Skocz do zawartości

Ciekawy artykuł dotyczący polskiej elektroniki


GAndaLF

Pomocna odpowiedź

Dla mnie największym problemem jest to, że wszystkie partie w Sejmie to socjaliści, którzy tylko trzęsą tyłkami żeby przypadkiem komuś nie podpaść. A niestety nie da się przeprowadzić sensownych reform głaszcząc ludzi po główce. A o reformach oczywiście się nic nie mówi, bo przecież są super istotne tematy kibiców, dopalaczy, krzyża itd...

Co do rozliczeń z komuną - uważam, że wystarczyłoby otworzyć archiwa, tak aby każdy mógł sobie obejrzeć teczkę dowolnej osoby. Z początku byłoby trochę dymu, ale problem by się rozwiązał.

A tak zupełnie na marginesie: to zabawne, że mamy tylu świetnych polityków, którzy doskonale wiedzą, co trzeba zrobić żeby było dobrze (na każdym forum jest przynajmniej kilku). Dziwne, że mimo to ciągle jest jak jest 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Jak długo nie zrobi się fundamentalnej - rozwalić Układ, każda żadna inna reforma niewiele da. Próbował to zrobić Jan Olszewski, co niektórzy pamiętają jak skończył. Gorąco polecam film "Nocna zmiana" z Bolkiem w roli głównej. Później post-komuna miała z 10lat spokoju aż nastał PiS. Drugi raz taki nr by nie wyszedł to rozpętano nagonkę - do której w pewnej mierze PiS sam dostarczał tematów.

Kto pamięta jak PiS postąpił ze swym ministrem sportu ? Mamy analogię w kilce Schetyna, Drzewiecki ect. i co z tym zrobiło PO ?

Ręce opadają jak słyszę czy czytam teksty typu "otworzyć archiwa". I niby co to "rozwiąże ?" Że czarno na białym będzie wiadome to, to i tak w zasadzie wiadomo ? Potępienie moralne, pogrożenie palcem a Układ, jak był tak nadal będzie ? A słyszałeś o czymś takim jak np. lustracja majątkowa ? Nie akt a tego boi się Układ.

Link do komentarza
Share on other sites

O PJN spokojnie można powiedzieć, że to to samo co PiS tylko bez Kaczyńskiego. A dla mnie problemem właśnie jest to, że żadna partia nie nosi nawet znamion pożądanego kierunku. Co do kadr to, że jakieś rozwiązanie jest powszechnie stosowane nie oznacza że jest najlepsze z naszego punktu widzenia. W tym wypadku coś takiego jest dobre tylko dla tej rządzącej partii która się więcej nakradnie. Poza tym w krajach, gdzie państwowych zakładów jest dużo mniej, nie odczuwa się tak kompletnego braku kompetencji ludzi na wysokich stanowiskach. To też jest spadek po komunizmie.

@mactro zobacz ile trudności trzeba przezwyciężyć, żeby dostać się do sejmu. Trzeba dysponować ogromnymi funduszami, możliwościami promocji a poza tym polityka to wyścig szczurów od najmniejszych szczebli. Tam jeżeli ktoś znajdzie twoją fotkę jak piłeś w gimnazjum na biwaku albo coś w tym stylu to już jesteś przegrany. Co jest trochę dziwne bo na najwyższym szczeblu możesz robić wałki na grube miliony a i tak nie wpłynie to na poparcie. Większości ludzi nie obchodzi jakie masz poglądy bo zwykle nie rozumieją podstawowych mechanizmów. Dlatego natkniesz się albo na fanatyków którzy wolą umrzeć niż zmienić poglądy, albo na ludzi którzy głosują według jakiś dziwnych nieraz kompletnie nielogicznych kaprysów. Gdyby to było takie proste, jestem pewny że żadna z aktualnie rządzących partii nie zasiadała by teraz w sejmie.

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie, bez Kaczyńskiego....

A niby jaki jest wg. Ciebie "pożądany kierunek" ? Np. otworzyć dawno praktycznie otwarte przez Widsztajna akta ? I co to dało ? Jak było tak jest. Na partię kreującą kierunek który Ty uważasz za słuszny poczekasz sobie dziesiątki jak nie setki lat. Układ wspiera właśnie to, że ludzie zajmują się czym innym niż nim.

