Skocz do zawartości

Ciekawy artykuł dotyczący polskiej elektroniki


GAndaLF

Pomocna odpowiedź

Ale, ten temat tyczy "karier" jakie zrobili nietuzinkowi elektronicy, co się stało i dlaczego z całą Polską branżą elektroniczną. Do pomagania są inne działy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dyskusja nam się rozwinęła na ciekawy temat, ale jednak zeszła na mocno offtopowy wątek sytuacji politycznej w kraju. W każdym razie ten temat też mnie interesuje więc go pociągnę dalej.

Apropos urzędników ciekawy cytat z Elżbiety Jakubowskiej:

-Gdyby nie biznes, była by pani bez pensji?

-To nieprawda, wypracowuje ją jako urzędnik państwowy wydając panu zaświadczenie, by mógł pan prowadzić działalność gospodarczą, przygotowując działkę do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja pozwalam panu pracować.

Ciekawe, czy urzędnicy naprawdę tak myślą, czy tylko próbują jakoś usprawiedliwić bezsensowność swojej pracy. Tak samo jest na przykład w Ministerstwie Finansów z poruszoną przeze mnie wcześniej sprawą pokera. Nie rozumiem jak do ludzi z wykształceniem ekonomicznym mogą nie przemawiać takie terminy jak rachunek prawdopodobieństwa, wariancja, przedstawienie niezbitych dowodów na wykresach i różne inne rzeczy które akurat do ekonomistów powinny przemawiać idealnie. Często mnie to intryguje czy ci ludzie na wysokich stanowiskach naprawdę są tacy głupi, czy tylko muszą takich udawać przed kamerą bo wszystko sprzedają pod stołem jakimś wpływowym grupom.

Natomiast co do samych wyborów. Polska polityka jest po prostu śmieszna. Jak to możliwe, że taki PiS po całej tej aferze ze sprzedawaniem urzędów wyszedł bez szwanku. Przecież to wszystko zostało nagrane. Odpowiedni ludzie powinni siedzieć w więzieniu a na tą partię nikt nie powinien oddać głosu. Oczywiście ani trochę się to nie odbiło na ich poparciu. Tak samo z SLD i aferami za ich rządów, PO i ostatnimi aferami. I zawsze jest to samo. Albo się wszystkiego wyprą, albo wyrzucą kilku ludzi i nie poniosą żadnych konsekwencji. Przecież jeżeli ci ludzie mają świadomość że są całkowicie bezkarni a jednocześnie mają na swoich stanowiskach ogromne możliwości czy wy naprawdę myślicie, że będą coś robić dla dobra społeczeństwa?

Moje poglądy są jasne. Najlepszy ustrój to taki w którym rząd ma jak najmniejszy wpływ na ludzi, zakłady przemysłowe, gospodarkę i praktycznie wszystko. Przecież przedsiębiorca samemu poprowadzi zakład tak, żeby to było opłacalne, nie potrzebuje jakiś pseudo ekspertów z warszawy co się zmieniają co kilka lat wraz z rządzącą ekipą. Do obowiązków państwa powinno należeć głównie łapanie przestępców, skazywanie ich i ewentualnie edukacja podstawowa, służba zrowia itp. chociaż z tymi nie wiadomo jak by się sprawdziło gdyby działało prywatnie na jakiś znośnych zasadach. Na pewno system emerytalny jest zbędny. Jak tylko pomyślę, że będę pracował przez tyle lat tylko po to, żeby zus sobie mógł postawić wielki biurowiec w centrum miasta to mnie krew zalewa. Dlaczego nie mogę dostawać całej wypłaty i samemu sobie oszczędzać? Albo wynająć jakiegoś finansistę który mi będzie zarządzał przyszłą emeryturą? Odpowiedź jest prosta. zus tyle kasy przechulał na te wszystkie siedziby, sprzęty itp, że emerytury aktualnie są wypłacane z tego co na bieżąco ludzie wpłacają...

Oczywiście nikt nie wprowadzi żadnego logicznego systemu, bo kiedy już się dobierzesz do kranu dlaczego miał byś zakręcać kurek. Tym bardziej, że jeśli nawet to zrobisz dla samej idei to jakaś mafia zawsze cię może sprzątnąć bo im w interesach przeszkadzasz.

