Skocz do zawartości

Sklep dla robotyka - MoBot


Master

Pomocna odpowiedź

Po kupieniu EDW na odwrocie majowego wydania br. zobaczyłem sklep dla robotyków 😉 - MOBOT

Na tej stronie idzie wejsć w sklep, w którym znajdują się:

- silniki

- moduły

- czujniki

- gotowe produkty

- oraz wiele wiele innych 😉

Oto zrzut z ekranu ze strony internetowej tej firmy 😉

Oraz skan z tylnej części okładki 😋

Pozdrawiam i życzę milszych zakupów 😉

Źródła : Gazetka EDW, Strona internetowa MoBot

Link do komentarza
Share on other sites

Sklep rzeczywiście ok, można znaleźć wiele ciekawych rzeczy.

W szczególności zastosował mnie moduł radiowy:

Nadajnik: http://www.mobot.pl/index.php?site=products&type=2&details=34

Odbiornik: http://www.mobot.pl/index.php?site=products&type=2&details=33

Czy ktoś miał może z tym styczność i wie jak to działa?

Czy jest urządzenie dedykowane do robota MAOR dostępnego na stronie czy działa po prostu jak "radiowy przedłużacz usb"? Czy mógłbym po stronie odbiornika podłączyć dowolne urządzenie usb?

Pytam, bo chciałbym podłączyć konwerter usb->rs232 i zdalnie sterować robotem.

Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Te moduły mogą pracowac niezaleznie, mozna je uzyc do np polączenia dwch komputerów przez USB (wirtualny port COM) lub do sterowania jakims urzadzeniem z komputera.

W dokumentacji modułu jest to dokładniej opisane.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ponieważ miałem ostatnio nieprzyjemność skorzystać z ich oferty (zamówienie silników), radzę liczyć się z opóźnieniami...priorytet wiele tu nie zmieni - na stronie napisane, że silniki są na stanie, po złożeniu zamówienia mail że "niestety obu zamówionych rodzajów silników nie ma, jeden będzie w za pół miesiąca, dostawy drugiego nie spodziewamy się w najbliższym czasie. Ale chętnie pomożemy wybrać coś innego" także wiesz...radzę do nich zadzwonić/napisać przed złożeniem zamówienia bo można nieźle sobie pokrzyżować plany...

Link do komentarza
Share on other sites

A które, jeśli mogę spytać? bo ja czekam na te DG2425-025 [310 obr/min] i ani widu, ani słychu (z tych 530rpm zrezygnowałem)... Faktura proforma miała pójść jak dostaną i nic.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja kupiłem DG2425-080 95RPM i muszę przyznać, że są całkiem niezłe, jak na silniki za tę cenę. Do minisumo gdybyś chciał wiedzieć 🙂

Edit: Mam prośbę-pytanie do osób posiadających silniki z serii dg24 - mógłby ktoś zmierzyć prąd przy zatrzymanym (pracującym) silniku? W sensie max prąd. Padł mi multimetr i nie mogę sobie sam zmierzyć :/

Link do komentarza
Share on other sites

radzę do nich zadzwonić/napisać przed złożeniem zamówienia bo można nieźle sobie pokrzyżować plany...

Zawsze można zrezygnować już po złożeniu zamówienia, a nawet po odebraniu paczki wsumie 😉

[ Dodano: 13 Gru 09 12:58 ]

Zresztą jak dla mnie Wobit(mobot) jest dość drogi 😉 Mają fajne rzeczy i wyglądają profesjonalnie, i wreszcie jest ktoś kto oferuje zębatki, ale jednak ceny niczego sobie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Orientuje się ktoś czy dostępne są już silniki 530RPM z Wobitu? Bo ich chyba pół roku już nie ma.

Próbowałam je zamówić w marcu - jakoś pod koniec - (o ile chodzi Tobie o: DG2425-016) i dostałam odpowiedź, że będą za ok 3 miesięce.. 👹

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.