Nie powiedziałem, że obejmowanie stanowisk mi się podoba ale że tak jest. Zmienić to ( na całym świecie ) jest znacznie trudniej niż wreszcie rozprawić się z post-komuną tylko w tym jednym kraju w którym nadal praktycznie rządzi a na pewno świetnie prosperuje.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pożądany przeze mnie kierunek gdzieś już wcześniej z grubsza opisywałem. Polega on na ograniczeniu do minimum wpływu rządu na życie obywateli. Jeżeli każdy człowiek będzie kowalem własnego losu a nie będzie się musiał składać na biurowce zusu czy zasiłki dla nierobów. Do tego dzięki uczciwej, solidnej pracy, wiedzy i przemyślanym decyzjom będzie mógł dostatnio żyć to naprawdę nie będzie go obchodziło, że jakiś sbek też się dorobił tylko że nieuczciwie. A z drugiej strony kiedy rząd nie będzie tracił czasu na bezsensowne ustawy tworzone przez niekompetentnych ludzi, będzie miał czas na dobranie się do skóry takim ludziom.

Dla mnie dużo ważniejsze jest skończenie z komuną w sensie ustrojowym. Uważam że cały ten socjalizm w codziennym życiu jest dużo bardziej szkodliwy niż układ sterujący wszystkim z góry. Myślę też, że wcale nie będzie trzeba długo czekać na jakiś nowy ruch reprezentujący poglądy zbliżone do moich. Wśród młodych ludzi spojrzenie na pewne rzeczy dużo zdrowsze niż u tych samych dinozaurów przewijających się od kilkudziesięciu lat. Poza tym szybciej adaptują się do nowej rzeczywistości. Muszą tylko dojść do głosu. A teraz rozwija się technologia, ludzie dzięki internetowi mogą łączyć się w grupy, mają dostęp do niezależnej hobbystycznej publicystyki. Może to co opisuje jest tylko utopijnymi mrzonkami młodego człowieka którego rzeczywistość jeszcze nie sprowadziła na ziemię, ale wierzę w swoje pokolenie i myślę, że mam ku temu dobre podstawy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A tak zupełnie na marginesie: to zabawne, że mamy tylu świetnych polityków, którzy doskonale wiedzą, co trzeba zrobić żeby było dobrze (na każdym forum jest przynajmniej kilku). Dziwne, że mimo to ciągle jest jak jest

Każdy powinien mieć swoje zdanie - na tym polega demokracje. Obywatel mają obowiązek brać czynny udział w życiu politycznym poprzez głosowanie. Aby głosować trzeb próbować zdobyć jakie takkie pojęcie kto, co, gdzie i jak.

Link do komentarza
Share on other sites

A tak zupełnie na marginesie: to zabawne, że mamy tylu świetnych polityków, którzy doskonale wiedzą, co trzeba zrobić żeby było dobrze (na każdym forum jest przynajmniej kilku). Dziwne, że mimo to ciągle jest jak jest

Irony warning 😋

RaV, obywatel ma prawo, a nie obowiązek głosować. I w sumie patrząc na ludzi, którzy głosują na podstawie tego kto ma ładniejszy plakat, to dobrze, że nie wszyscy z tego prawa korzystają.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgadzam się całkowicie, że nie powinien głosować ten, co nie zdaje sobie trudu zapoznania z programami różnych partii.

Odnośnie wcześniejszego: z grubsza opisałeś ale problem jest w tym, że uciekły już 22lata i to dalej nie może czekać. Uwzględniając przeciętny czas przedawnień, ostatnią partią która chciała rozprawić się z post-PZPR-owskim Układem był PiS. Nie wiem jakie są na to szanse teraz ale wiadomo, że im później tym dla Układu lepiej. Przedawnienie, wymierają, przekształcają włości tak, że sam diabeł nie dojdzie rodowodu niektórych fortun.

Wspomnę, że w Polsce ok. 20 osób dysponuje obecnie majątkiem m/w 1/3 rocznego budżetu RP. Skąd i jak się wzięły te fortuny ? Nie ma na służbę zdrowia, stypendia ect ? Bezczelne kłamstwo, kasa jest tylko wciąż płynie do określonych kies. To o to walczyła Solidarność ? Na prawdę, nie ma się co dziwić wielu że twierdzą, iż za PRL żyło im się lepiej.

PS. Barak nie chciał się kompromitować spotkaniami z jakimiś podejrzanymi indywiduami no to Bolek próbował wyjść z tego twierdzeniem, że "w tym czasie miał ważne zajęcia" ( zapewne łowienie ryb... ). Gdańsk się ruszył by wreszcie skończyć z międzynarodowym obciachem i przemianować nazwę wiadomego portu lotniczego na "Solidarności".

BTW. Bolek nigdy nie zapłacił podatku od otrzymanej nagrody Nobla. Niech tak spróbuje przeciętny Obywatel, Skarbówka puści go z torbami. Prawo prawem ale są równi i równiejsi, w czasie przedawniania Bolek był Prezydentem no to stosowny US jakoś to "przeoczył"...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.