Skocz do zawartości

Ciekawy artykuł dotyczący polskiej elektroniki


GAndaLF

Pomocna odpowiedź

http://pirx.nowyekran.pl/post/14346,czy-polska-mogla-byc-technicznym-eldorado

Artykuł opowiada o tym jaki potencjał drzemie w polskiej elektronice i o tym jak przez lata był sukcesywnie niszczony przez naszych wspaniałych polityków oraz wielkie koncerny. Co ostatecznie doprowadziło do sytuacji, którą idealnie podsumowuje poniższy cytat:

"A obecnie atmosfera jest taka, że aby zainteresować pomysłem czy ideą – należy najpierw zełgać iż pomysł został „zerżnięty od Amerykanów”. "

Link do komentarza
Share on other sites

Na opisane w linkach fakty warto popatrzeć globalnie. Zaledwie ok. 0,5% światowej populacji Polaków za czasów PRL przyczyniło się do ok. aż 3% światowego postępu technicznego. B.blado na tym zestawieniu wypadają np. Chińczycy: ok. 15% a praktycznie zero wkładu ( obecnie b.dynamicznie poprawiają ten stosunek ). Po rzekomym upadku komuny na świecie starły się dwie opcje: czy zrobić wszystko co możliwe by dla światowego pożytku zachować ten potencjał czy go zniszczyć bo jest b.poważnym zagrożeniem dla światowych potentatów. Nie trzeba wyjaśniać, która opcja zwyciężyła. Np. rozpędzono największe w Polsce skupisko informatyków, Elwro zniszczono i zaorano ( we wszystkich liczących się na świecie centrach komputerowych można się dogadać w dwu językach - angielskim i... polskim ). Wyniszczanie było możliwe dlatego, że w Polsce rządziła i nadal rządzi Komuna. Czy wyobraża sobie ktoś, by np. w RFN Kanclerzem został DDR-owiec Erich Honecker ? A w Polsce, przez dwie kadencje prezydentował post-komuch. Kadafi "zbrodniarzem" ? A nasz rodzimy, zaprawiony w strzelaniu do ludzi "kadafi" Jaruzel, nie tylko od 22lat pozostaje bezkarny to jeszcze PO proponuje mu lukratywne stanowisko w RBN. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do PO, nich sobie przypomni czego przede wszystkim chciał PiS, dlaczego byliśmy i jesteśmy jedynym krajem, w którym nie przeprowadzono lustracji - fundamentalnego kroku by Polska mogła być normalna. Kogo z obecnych polskich decydentów obchodzi, że jeszcze kilkanaście lat temu w pierwszej 100-ce najbardziej renomowanych uczelni były dwie Polskie. Obecnie nie ma żadnej. Równia pochyła...

Obecnie pracuję nad tematami spoza działów Diody: klimatyzacja do auta na ogniwach Peltiera oraz inteligenty, czuły na nacisk zderzak do auta.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Ostatnio dopiero zacząłem zwracać uwagę na takie sprawy, głownie po tym jak nasłuchałem się o polityce dużych przedsiębiorstw dotyczących różnego rodzaju norm, uprawnień, standardów itp czyli w skrócie złodziejstwa. Do niedawna wierzyłem, że jednym z głównych celów postępu technologicznego jest minimalizacja kosztów. Jaki ja byłem głupi, zawsze celem była tylko i wyłącznie maksymalizacja zysków. Sposób w jaki to się dokonuje jest dla mnie przerażający. Nikomu nie przeszkadza, że to tak naprawdę działanie na szkodę ludzkości.

Szczególnie szkoda, że takie postępowanie ludzi którzy pociągają za sznurki przynosi efekty tam gdzie chcieli - w opinii publicznej. Każdemu się wydaje, że nasze produkty muszą być gorsze, że Polacy to tylko nieroby i cwaniaki, że jeśli coś wykonała znana firma i kosztuje 5x więcej to musi być najlepsze. A to wszystko w dużej mierze za sprawą polityków. A szczególnie dwóch największych - chciwości i głupoty. I tak naprawdę nie widać możliwości, żeby to zmienić.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Xweldog, uważaj bo za głoszenie takich tez namierzą cię, znajdą haki i zamkną jak tego od antykomor.pl 😃

