Skocz do zawartości

Pierwszy robocik-potrzebny prosty i zrozumiały schemat.


olinpus

Pomocna odpowiedź

Z tego co widzę to ścieżki masz na warstwie TOP a nie BOTTOM. Czy zrobiłeś ją w lustrzanym odbiciu?

Nie przyuważyłem, że elementów nie obróciłeś, czyli nie ma znaczenia "czy jest czerwono czy niebiesko." Ale sprawdź złącze JP4 - chyba masz tam zwarcie - ścieżka zachodzi na pad.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nic niestety nie widać na tym zdjęciu od strony ścieżek, tak więc zaznaczyłem ci miejsca (na twoim rysunku), gdzie możesz mieć zwarcia. Sprawdź to.

Wydaje mi się że niektóre ścieżki zachodzą na sąsiednie pady i może robią ci się tam zwarcia.

Jak będziesz chciał to wyślij mi schemat z eagle, to ja ci zrobię inną, mniejszą płytkę.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wysłałeś mi schematu tylko pcb,ale zacząłem ją przerabiać, tylko że przestałem, bo wydaje mi się że twój schemat jest niepoprawny. Piny 2A i 3A powinny być podłączone do masy a nie do VCC, no al mogę się mylić.

Bez schematu ci tego nie zmienie na płytce.

edit:

płytkę przerobiłem na szybko, jest dużo mniejsza ale posiada jedną zworkę, z tym że moim zdaniem to nie ma prawa działać. Jest to opisane w tym artykule:

A B Wyj.

0 0 Stop

0 1 Prawo

1 0 Lewo

1 1 Stan zabroniony

Chyba wszystko w tabeli jest jasne. Jedynie opisze sytuację gdy mamy dwie "1" . Podając napięcie na oba punkty otwierają się T1 i T2 i przez to też T3 i T4 i następuje piękne zwarcie. Jak wcześniej wspomniano, najczęściej kończy się to uszkodzeniem tranzystorów mostka.

Ale może się mylę co do działania twojego układu.

robot schemat.brd

Link do komentarza
Share on other sites

wytrawiam domowymi sposobami i nie umiem dwustronnych płytek trawić.

Domowym też łatwo wytrawić dwustronną, drukujesz obie wartstwy (top w lustrzanym), zpasowujesz pod światło, chwytasz z 3 stron zszywaczem, z 4 wsuwasz laminat i prasujesz. Cała filozofia.

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm, w sumie racja mogę nanieść ścieżki, porobić dziurki, a ścieżkę odznaczyć "na pałę" lakierem do paznokci.

Ale nie wiem czy jest sens robić to skoro kolega Grabki ma zastrzeżenia. Może podalibyście mi jakiś schemat który w 100% działa?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.