Skocz do zawartości

Waldek Światłoluby


Pomocna odpowiedź

Witam,
Po pierwsze witam wszystkich 🙂 Chcę przedstawić swojego pierwszego robocika. Nic wielkiego, ale od czegoś trzeba zacząć.

Oto mój Waldek Światłoluby:

Serwa przerobione i przymocowane paskami:

Projekt użytkonika Nawyk.

Lutowanie poszło średnio, ale nie chciałem już poprawiać. W następnym projekci postaram się bardziej 🙂

Dalej czas na programowanie czegoś. STK500v2 już zamówiony. 😃 Ale przy okazji zapytam:

Programowałem trochę wcześniej (nie AVR, tylko Java, PHP, Ruby) i zastanawiam się jaki język dla AVR wybrać? Bascom czy C? Czy jeśli uważam, że C nie powinno sprawić mi problemów, to mogę pd razu zacząć od C? Czy jednak lepiej Bascom?

Na koniec film prezentujący, że mój Światłolub naprawdę działa 🙂

Pozdrawiam,
Grzesiek

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Gratulacje pierwszego robota 😃 Wygląda całkiem fajnie, lecz myślę że płytka dużo by zyskała gdybyś wyczyścił ślady kalafonii (szpatułki do uszu zamoczone w spirytusie). Niech zgadnę serwa z hobby kinga?

Link do komentarza
Share on other sites

Niech zgadnę serwa z hobby kinga?

Dokładnie, tak samo jak kółka 🙂

płytka dużo by zyskała gdybyś wyczyścił ślady kalafonii

I od razu uczę się czegoś nowego, zaraz przeczyszczę. Chociaż na żywo aż tak tej kalafonii nie widać jak na zdjęciach 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ładnie i zgrabnie zrobiony światłolub, gratulacje. Co do języka, jeżeli programowałeś już wcześniej to polecam C, jak zaczniesz się bawić w Bascoma to wpadniesz jak w gulik i ciężko ci będzie wyjść. Powodzenia przy następnych konstrukcjach.

Link do komentarza
Share on other sites

Mógłbyś podać linka do tych kółek?

Jak mówiłem są z hobbyking.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9829

Przyczepność w miarę dobra. Na panelach po podniesieniu lekko przodu robot staje dęba w górę zamiast się ślizgać tylko. Na płytkach też chodzi bez problemu.

Co do języka, jeżeli programowałeś już wcześniej to polecam C

I chyba jednak tak zdecyduję 😉 Jakieś materiały do polecenia oprócz http://kursc.forbot.pl ?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Co do języka, jeżeli programowałeś już wcześniej to polecam C, jak zaczniesz się bawić w Bascoma to wpadniesz jak w gulik i ciężko ci będzie wyjść.

Co to znaczy? Bascom jest aż tak "zły"? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie, ale łatwo się od niego przyzwyczaić i potem pojawiają się problemy z przesiadką na C. A C jest popularniejszym, czytelniejszym, bardziej pożądanym przez pracodawców językiem, a w dodatku pozwala wyciągnąć z proca więcej niż przy użyciu Bascoma.

Link do komentarza
Share on other sites

W Bascomie, teraz zaczynam pisać pierwsze programy w C, więc mogę wysunąć powyższe stwierdzenia opierając je również na własnym doświadczeniu. Bascom jest bardzo dobry, dla kogoś kto nigdy wcześniej nie miał styczności z programowaniem. Trzeba się tylko przerzucić na C w odpowiednim momencie. Ale robimy teraz offtop w temacie sprzed prawie 4 miesięcy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.