A tak na poważnie, to kiedy pierwszy raz przeczytałem o Jacku Karpińskim, to wtedy bardzo mnie to wzruszyło i rozzłościło, bo przecież człowiek chce dla kraju dobrze, to ci go jeszcze w ten sposób "nagradzają". Właściwie mam takie samo wrażenie, że do dziś rządzi komuna. A ciemny lud nawrócony przez "odpolitycznione" znowu w październiku pójdzie zagłosuje na jedną z 4 słusznych partii albo jakiś odpad typu RPJP. Jak pytam przypadkowych kolegów z klasy na kogo zagłosują to mówią, że albo ich to nie obchodzi, albo zagłosują na PO "bo przecież nie na PiSiorów". Sorry jeśli pisałem po dziecinnemu i nie o elektronice, ale może się nie znam to zdążyłem się trochę zorientować.

Link do komentarza
Share on other sites

zagłosują na PO "bo przecież nie na PiSiorów"

Bo notabene teraz nie ma na kogo głosować, więc wybiera się "mniejsze zło". Ponieważ nie upolityczniamy forum to nie pisze czy PiS czy PO czy PJN czy coś tam innego jeszcze. Można jeszcze w ogóle nie głosować, ale to tez nic nie zmieni. Wniosek nasuwa się sam.

No ale ja jestem przecież "ukryta opcja niemiecka", więc może stąd się bierze brak odczucia patriotyzmu. Jakoś nie potrafię pokochać kraju który nie daje swoim obywatelom żyć na normalnym europejskim poziomie.

Link do komentarza
Share on other sites

Komuna opierała się głownie na ubeckach i dyspozycyjnym "wymiarze sprawiedliwości". Po jej rzekomy jej upadku, przeszli w nową rzeczywistość nietknięci. Niszczy się inicjatywę ? Tak, ale tylko u tych "spoza", ubecja ma się świetnie. Popatrzcie na pierwszą 100-tkę najbogatszych ludzi w RP - 99% to byli PZPR, TW lub UB. Co, to są jakiejś Ainsztajny z IQ 200 ? A może super-puziany co tyrały 48h/dobę ? Nie, to są ludzie z rzekomo nieistniejącego Układu.

A wymiar ( pożal się Panie Boże ) "sprawiedliwości" ? Przeszedł w "nową rzeczywistość" nietknięty, TW zasiadają teraz nawet w Trybunale Konstytucyjnym. Byli, są i będą bezkarni i nietykalni, to Oni rządzą Polską. Bo co taki Dolandek, Kaczor czy ich poprzednicy ? To pionki istniejące góra 4-ry lata i won.

Historia lubi się powtarzać. II-ga wojna, jedna Polska, jeden Naród a dwie zupełnie odmienne opcje: AK i AL. Każda "chce dobra Polski", walczy z okupantem ale... są przeciw sobie. Co je różniło - wiadomo. Teraz to samo - dwie prawicowe partie, obie "chcą dobra RP" a się zwalczają. Co je różni ? No właśnie...

Żadna z obecnie "jedynie słusznych" nie spełnia mych oczekiwań i jak wielu wybieram między złym a gorszym. Dlaczego PiS ? Po czynach. To Oni rozpędzili bastion ubecji - WSI. Kpinę na skalę światową, przez 15-lat "działalności" WSI nie złapało ani jednego szpiega ( chyba że ktoś da wiarę, że RP nie jest obiektem stosownych zainteresowań... ). PiS zabrał się też za sitwę sądowo-ubecką ( Ogólnopolskie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji ). I na tym się wyłożyli.

A Dolandek ? Nie tyka Układu, włazi mu w 4-ry litery.

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie to jest najstraszniejsze w tej naszej "demokracji" że dają złudzenie wyboru a tak naprawdę jak nie wybierzesz, i tak będzie to samo. Na szczęście ostatnio rozwija się internet, powstaje masa niezadowolonych grup społecznych mająca potencjał - na przykład pokerzyści. To są wykształceni ludzie, logicznie myślący z których rząd nagle zrobił kryminalistów aby poprawić słupki w sondażach. Tak samo kiedyś powstała Partia Piratów. Dopóki tego typu osoby nie wezmą spraw w swoje ręce, nic się nie zmieni. Teraz idą wybory, pojawia się trochę ciekawych inicjatyw występujących przeciw partiom od koryta na przykład coś takiego:

http://glosujinaczej.pl/index.html

To właśnie w takich akcjach trzeba upatrywać możliwości bo moim zdaniem tylko Internet może wygrać z systemem.

