Skocz do zawartości

[Robot] Kilka pytań


Chiobio

Pomocna odpowiedź

Ciężko określić - powiedzmy 1h?

Chciałbym, żeby pozostawiony w dowolnym pomieszczeniu objechał wszystkie krawędzie przesyłając informacje z czujnika, co na pewno mu nie zajmie więcej niż 15 minut (choć to chyba i tak bardzo wygórowany czas).

Jestem otwarty na wszelkie rady. Sabre, co polecasz?

Chciałbym uniknąć sytuacji, w której po jednorazowym przejeździe muszę czekać n godzin na naładowanie akumulatora. Byłoby idealnie, jakby starczał na co najmniej kilka przejazdów. Może kilka(2?) akumulatorów?

Akumulator dobrałem na podstawie:

Silnik: 600mA -> 2 * 0.6 = 1,2A

Sharp: 30mA -> 0.03A

Buffor: 500mA -> 0,5A (elektronika, enkodery, rozbudowa projektu o dodatkowy silnik)

Suma: 1,73A będzie pobierać, stąd żeby robot pracował przez 1h potrzebuję 1730 mAh. Dlatego wybrałem 1800 mAh. Dobrze kombinuję? Może buffor za duży przyjąłem?

Link do komentarza
Share on other sites

Elektronika nie pobierze więcej jak 100mA, pozatym z doświadczenia wiem, że w takich przypadkach obróbka zebranych danych zajmie ci znacznie więcej czasu niż robotowi objechanie pomieszczenia. Więc tak naprawdę do testów nie będzie potrzeba większej pojemności niż 1000mAh bo i tak przypadków gdy robot będzie działał non stop przez godzinę raczej nie będzie. Musisz realniej podchodzić do zagadnienia.

W sumie to lepiej użyć 2 mniejszych pakietów i ładować/używać ich na zmianę. Silniczki będą obciążone mniejszą masą, będą pobierały mniejszy prąd, no i zawsze 2 akus będzie pod ręką. Prawdę mówiąc to nawet 2x 500mAh by ci wystarczył, maksymalnie 800mAh.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Myślę że 2S Ci starczy. Ale to zależy jaki stabilizator i/lub przetwornicę zastosujesz...

Poza tym popatrz na jakie napięcie zasilania są poszczególne elementy zasilania.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.