Skocz do zawartości

Schemat do minisumo


klonyyy

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Do minisumo wiele osób używa pololu typu 30:1 HP lub 50:1 HP. Jakbyś potrzebował to mam je w swojej ofercie - napisz na PW (cena ok. 48zł).

Niektórzy używają jeszcze mocniejszych silników, ale tu już jest problem z mechaniką (silniki są dłuższe niż 50mm i trzeba je układać obok siebie, a nie w jednej osi) i jest to wyższa szkoła jazdy z mechaniką.

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy nie wiem jak ci to zadziała, ale sprawdzonym przez wiele osób sposobem jest SFH5110 + dioda IR 😉 Sam buduję robota na nich i pokusiłem się o zakup aż ośmiu sztuk 😉

Chyba jednak zdecyduję się na SFH5110 + dioda IR. Muszę tylko trochę poczytać na ich temat bo nie wiem o nich nic 😕

I kolejne moje pytanie czy do procesora będzie potrzebny rezonator ? (pytam się o to bo na moim kompie nie działa żaden z programów do ustawiania fusów) Ja zdecyduję się na 3 sztuki.

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy jak to nie działa? Z tego co widzę masz komputer z systemem Win XP. Mam ten sam i fusy mogę ustawiać BASCOM-em, PonyProg-iem, AvrDude-m 😉

Co do czujników: potrzebujesz generowania 36kHz na pinie, którym wysyłasz wiązkę podczerwoną. Z tym jest najwięcej zabawy. Jak chcesz podejrzeć metody to zobacz sobie np. TEN temat. Myślę, że sterowanie wszystkimi diodami na raz jest trochę bezsensowne bo i tak nie sprawdzisz stanów wszystkich odbiorników na raz 😉 Część ludzi jako generator częstotliwości dal diodek stosuje NE555, ale tam jest problem z nastawami.

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy nie wiem co to za problem 😉 Im mniejsze tym lepsze (bez przesady) bo masz "nakierowane" wiertło w sam środek otworu 😉

Co do funkcji: w pasku tekstowego (tego prze współrzędnych) wpisujesz "run" (bez cudzysłowu). Wybierasz plik "drill-aid.ulp" tam wpisujesz to czego potrzebujesz 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.