Link do komentarza
Share on other sites

To załóżmy partię robotyków, naszym hasłem będzie: Pozwólmy się rozwijać polskim talentom. 🙂

A tak na serio, wracając do tematu, strasznie szkoda takich ludzi jak Jacek Karpiński. Myślę, że można trochę porównać tą sytuację do sztuki, chociażby do muzyki. Nie wystarczy mieć talent, trzeba mieć jeszcze to coś. Połowa gwiazd, tak na prawdę nie umie śpiewać (jeśli mówimy o muzyce, w innych dziedzinach jest tak samo) ale są sławni i żyją w dostatku, a wielkie talenty się marnują, bo nie umieją chociażby się wypromować, albo się boją czegoś itd. Taki już jest ten świat, że człowiek jeśli chce coś osiągnąć, oprócz umiejętności musi posiadać nieco cwaniactwa (w stronę zawziętości i wypromowania się a nie zarozumiałości).

Link do komentarza
Share on other sites

I tu mamy odpowiedź, dlaczego przypuszczalnie najbliższe wybory znów wygra PO. Za "ich czasów" przybyło ok. 300tyś darmozjadów-urzędasów, potężna armia która na pewno zagłosuje na PO. Tylko oni ze swymi rodzinami / znajomymi oddadzą z 0,5mln głosów.

Link do komentarza
Share on other sites

Xweldog, nie bronię PO, ale przypomnij sobie rządy PiS LPR i Samoobrony. Mnie jako zwykłego obywatela nie interesują WSI, jakieś afery hazardowe i inne głupoty. Może wygra PO bo ludzie po prostu mniej oglądają w telewizji i mniej czytają w gazetach polityczne rzucanie mięsem, może dla tego że PO mniej robi, może mniej robi bo ich zakres ogranicza się do polityki, nie wiem. Wiem tyle, że opozycja powinna mieć prościej zdobyć głosy, bo może "z krzesła" krytykować pracę rządu w nic się nie angażując i nie popełniając błędów, skoro PiS nie jest w stanie uzyskać wysokiego poparcia to tez jest coś nie tak. W najbliższych wyborach powinienem głosować, a nie wiem na kogo.

Nie znam historii Polski z okresu "komuny" dobrze bo jestem młody, ale logiczne jest, że teraz zbieramy to co ktoś posiał zanim pojawiły się PiS i PO i inne jak to ktoś trafnie określił "kukiełki", każdy teraz stara się naprawić dziurę budżetową a przy okazji zgarnąć jak najwięcej dla siebie. Strach pomyśleć do czego to zmierza.

A z resztą, od początku Polska była krajem który nie potrafił się zorganizować. Kilkakrotnie zmarnował wspaniałe okazje do rozwijania się. Jakim cudem, kraj tak wielki i potężny jak za czasów unii Polsko-Litewskiej mógł tak nisko upaść, żeby zniknąć z mapy na 123 lata? Dać się cały zdobyć przez Szwedów? Wywołać niepotrzebne powstanie, w którym zginęło 200 000 ludzi i zniszczono stolicę? W którym innym kraju dochodzi do takich absurdów, żeby kilka powstań przeważyło nad wynikami plebiscytu w którym brali udział wszyscy mieszkańcy? Żyjemy epizodami, jakieś Grunwaldy, Wiednie, Bitwy o Anglię, a biorąc historię Polski "globalnie" to jest to jedno wielkie niepowodzenie. Skoro "przetrwają najsilniejsi", to dziwię się, dlaczego jeszcze ten kraj istnieje. Dla tych którzy się na to oburzą, odsyłam do chociażby podręczników, a najlepiej do jakiś dobrych książek.

Link do komentarza
Share on other sites

Pamiętam te rządy ale zdajesz się zapominać dlaczego musiało dojść do takiej koalicji. Bez niej PiS musiałby podać się do dymisji.

W następnym zdaniu zawarłeś całe klu. Jak Ciebie i Tobie podobnym nie interesują fakty, likwidacja WSI, afery - to niby co jest ważne ? Lepszy optycznie wizerunek Dolandka na Kaczorem ?

