Skocz do zawartości

Jak zrobić minisumo


Pawlo6565

Pomocna odpowiedź

dużo patrzyłem i według mnie użyłbym 4 czujników linii i jednego przeciwnika. Wy jesteście dla mnie jak profesjonaliści więc gdzie mogę najtaniej znaleźć obecnie takie części:

-Układ Scalony L293DNE

-Mikroprzełącznik z dźwignią MSM-22

-Silniczek elektryczny (2sztuki)

-Rezystory 220R / 0,25W

-Rezystor 4,7K/0,25W

-Podstawka pod L293DNE 16 Pin

-TCRT1000 (4sztuki)

-Pojemnik na 4 Baterie R6

-sharp 340k(2sztuki)

Niestety mój budżet jest dość mały 👹

Link do komentarza
Share on other sites

Co do SketchUp'a sam mam mieszane uczucia. Aczkolwiek na początek projektowania w 3D polecam. Aktualnie uczę się obsługi Solid Edge'a ST4 i jest na pewno trudniejszy.

Te elementy powinieneś dostać w sklepie electropark.pl 😉 Mam nadzieję, że z prądami silników się liczysz. Ja jednak bym wziął od razu L298 - prądu na zapas, ale trzeba dodać zewnętrzne diody. Coś za coś.

Link do komentarza
Share on other sites

Długa droga przed Tobą... Poczytaj opisy innych robotów, zapoznaj się z kursem elektroniki!

Czujników linii nie programujesz, ale całego robota owszem. Próbuj sam szukać odpowiedzi zanim spytasz na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Aktualnie uczę się obsługi Solid Edge'a ST4 i jest na pewno trudniejszy.

No niestety, nowy interfejs jest wg mnie totalną porażką (ale nie jest to tylko moja opinia). Ostatnią wersją ze starym interfejsem była v.20, był prostszy i bardziej przejrzysty, chociaż funkcji pewnie niewiele mniej.

Ogólnie Solid Edge nie jest trudny, ale ma dużo więcej funkcji niż SU, dlatego możesz mieć z początku problemy z przerzuceniem się. Jak już się nauczysz to docenisz te dziesiątki różnych poleceń i funkcji, piękne rendery, a z bardzo przydatnych dla robotyka rzeczy - obliczanie masy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.