Skocz do zawartości

Problem z zewnętrznym kwarcem 8Mhz


klonyyy

Pomocna odpowiedź

Witam od wielu miesięcy zmagam się z tym problemem. A mianowicie zbudowałem EDU-bota

użytkownika Nawyka zaprogramowałem procka i serwa robią co chcą a diody migają również bez żadnej zasady układ nie reaguje na przyciski. Więc postanowiłem zwrócić się z tym problemem do twórcy robota. Powiedział ( a raczej napisał 😉 ) że jest to spowodowane tym że nie używam rezonatora kwarcowego. Więc ja ściągnąłem burn-O-mata, sina proga,w każdym z nich próbowałem i nic się nie dzieje .W burn-o -macie wszystko dobrze skonfigurowałem (chyba dla pewności pokazuję ustawienia) : i wyskakuje taki błąd; Zasilanie pod procka podpięte, mam Windows vista. Czy ktoś wie czym może być spowodowany ten problem? Czy ktoś miał podobne problemy?

Link do komentarza
Share on other sites

Zobacz, czy ścieżka ustawiona w sinaprog istotnie pokazuje na plik avrdude.exe.

Oprócz tego spróbuj uruchomić sinaprog jako administrator. Sądząc po opisie błędu raczej nie o to chodzi, ale zaszkodzić to nie zaszkodzi, a czasem może pomóc.

Link do komentarza
Share on other sites

Poszukaj kogoś z okolicy z działającym programatorem i jakąś płytką z procesorem.

Sprawdź swój programator na jego płytce i jego programator na Twojej płytce - dowiesz się czy nie działa Twój programator czy Twoja płytka czy obie rzeczy 😉

Potem popraw to co nie działa i miłej zabawy.

PS.Burn-o-mat wyraźnie pisze, że nie masz avrdude zainstalowanego w odpowiednim katalogu. Bez tego na pewno nic nie ruszy 😉

Jak masz Windowsa Vista/7 to musisz uruchomić całość jako administrator (przynajmniej tak jest w ponyprog, którego ja używam).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Programator działa na pewno, ponieważ programowałem już nim 3 układy (może to wina płytki). W mojej okolicy chyba nie ma kogoś takiego są jedynie dwaj użytkownicy. A w jakim katalogu musi być zainstalowane avrdude żeby działało?

Link do komentarza
Share on other sites

Patrząc po komunikacie z burn-o-mat to wątpie, żeby on działał z innymi płytkami 😉

Sprawdź jeszcze raz programator na innych płytkach i tym samym softem zaprogramuj obecną płytkę.

Jak się nie da to ewidentnie coś jest nie tak na płytce. Takie coś byłoby także sugerowane przez to, że gotowy program na niej nie działa.

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie przed chwilą skończyłem wiercenie otworów w płycie głównej i dwóch płytkach czujników od elbota tylko nie wiem kiedy skończę ,ponieważ nie mam wszystkich potrzebnych elementów 😉 Aha i jeszcze jedno w dwóch z programów do ustawiania fusów nie mogę wybrać programatora poniżej zamieszczam zdjęcie:

[ Dodano: 20-07-2011, 07:12 ]

A czy możliwe jest żeby wina leżała po stronie atmegi? Pytam się o to ponieważ ta atmega była już kiedyś zablokowana, a ja ją odblokowałem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Upewnij się gdzie masz AVRdude. Z tego co widzę to te ścieżki są podejrzane . Plik konfiguracyjny masz zupełnie gdzie indziej niż exe. Szczerze wątpię by zainstalował ci się avrdude w folderze użytkownika tak po prostu.

Link do komentarza
Share on other sites

A po odblokowaniu dało się ją zaprogramować?

Tak, program spokojnie bez żadnych problemów się wgrywał.

gohandi AVRdude mam w swoim folderze na pulpicie. Niewiem czy tak powinno być ale nie moge włączyc AVRdude gdy próbuje to zrobić pokazuje się czarne okienko z białymi napisami na ok 1s.

Link do komentarza
Share on other sites

Avrdude jest programem konsolowym więc raczej tak działa. Bez parametrów wejściowych wyrzuci Ci tylko 'helpa'. Wejdź do folderu gdzie masz avrdude. Kliknij prawym na plik i daj właściwości. Następnie odszukaj opcji „lokalizacja”. Tam powinna być napisana ścieżka, Zaznacz ją i przekopiuj do burn-o-matu. Czynność powtórz dla pliku konfiguracyjnego. Chyba, że są w tym samym folderze to po prostu skopiuj tą samą ścieżkę.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie widzę żadnej znaczącej zmiany poza tym że nie wyskakuje już ten błąd 😉 Wszystko zrobiłem tak jak napisałś. Dzięki za dobre chęci 😕

[ Dodano: 20-07-2011, 09:34 ]

Teraz wyskakuje nowy błąd 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.