Skocz do zawartości

Microchip - Sample


piotreks-89

Pomocna odpowiedź

Witam!

Mam do was pytanie. Wiem, że spotkam się w tym temacie z przeciwnymi opiniami 😉 Tych, którzy chcą tylko krytykować i tylko po to nabić sobie posty proszę, żeby w ogóle tu nie pisali.

Osobiście zamawiałem w tym roku sample jednej z firm (nie będę mówił jakiej 😉 ) i przyszły. Nie były to ilości obłędne, bo 13 sztuk 😉 Chciałem się was zapytać jak to jest z samplami Microchip-a. Opłacają wszystko (tzn cło, przesyłkę itp.)? Moim minusem w tym przypadku jest brak posiadania firmy i nie jestem studentem (chodzę do gimnazjum).

Na przykład firma Texas Instruments wysyła sample, ale nie zawsze za darmo. Raz każą sobie płacić raz nie. Ogólnie to chodzi o firmę Fed-ex i znaczki skarbowe.

Więc jeśli coś wiecie to proszę o odpowiedź 😉 Najlepiej jakbyście podawali wasze własne praktyczne doświadczenia z tym producentem.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja już nieraz zamawiałem sample z microchipa i bardzo sobie je chwalę. Przesyłka jest darmowa, na każde 30 dni możesz zamówić dwie paczki po 3 sztuki z dwóch rodzajów scalaków co łącznie daje 12 sztuk. Ja sobie zamówiłem kilka rodzajów mikrokontrolerów, mostki H i układy do podczerwieni. Przesyłka jest darmowa, czeka się około trzech tygodni na przyjście. Zamówione przeze mnie próbki działają jak należy więc nie ma miejsca sytuacja, żeby producent na próbki wysyłał produkty gorszej jakości co miało miejsce w innej firmie z której zamawiałem.

W formularzu zamówienia musisz podać swoje dane, dziedzinę jaką się zajmujesz i informacje o projekcie do jakiego chcesz wykorzystać próbki. Ja zarejestrowałem się z maila uczelnianego i jestem studentem i mam wrażenie, że moje podania przechodzą z automatu, ale w twoim wypadku może być inaczej.

Oczywiście jeśli ktoś chce zamawiać sample tylko dla samego zamawiania albo nie daj boże odsprzedawania to zdecydowanie odradzam. Nie dość, że jest to nielegalne to jeszcze firmy dowiadują się o tego typu przypadkach i anulują możliwość wysyłania do Polski.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

GAndaLF broń Bożę nie chcę ich sprzedawać. Sample są dla mnie i mają mi służyć do nauki języka. Nigdy nie zamówiłem sampli tylko po te, żeby ich ograbić. Zgadzam się z tobą w 100%. Sample są do użytku własnego i nie należy ich używać we wszystkim i wszędzie. W takim razie trzeba będzie spróbować.

Dzięki za odpowiedź 😉

GAndaLF a te układy do podczerwieni to jakie dokładnie? 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A jak takie próbki zamówić, bo ja bym potrzebował procesor którego za Chiny ludowe w Polsce dostać nie można. Konkretnie PIC16F1829-I/P.

Znaczy się próbowałem na stronie Microchipa, ale wyskoczyła mi rejestracja, ale tak jakby że musiałbym mieć firmę ?

Link do komentarza
Share on other sites

A jak takie próbki zamówić, bo ja bym potrzebował procesor którego za Chiny ludowe w Polsce dostać nie można. Konkretnie PIC16F1829-I/P.

Potrzebujesz go do podmiany uszkodzonego, czy do nowego projektu?

Jeżeli to drugie to warto poszukać coś podobnego, a dostępnego: http://www.microchip.com/productselector/MCUProductSelector.html

Link do komentarza
Share on other sites

Do szkoły, nie chodzę. Znaczy się proc potrzebny mi jest do mojego Mini Sumo. No nie wiem u MAXIMa mi się udawało, ale tu nie bardzo wiem jak to ruszyć. Ostatecznie mozna kupić słabszą wersję z 7KB FL:ASH, ale wolałbym ta mocniejszą, bo używam darmowej wersji kompilatora C która nie udostępnia optymalizacji kodu.

