Skocz do zawartości

UCY7400 - czterokrotna dwuwejściowa bramka nand


mozart2008

Pomocna odpowiedź

do 1 wejścia wchodzi + do drugiego - na pierwszym jest 1 na drugim jak nacisne przycisk jest 1 wszystko działa.😃

Problem.. zamienie kolejnośc nei działa .. pierwsze wyjśćie - drugie + (z przyciskiem) cały czas nie świeci. czemu? na prawde nie rozumiem i prosze o cierpliwość

Link do komentarza
Share on other sites

A diodę dobrze masz spolaryzowaną?

Pilnuj co piszesz, raz piszesz wejście raz wyjście.

Napisz proszę jasno chcesz przyciskiem gasić czy zapalać diodę? Bo już zgubiłem wątek.

Link do komentarza
Share on other sites

Więc tak od początku

Chce zobaczyć jak w praktyce działa bramka NAND na układzie UCY7400.

Wiem ze jak na pierwszym i drugim wejściu wpłynie napięcię wyższe od 3V, czyli stan logiczny 1 to dioda podłączona minusem do wyjścia i plusem do Vcc powinan zgasnać. kiedy jakieś wyjście albo żadne będzie miało stan 1.. czyli wpłynie do wejścia napięcie wyższe od V to dioda będzie zapalona.

Nie działa mi kiedy robie jak według schematu pokazanego na początku.

Do wejść wchodzi napięcie dodatnie i dioda nadal się świeci

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na pierwszym rysunku ze schematu wynika, że:

niezależnie od tego czy naciśniesz przycisk dioda będzie świecić, sam wcześniej przedstawiłeś tabelę prawny bramki NAND, ale miałeś w niej błąd, na który zwróciłem uwagę, przeczytałeś mojego posta? Przeczytaj moje posty i sprawa się wyjaśni.

wej1/wej2/wyj

1 / 1 / 0

Link do komentarza
Share on other sites

Więc tak:D

Masa -> - DIODA + -> WYJŚCIE

I Dioda nie świeci.. jeżeli podłącze obojętnie jakie wejśćie do masy to dioda świeci:)

No coś już jest.. tylko dlaczego didoa świeci na obojętnie które podłączone wejśćie a nie na obydwa skoro to jest BRAMKA NAND

CZYLI WLASNIE JAK OBYDWA PODŁACZONE TO GAŚNIE A JAK INACZEJ TO ŚWIECI

Link do komentarza
Share on other sites

TO co zrobić zeby układ działał tak jak powinien czyli tylko 2 podłączone wejśćia aby dioda zgasła?

Podłącz dwa wejścia do masy. Wtedy na wyjściu otrzymasz stan wysoki.

Dioda ma być podłączona tak: VCC -> LED -> wyjście NAND.

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo dziękuje za ten schemat:)

Wcześniej wejścia podłączałem albo do samego minusa albo do pusa.. a tutaj ten przycisk jest tak jakby obciążony do wejść wchodzi minus ale jak wejdzie jeszcze plus i oczywisćie do obu to dopeiro dioda gaśnie:) I dioda musi być podłączona do masy 🙂 wszystkodziała tak jak miało 🙂 Mam nadzieje że to dobrze zrozumialem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Wcześniej narysowałem Ci schemat na szybko w paincie. 1*0=0 ale negacja czyli na wyjściu 1- dioda gaśnie

Równie dobrze możesz obydwa wejścia do masy poprowadzić 0*0=0 ale negacja czyli 1-dioda również gaśnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.