Skocz do zawartości

Guma na koła


soban

Pomocna odpowiedź

Tak więc jak w temacie potrzebuję jakąś gumę na aluminiowe koła w kształcie walca. Posiadam sylikon który niby bardzo dobrze się sprawdza ale problem w tym że nie mam pojęcia jak go nałożyć aby koło było równe z równymi krawędziami itp. Mam formę w której są jakieś 2mm odległości między felgą a tą właśnie formą (od krawędzi do krawędzi tzn 4mm jakby przyłożyć felgę to ścianki formy) ale lipa straszna bo dosyć że nie da się tego dobrze wyprostować (przy próbie wylikon nie rozprowadza się równomiernie ponieważ jest za gęsty i są braki w niektórych miejscach) to jeszcze b.trudno wlać tam sylikon a jeszcze trudniej wyjąć bo tak samo klei się do formy jak i felgi. Może ma ktoś doświadczenie z sylikonem i mi pomoże ale posiada narzędzia dzięki którym stworzyłby takie owo cudo na moje felgi. Oczywiście za wszystko zapłacę. Proszę o jakieś propozycje albo podanie nazwy innego materiału ogólnodostępnego w sklepach oraz sposobu jego obróbki na moje felgi (poliuretanu szukałem w całym Gdańsku na allegro itp nic takiego nie było nie wspominając o jakimś kleju poliuretanowym i kauczukowym). Koła mają być do Minisumo tak więc nie ukrywam że zależy mi na czymś porządnym w sensie przyczepnym. Za wszelkie propozycje wielkie dzięki.

Link do komentarza
Share on other sites

Powiem ci jak ja wykonywałem moje opony z poliuretanu. Ja po dobrym wymieszaniu dwóch składników przelewałem wszystko do strzykawki z igłą o grubości 1,2mm. Ta igła mieściła mi się pomiędzy formę a felgę. Poliuretan dość szybko zaczyna wiązać, i trzeba dość mocno naciskać na strzykawkę, ale idzie to bez problemu i poliuretan wypływa przez igłę. Trzeba przytrzymywać też igłę aby ciśnienie jej nie wystrzeliło ze strzykawki. Ja robiłem opony na formie i feldze z poliamidu. Poliuretan nie przywierał mi jakoś mocno do tego. Od formy oddzielałem za pomocą igły, wbijałem ją po ściance formy na przelot, a później obracając igłą wokół własnej osi (jak w przekładni planetarnej) przesuwałem igłę dookoła formy po wewnętrznej krawędzi. Po takim zabiegu poliuretan wychodził z formy bez problemu. Zdjęcia masz w moim temacie o Tsubame.

Na opony mogę ci polecić sylikon do wykonywania form, kiedyś kupiłem na allegro taki sylikon. Były go dwa rodzaje, z czerwonym katalizatorem (szybki, około 15 minut na związanie) i niebieskim katalizatorem (wolny, około 24 godzin na związanie, płynny jest przez około godzinę). Robiłem testy porównawcze mojego poliuretanu i tego sylikonu i prawdę mówiąc nie zauważyłem w zasadzie różnic w przyczepności. Jedyną zauważalną różnicą jest to, że ten sylikon się troszkę lepi nawet po związaniu, poliuretan w zasadzie nie. Nie odlewałem opon z tego sylikonu, jedyne testy jakie na nim robiłem to przykładanie płaskiego kawałka do stołu i próba przesunięcia pod niewielkim naciskiem. Takie testy może nie są do końca miarodajne, ale tak jak mówię i sylikon i poliuretan trzymały się stołu dość dobrze. Zapomniałbym dodać, że opony w Tsubame szlifowałem jeszcze papierem ściernym, podejrzewam, że po oszlifowaniu opon z sylikonu jego lepkość może znacznie spaść.

Jeśli podesłałbyś mi felgę i formę podobną do tych moich (ze śrubą w środku do skręcenia całości) to mógłbym odlać ci opony z mojego sylikonu do testów. Z tym, że może być problem z odklejeniem go od aluminium, bo z metalami nie sprawdzałem jak wiąże, ale poliuretanu od aluminium malowanego proszkowo nie idzie oderwać bez zniszczenia opony.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, ja kiedyś robiłem opony z sylikonu w następujący sposób. Wyszły bardzo dobrze. Przy czym jest z tym trochę pracy, mianowicie:

-wytnij sobie z laminatu 2 okręgi o żądanej średnicy

-umieść je przy krawędziach felgi, musisz oczywiście wycentrować okręgi z laminatu

-oblewasz to sylikonem trochę ponad okręgi z laminatu, najlepiej gdyby w miarę szybko wiązał

-gdy sylikon zwiąże, obcinasz nadmiar sylikonu (np nożem)

- demontujesz okręgi z sylikonu (warto te okręgi przed zalaniem sylikonem posmarować czymś co zapobiegnie przywarciu)

Mi wyszło to kiedyś całkiem zgrabnie, z tym że opona miała szerokość 2cm.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.