Link do komentarza
Share on other sites

To załóżmy partię robotyków, naszym hasłem będzie: Pozwólmy się rozwijać polskim talentom. 🙂

To bardziej fundację lub zrzeszenie 😉. Swoją drogą nie ma żadnego sposobu żeby kupować części bez VAT-u?

Link do komentarza
Share on other sites

oczywiście że jest jeśli np nie kupujesz u firmy czy w sklepie tylko bezpośrednio u jakiejś osoby albo na giełdach czy bazarach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

GAndalLF, wiem ( wiemy ) jakie grzeszki mają obie dominujące partie. Ale, różni je jedno.

Sytuacja RP przypomina człowieka z post-komuszą drzazgą w d.... Jest tylko jeden sposób na wyzdrowienie: wyrwać ją. To będzie bolesne ( dla niektórych ) ale jest konieczne. Ale jest też druga możliwość: żyć z nią i stosować różne maści, okłady, antybiotyki, środki znieczulające pozwalające udawać, że jej nie ma. Jedni wmawiają że tak musi być a drudzy proponują ją usunąć. I tu się różnią te partie.

Standardowe pierdółki przedwyborcze są ogólnie znane, każda chce by "było lepiej". Ale mój głos zależy czy i co mają w programie w kwestii tej "drzazgi". Bo jak długo jej się nie wyrwie, tak długo nie zabraknie tematów jak ten.

Link do komentarza
Share on other sites

A niby ile osób i za jaką kasę zasiada w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego ? Wielką nobilitacją jest sam fakt w niej zasiadania. Najwyraźniej PO w 38milionowym narodzie nie widzi bardziej odpowiednich osób.

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem sposób poradzenia sobie PISu z tym sbeckim aparatem jest bardzo niebezpieczny, ponieważ chcą je zastąpić swoimi i wykorzystywać do własnych celów. Najlepiej by było jak by akurat ci ludzie którzy aktualnie są w sejmie i to niezależnie od partii znajdowali się z dala od służb specjalnych. Do tego "wyjmowania drzazgi" trzeba nowych ludzi ze świeżym spojrzeniem dla których rozliczenie z przeszłością jest koniecznością aby w końcu ruszyć z miejsca a nie jedynym sensem życia jak w przypadku Kaczyńskiego.

Poza tym jeżeli chodzi o poglądy PiSu na funkcjonowanie państwa to są one socjalistyczne. Rozbudowana opieka społeczna, niechęć do sprzedawania państwowych spółek, nawet jeśli przynoszą straty, stawianie na pierwszym miejscu pracowników a nie pracodawców co w końcu źle się odbija na wszystkich i pewnie wiele innych pomysłów których tutaj nie wymieniłem.

Żeby było jasne - to, że w tych postach akurat krytykuje pis nie znaczy, że nie mogę się przerzucić na krytykowanie PO czy SLD moim zdaniem wszystkie te partie to jakaś parodia pluralizmu politycznego gdzie wybór jest tylko na papierze a w praktyce wychodzi zawsze to samo.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Czyli dowolna władza jeśli tylko da chleba i igrzysk?

Czego chcieć więcej? Live is live, przecież to państwo jest dla obywateli, a nie obywatele dla państwa.

I czym będziesz się kierował w wyborze ? Możesz też olać, zostawić to własnemu biegowi a za Ciebie zdecydują inni. Ale wtedy moralnie pozbawisz się prawa do narzekania.

Nie mówię że nie będę głosował, mówię tylko że pomimo że zagłosuję na jakąś partię to nie znaczy że uważam ją za odpowiednią, raczej za najlepszą, a że poziom jest niski...

Ostatnio zwróciła nam historyca uwagę na pewna ciekawą rzecz. Każdy prezydent po kadencji dostaje emeryturę, oczywiście z pieniędzy podatników. Ilu prezydentów mieliśmy po 89? Jaruzelski, Wałęsa, Kwaśniewski 2 kadencje, Kaczyński, Komorowski, czyli 6 kadencji, a emerytura przypuszczam to nie jest 5000zł, dlatego bardzo ciekawą propozycją systemową jest monarchia

😉 Oczywiście to jest pół żartem, pół serio, ale jak by się podliczyło ile inkasują politycy i europosłowie do kieszeni to byśmy się chyba popłakali (a potem wszyscy się dziwią skąd ta średnia krajowa wychodzi), a że jeszcze pewien kierownik wycieczki nie ubezpieczył pewnego środka transportu, to dodatkowe kilka milionów niepotrzebnie poszło z pieniędzy podatników.

