Skocz do zawarto艣ci

Sklep dla robotyka - MoBot

Master

Pomocna odpowied藕

Po kupieniu EDW na odwrocie majowego wydania br. zobaczy艂em sklep dla robotyk贸w 馃槈 - MOBOT

Na tej stronie idzie wejs膰 w sklep, w kt贸rym znajduj膮 si臋:

- silniki

- modu艂y

- czujniki

- gotowe produkty

- oraz wiele wiele innych 馃槈

Oto zrzut z ekranu ze strony internetowej tej firmy 馃槈

Oraz skan z tylnej cz臋艣ci ok艂adki 馃構

Pozdrawiam i 偶ycz臋 milszych zakup贸w 馃槈

殴r贸d艂a : Gazetka EDW, Strona internetowa MoBot

Sklep rzeczywi艣cie ok, mo偶na znale藕膰 wiele ciekawych rzeczy.

W szczeg贸lno艣ci zastosowa艂 mnie modu艂 radiowy:

Nadajnik: http://www.mobot.pl/index.php?site=products&type=2&details=34

Odbiornik: http://www.mobot.pl/index.php?site=products&type=2&details=33

Czy kto艣 mia艂 mo偶e z tym styczno艣膰 i wie jak to dzia艂a?

Czy jest urz膮dzenie dedykowane do robota MAOR dost臋pnego na stronie czy dzia艂a po prostu jak "radiowy przed艂u偶acz usb"? Czy m贸g艂bym po stronie odbiornika pod艂膮czy膰 dowolne urz膮dzenie usb?

Pytam, bo chcia艂bym pod艂膮czy膰 konwerter usb->rs232 i zdalnie sterowa膰 robotem.

Z g贸ry dzi臋ki za wszelkie informacje.

Witam.

Te modu艂y mog膮 pracowac niezaleznie, mozna je uzyc do np pol膮czenia dwch komputer贸w przez USB (wirtualny port COM) lub do sterowania jakims urzadzeniem z komputera.

W dokumentacji modu艂u jest to dok艂adniej opisane.

Zarejestruj si臋 lub zaloguj, aby ukry膰 t臋 reklam臋.
Zarejestruj si臋 lub zaloguj, aby ukry膰 t臋 reklam臋.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i monta偶 PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
聽聽 鈥 Darmowe p艂ytki dla student贸w i projekt贸w non-profit
聽聽 鈥 Tylko 5$ za 10 prototyp贸w PCB w 24 godziny
聽聽 鈥 Us艂uga projektowania PCB na zlecenie
聽聽 鈥 Monta偶 PCB od 30$ + bezp艂atna dostawa i szablony
聽聽 鈥 Darmowe narz臋dzie do podgl膮du plik贸w Gerber
Zobacz r贸wnie偶 禄 Film z fabryki PCBWay

Poniewa偶 mia艂em ostatnio nieprzyjemno艣膰 skorzysta膰 z ich oferty (zam贸wienie silnik贸w), radz臋 liczy膰 si臋 z op贸藕nieniami...priorytet wiele tu nie zmieni - na stronie napisane, 偶e silniki s膮 na stanie, po z艂o偶eniu zam贸wienia mail 偶e "niestety obu zam贸wionych rodzaj贸w silnik贸w nie ma, jeden b臋dzie w za p贸艂 miesi膮ca, dostawy drugiego nie spodziewamy si臋 w najbli偶szym czasie. Ale ch臋tnie pomo偶emy wybra膰 co艣 innego" tak偶e wiesz...radz臋 do nich zadzwoni膰/napisa膰 przed z艂o偶eniem zam贸wienia bo mo偶na nie藕le sobie pokrzy偶owa膰 plany...

A kt贸re, je艣li mog臋 spyta膰? bo ja czekam na te DG2425-025 [310 obr/min] i ani widu, ani s艂ychu (z tych 530rpm zrezygnowa艂em)... Faktura proforma mia艂a p贸j艣膰 jak dostan膮 i nic.

Ja kupi艂em DG2425-080 95RPM i musz臋 przyzna膰, 偶e s膮 ca艂kiem niez艂e, jak na silniki za t臋 cen臋. Do minisumo gdyby艣 chcia艂 wiedzie膰 馃檪

Edit: Mam pro艣b臋-pytanie do os贸b posiadaj膮cych silniki z serii dg24 - m贸g艂by kto艣 zmierzy膰 pr膮d przy zatrzymanym (pracuj膮cym) silniku? W sensie max pr膮d. Pad艂 mi multimetr i nie mog臋 sobie sam zmierzy膰 :/

radz臋 do nich zadzwoni膰/napisa膰 przed z艂o偶eniem zam贸wienia bo mo偶na nie藕le sobie pokrzy偶owa膰 plany...

Zawsze mo偶na zrezygnowa膰 ju偶 po z艂o偶eniu zam贸wienia, a nawet po odebraniu paczki wsumie 馃槈

[ Dodano: 13 Gru 09 12:58 ]

Zreszt膮 jak dla mnie Wobit(mobot) jest do艣膰 drogi 馃槈 Maj膮 fajne rzeczy i wygl膮daj膮 profesjonalnie, i wreszcie jest kto艣 kto oferuje z臋batki, ale jednak ceny niczego sobie 馃槈

Orientuje si臋 kto艣 czy dost臋pne s膮 ju偶 silniki 530RPM z Wobitu? Bo ich chyba p贸艂 roku ju偶 nie ma.

Pr贸bowa艂am je zam贸wi膰 w marcu - jako艣 pod koniec - (o ile chodzi Tobie o: DG2425-016) i dosta艂am odpowied藕, 偶e b臋d膮 za ok 3 miesi臋ce.. 馃懝

Do艂膮cz do dyskusji, napisz odpowied藕!

Je艣li masz ju偶 konto to zaloguj si臋 teraz, aby opublikowa膰 wiadomo艣膰 jako Ty. Mo偶esz te偶 napisa膰 teraz i zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej.
Uwaga: wgrywanie zdj臋膰 i za艂膮cznik贸w dost臋pne jest po zalogowaniu!

Anonim
Do艂膮cz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisa膰...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywr贸膰 formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw贸j link b臋dzie automatycznie osadzony.   Wy艣wietla膰 jako link

×   Twoja poprzednia zawarto艣膰 zosta艂a przywr贸cona.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz wklei膰 zdj臋膰 bezpo艣rednio. Prze艣lij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utw贸rz nowe...

Wa偶ne informacje

Ta strona u偶ywa ciasteczek (cookies), dzi臋ki kt贸rym mo偶e dzia艂a膰 lepiej. Wi臋cej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatno艣ci.