B.trafnie ująłeś, że teraz zbieramy pokłosie. Dokładnie, to okrągłego stołu. Najbliżsi kompani nijakiego Bolka się b.dziwili, co ten wyrabia. Mówili: mamy komuchów przypartych do muru, jak na widelcu, możemy się ich pozbyć raz na zawsze. A Ty co ? Praktycznie jawnie stoisz po Ich stronie, zabiegasz by nie doznali "krzywdy". Lechu, co Ty wyrabiasz ? W finale, co do przeszłości uknuli "grubą kreskę" ( żadnych rozliczeń, lustracji ect. ) za którą tamta banda niby "oddała władzę" ale miała pod kontrolą praktycznie wszystkie ważne wartości materialne, kierownicze stanowiska we wszystkich zakładach ect, tego nie dano Solidarności ( tu i ówdzie spienieni robotnicy wywozili Onych na taczkach ale to były incydenty a nie działanie Ustawowe, globalne ). A jak ogólnie wiadomo, światem rządzi albo przemoc albo pieniądz. Nie da rady dalej przemocą ? To chapnijmy kasę, wyjdzie na jedno...

"Zielona plama na mapie UE". Pusty śmiech. By móc to twierdzić, PO zadłużyło Polskę tak, że jesteśmy w niewiele lepszej sytuacji niż Grecja czy Portugalia.

Temat odleglejszej historii Polski jest b.szeroki, odniosę się do Powstania Warszawskiego. Spróbowałbyś wtedy powstrzymać kilkadziesiąt tyś. popędliwych i pałających żądzą odwetu na hitlerowcach, młodych ludzi mających poparcie moralne praktycznie u każdego Polaka. Struna była tak napięta, że albo zostawić ją "na żywioł" i być posądzanym bezczynność lub wręcz "zdradę" albo dać jej upust w miarę kontrolowany sposób. Jak już poruszasz tę kwestię, to dlaczego zapominasz o ruskach którzy specjalnie zatrzymali się i z bezczelną ojebątnością przyglądali się jak hitlerowcy za nich robią "konieczną robotę". Bo resztę AK wyrżnęli / pozamykali później.

Historia lubi się powtarzać. Byliśmy drugim na świecie krajem który ustanowił Konstytucję, zalążki czy wręcz fundament do rządów demokratycznych. I co ? Kraje ościenne były tym b.zaniepokojone, ta herezja może się rozplenić i zagrozić im. I dokonały agresji i rozbioru Polski. Na jakiś czas wstrzymały bieg historii ale z czasem to samo zrobiły u siebie. Nie tak dawno to w Polsce zaczęły się ruchy które doprowadziły do rozpadu komunistycznej potęgi. I co ? Tamte kraje są daleko w przodzie a My, którzy to rozpoczęliśmy, zamiast na początku jesteśmy na końcu. Wciąż pod władzą komuny. Ironia losu...

Podobne epizody są w każdym kraju i to one tworzą historię, tradycję, tożsamość scalającą dany naród.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak Ciebie i Tobie podobnym nie interesują fakty, likwidacja WSI, afery - to niby co jest ważne ?

To żeby normalnie żyć, żeby kasza gryczana nie kosztowała 5zł, żebyś dostał emeryturę, żebyś mógł sobie pozwolić iść do kina z rodziną a nie było to dla ciebie wyrzeczeniem finansowym, żeby paliwo nie było takie drogie, żeby ceny w Polsce były proporcjonalne do zarobków w Polsce, żeby ZUS nie ściągał od firmy pieniędzy, które firma ściąga na drodze sądowej, żeby było ogrzewanie w domu w zimę. Takie tam błahostki. I mam w duszy kto mi to zapewni, czy będzie komuchem, czy nie, jeśli zapewni obywatelom uczciwe zarobki za uczciwą pracę, to będę zadowolony.

Link do komentarza
Share on other sites

Te "błahostki" podsumowałbym, że lepiej być bogatym i zdrowym niż biednym i chorym...

Ojebątne Ci jest kto Ci je zapewni ale przecież to Ty musisz komuś zaufać i zagłosować na niego. I czym będziesz się kierował w wyborze ? Możesz też olać, zostawić to własnemu biegowi a za Ciebie zdecydują inni. Ale wtedy moralnie pozbawisz się prawa do narzekania.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.