W sumie to już mogę stwierdzić, że nie powierzę moim głosem władzy człowiekowi, który własną matkę okłamuje, bo na co ja wtedy mogę liczyć?

Zaraz nas Treker uciszy wszystkich za te politykowanie 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Nie ma na kogo głosować, bo nikt rozsądny się w to bagno nie pcha.

I to jest przyczyna problemów...

@KD93

Polityka może mieć duży wpływ na rozwój robotyki amatorskiej. Choćby pomysły na obowiązkową rejestracje stron internetowych czy inne takie...

Demokracja ma ten plus że można wymienić ekipę co te 4 lata. Monarchia była już tyle razy przerabiana w dziejach świata, że już wiadomo że wszystko jest dobrze, puki monarcha jest dobry....

Mnie najbardziej denerwuje jak w TV leci reklama matematyki i innych nauk przyrodniczych, a w tym roku prawie nie odbyła się olimpiada fizyczna bo pieniędzy nie chcieli dać...

Link do komentarza
Share on other sites

GAndaLF, odniosę się do Twych twierdzeń sprzed kilku tematów, wcześniej nie mogłem.

Nie rozumiem o co Ci chodzi z tą wymianą. To nie jest jakieś zagrożenie, specjalność PiS czy Polska. Tak było i jest na całym świecie, że zwycięska partia obsadza wszystkie ważne stanowiska decydenckie. Bo niby jakby to miało być ? PO miałby teraz obsadzać stanowiska ludźmi z PiS czy SLD ? A PiS ludźmi z PO i np. PSL ? Paranoja. Zrozum, że nawet jak tak będzie to jest to zdecydowanie mniejsze zło bo ten stan będzie trwał tylko zaledwie 4-ry lata. Ale wartością trwałą, ponadczasową będzie puszczenie wreszcie w odstawkę de facto rządzących non stop od 1945r. Z tym, że od 1989r rządzą "z drugiego rzędu".

Niby chciałbyś usadzić to bagno a czekasz na utopię. Nie tylko Ty, wielu czeka na Godota - wyklarowanie się partii spełniającej jego marzenia. A na to nie tylko że nie ma obecnie widoków to wątpliwe, czy kiedykolwiek takowa powstanie. Taką postawą postępujesz odkładnie tak, jak tego chce Układ. To Ty i Tobie podobni pozwalają mu istnieć. A można działać już teraz. Powtarzam - poprę każdą partię która ma w swym programie lustrację majątkową, rozliczanie PZPR, UB i współpracujących z nimi wtedy i teraz sędziów i prokuratorów.

A na pewno nie zagłosuję na taką, która udaje, że tu nie ma problemu. Przemilczając te aspekty daje jasny sygnał: my nie będziemy ruszali Układu.

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem po prostu te trzy największe partie są już od lat skompromitowane więc niby po co miał bym na nie głosować? Dlatego, że inne nie mają szans? A co jeśli tak samo jak ja pomyśli milion osób i nagle 10% wyborców nie zagłosuje na swoją partię? Dlaczego zawsze przy zmianie rządów zmieniają się nie tylko kadry ministerstw ale również zakładów państwowych? Przecież ludzie którzy tam są desygnowani zamiast umiejętności zarządzania taką firmą mają tylko lojalność wobec partii i umiejętność pobierania pensji za nic. Może i po 1989 roku gospodarka częściowo stała się wolna ale ten duch komunistyczny, sterowanie z góry itp dalej siedzi w politykach. Jeśli ci ludzie nadal myślą jak komuniści to czym niby się różnią od prawdziwych komunistów? Tylko pustymi hasłami które tak naprawdę nic nie znaczą?

Link do komentarza
Share on other sites

Poza PJN o której na razie trudno coś powiedzieć, mam szereg zastrzeżeń do partii które obecne są "na świeczniku". Nie widzę sensu na czekanie w nieskończoność, wyławiam to co nosi znamiona pożądanego kierunku i zagłosuję albo na PJN abo PiS.

Powtarzasz się w kwestii zmian kadr więc i ja się powtórzę: BO TAK BYŁO, JEST i BĘDZIE. Tak się dzieje w mniejszym lub większym stopniu praktycznie we wszystkich krajach. Z równym powodzeniem można narzekać, że w zimie jest zimno.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.