Skocz do zawartości

Koło swobodne.


misiek1994

Pomocna odpowiedź

Jak wy robicie te kółka do trójkołowców?? Ja urzywam kółka dociskowego z magnetofonu przykręconego do tulejki dystansowej (takiej do płyty głównej w kompie). Niestety to rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje, ponieważ gdy mocno dokręce, to robot nie może skręcać, bo koło swobodne nie jest już swobodny, gdy znowu dokręce za słabo odkręca się całkiem i odpada.

Link do komentarza
Share on other sites

Zależy jakich rozmiarów, w marketach typu OBI można dostać małe koła typu:

(fot. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic788519.html)

Są wykonane z metalu z kołem plastikowym, cena małego koła to 0.99gr-2.50zł

Możesz wykorzystać też coś takiego:

(fot. http://www.konar.ict.pwr.wroc.pl/uploads/download/raporty/zdarzenia_koncowe.pdf)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dokręć luźniej i przeleć lakierem do paznokci/farbą olejną - śrubkę żeby nie mogła kręcić... zostanie wystarczający luz i

gdy znowu dokręce za słabo odkręca się całkiem i odpada.
nie odpadnie bo nie będzie się samo bardziej odkręcać..
Link do komentarza
Share on other sites

Ja na początku użyłem swobodnego kółka z Lego, ale zupełnie sie nie nadawało. Zamiast skręcać luźno blokowało się. Koło nie trzymało się w ogóle podłoża, ślizgało się po nim, a przez to nie ustawiało się zgodnie z kierunkiem jazdy.

Wymieniłem je na kółko dociskowe z magnetofonu. Zamiast łożyska lub tulejki na którym mogłoby się swobodnie obracać użyłem głównego silnika z CD-ROM-u. Sprawuje się doskonale. A i wygląda nienajgorzej:). Miłym zaskoczeniem było to, ze w metalowej końcówce nałożonej na wał silnika jest magnes. Jest na tyle silny, że podczas prób kołko ani razu nie odpadło. Docelowo oczywiście zostanie przytwierdzone. Zdjęcia pod spodem przedstawiają opisywane kółko.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.