Skocz do zawartości

[eagle] Sprawdzenie poprawnosci schematu


kingofspace

Pomocna odpowiedź

Wygląda poprawnie, DS1307 nie sprawdzałem.

Jeżeli już tak bardzo boisz się tych kilku linijek prostego kodu w projekcie, w którym mikrokontroller 99,99999% czasu nie będzie nic robił, to ten schemat "eliminatora" drgań styków jest zbyt skomplikowany. W szczególności nie trzeba w nim żadnego układu scalonego, tylko po jednym R i C na pin, ale w innym niż ten układzie. Wejścia mikrokontrolera mają w sobie przerzutniki Schmitta.

INT także Ci nie potrzebny i nie zrozumiały dla mnie, bo skoro boisz się zrobić programowo eliminację drgań styków na timerze i przerwaniu, to czemu nie boisz się wykorzystywać przerwania do klawiatury - ot taka niekonsekwencja myślenia 🙂

Więc może przestań się bać, wywal wszystko pozostaw tylko przyciski podpięte bezpośrednio pod piny, a eliminację drgań styków pomożemy Ci zrobić i nauczysz się czegoś nowego.

Link do komentarza
Share on other sites

A jeszcze pytanie: W sumie to po co Ci RTC?

Odmierzanie czasu trawienia nie wymaga stosowania RTC.

Co więcej jeżeli chcesz by ta trawiarka była jednocześnie zegarem to wystarczy, że zastosujesz kwarc 32,768kHz i będziesz miał bardzo dobry zegarek z programową kalibracją.

A jeżeli upierasz się przy RTC, to żaden kwarc nie potrzebny - masz generator wewnętrzny 🙂

Reasumując, Twój układ jest niepotrzebnie skomplikowany, w porównaniu do zadań jakie przed nim stoją. Warto nad tym pomyśleć, bo jak tak będziesz konstruował roboty, to daleko nie zajdziesz. Zastanów się, bo warto nabierać dobrych nawyków 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

W tym projekcie w sumie chce zrobić wszystko na tip top pod względem elektronicznym. Zresztą układy gasików i różne takie pobrałem z twojej strony:PP Wytrawiarka będzie prezentowana na konkursach także wolę nie oszczędzać kilku złotych zważywszy ze 3 układy rtc walają mi się po szufladzie kwarców zegarkowych mam od groma....

Harnas wejdź na stronę kolegi dondu tam jest wszystko opisane jak zrobić te etykietki fajne:D

Jeszcze co do klawiatury to chyba łatwiej jest obsłużyć przerwanie niż timer i przerwanie:D

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.