy Merlin . Elektronika praktycznie taka sama w pierwowzorze różnica jest tylko w rezystorach u mnie są 10kΩ

No to chyba tyle proszę o opinie i krytykę 🙂

Płytka jeszcze przed oszlifowaniem ;-p

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No i kolejny światłolub. Trochę niezbyt z estetyką. Ale poza tym to gratulacje.

Tak jak kolega napisał niezbyt z estetyką, ale gratuluje, zwłaszcza płytki.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.