Skocz do zawartości

[BEAM] WHITE-BOT


kamil-s

Pomocna odpowiedź

Witam,
Mam 15 lat chciałbym zaprezentować swojego pierwszego robota WHITE-BOT który został stworzony na potrzeby lekcji fizyki. 😃

Robot to konstrukcja światłoluba [bEAM] z tego właśnie forum. Ja umieściłem jedynie foto tranzystorki na krzyż, dodałem diodę i w ten sposób powstał prosty line follwer. Robota zbudowałem rok temu, ale dopiero teraz miałem czas się nim pochwalić.

Konstrukcja:

L293D

2 fototranzystory

mikro serwa HXT900

pleksi 2 mm mleczna

Wygląd:

Na obecną chwile nie jestem dumny z wyglądu, ale rok temu gdy go zbudowałem i zwarłem w palcach ostatni przewód bo nie wytrzymałem, i okazało się ze działa... cieszyłem się właśnie z tego.

Sukcesy:

Tak, to nie jest żart, ten robot odniósł sukces.

Wygrał szkolny konkurs okładów elektrycznych 😋

Obecnie robot już nie istnieje poświęcił swoje części dla brata WHITE-BOTA 2 który jest w trakcie budowy.

Wstawiam filmik, parę zdjęć z budowy i po jej zakończeniu.

[ Dodano: 27-12-2011, 16:27 ]

tak nikt nie skomentuje ? 🙁

wb.thumb.jpg.fc618e3647741a2ddc78d823a6740b4a.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

tak nikt nie skomentuje ? 🙁

A co tu komentować? BEAM, działa, i tyle. Masz 15 lat, mógłbyś się wysilić na coś ciekawszego.

Wygrał szkolny konkurs okładów elektrycznych 😋

Dobrze ze nie muszę ogladać tych innych okładów 😋

Link do komentarza
Share on other sites

ja jak miałem 15lat to naginałem na budowie z cegłówkami 😅 więc jak dla mnie to spoko, że ludzie w tak młodym wieku mają tak ciekawe zainteresowania. zaciekawiło mnie również to, iż to praca stworzona na potrzeby szkoły albo masz wporzo fizyka albo stanowczo przekraczasz średnią krajową jeśli chodzi o poziom prac domowych 😅 powodzonka w dalszych poczynaniach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

O pardon, źle przeczytałem i napisałem coś czego nie powinienem napisać.

prac domowych

Przeczytałem "prac dyplomowych", stad taka reakcja.

Nie chodzi mi o to że robot jest zły, bo nie jest, chodzi mi o to że nie ma "fajerwerków". Działa, estetyka jako tako się broni, więc założenia projektu są pewnie spełnione.

Link do komentarza
Share on other sites

Mieliśmy zbudować układ elektryczny - ja zbudowałem robota z racji tego że się tym interesuje 😃

Motywacje to ja mam - powstaje kolejny robot programowalny tyle że się serwo zepsuło i doszedłem do wniosku że lepiej kupić silniki i zrobię mini sumo. Projekt już na papierze z dokładnością co do 0,5 mm. Ten robot będzie dopracowany w 100% 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Ten robot będzie dopracowany w 100% 😃

W fazie rysunków każdy tak uważa. Po zbudowaniu będzie to 80%, po testach 60%, po zawodach 40% i dojdziesz do wniosku, ze tyle rzeczy byś poprawił że budujesz nowego 😉

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Ten robot będzie dopracowany w 100% 😃

W fazie rysunków każdy tak uważa. Po zbudowaniu będzie to 80%, po testach 60%, po zawodach 40% i dojdziesz do wniosku, ze tyle rzeczy byś poprawił że budujesz nowego 😉

Podpisuję się pod powyższym stwierdzeniem wszystkimi kończynami.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.