Ostatecznie mógłbym liczyć że sie jakimś cudem załapię na 2 lub 3 miejsce w konkursie wakacyjnym i wpadnie mi ARM do ręki, ale nadzieja matką głupich. 😅, pomijając że szanse me niewielkie.

Link do komentarza
Share on other sites

... bo używam darmowej wersji kompilatora C która nie udostępnia optymalizacji kodu.

A konkretnie jaki kompilator?

Ostatecznie mozna kupić słabszą wersję z 7KB FL:ASH,

A dlaczego nie zupełnie inny PIC? Wybór jest bardzo duży.

Link do komentarza
Share on other sites

Hi-TECH PIC10/12/16 C kompiler darmowa wersja LITE. Pełna kosztuje jedyne 1559zł.

Ograniczenia kodu w nim nie ma, ale optymalizacja jest tylko na 40%, i zablokowane są niektóre zaawansowane funkcje.

EDIT.

Dla czego nie inny proc, bo ten mi pasuje najbardziej - 32MHz z wewnętrznym PLL, sprzętowa jednostka DMS (Data Modulatiom coś tam), 4 kanałowy PWM, ADC, DAC, udoskonalona architektura PIC16.

Link do komentarza
Share on other sites

Hi-TECH PIC10/12/16 C kompiler darmowa wersja LITE. Pełna kosztuje jedyne 1559zł. Ograniczenia kodu w nim nie ma, ale optymalizacja jest tylko na 40%, i zablokowane są niektóre zaawansowane funkcje.

To niestety wada PICów 🙁

Dla czego nie inny proc, bo ten mi pasuje najbardziej - 32MHz z wewnętrznym PLL, sprzętowa jednostka DMS (Data Modulatiom coś tam), 4 kanałowy PWM, ADC, DAC, udoskonalona architektura PIC16.

A czy pracowałeś już na takim PICu?

Jesteś świadomy 4 cyklowego CPU i parametru:

Operating Speed:

- DC – 32 MHz oscillator/clock input

- DC – 125 ns instruction cycle

Czyli innymi słowy, czy wiesz ile MIPSów wyciągniesz max na tym PICu?

Link do komentarza
Share on other sites

A czy pracowałeś już na takim PICu?

Jesteś świadomy 4 cyklowego CPU i parametru:

Wiersz pierwszy - NIE, ale pasuje mi do mojej płytki z PICKIT2, gdzie obecnie mecze PIC16F690. Niestety jest za wolny aby wygenerować częstotliwość powyżej $xxKHz (sprzętowo z Timera ofcors). Właściwie rozbija się to o to że procesor ten ma tylko jeden moduł ECCP wspólny dla PWM i Timerów, co nie pozwala robić 2 rzeczy naraz. 🙁

Wiersz 2 - TAK, ale mnie to nie przeraża, kiedyś dawało się rady na 8051 gdzie cykl rozkazowy wynosił od 12 do 36 cykli zegara i działało. Jestem programistom starej daty, nie potrzebuję ARMa do "prostego" sterowania.

Co do MIPSów to akurat to nie jest jednostka najszczęśliwsza jeżeli chodzi o określanie wydajności CPU, bardziej miarodajny jest FLOPS. Wynika to z tego że MIPSy nie przekładają się wprost proporcjonalnie na wydajność, bo ta zależy w dużej mierze od optymalizacji kodu. Jeżeli ktoś używa w swoich programach choćby jednego Delaya to MIPSy są po prostu marnowane, na pętle opuźniające.

A ile wyciągnę MIPSów 32MHz/4 = 8MIPS, w przybliżeniu, bo operacje skoków potrzebują 2 cykli maszynowych. czyli ok 4x więcej niż potrzebuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Bajer to będzie tak za pół roku kiedy na rynku pojawią się najnowsze PIC16Fxxxx, PIC12Fxxxx, które będą miały na pokładzie Configurable Logic Cell (CLC). Moim zdaniem zmiotą małe AVRy, jednym ciosem.

Tutaj, broszura, polecam:

http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/41565c.pdf

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.