Skocz do zawartości

Minisumo -pomoc w doborze części


tomciu1

Pomocna odpowiedź

Myślałem właśnie o pojemności ok 1300 mAh na koncepcję 2 zamiennych akumulatorów jednak nie wpadłem . Co do gąsienic to wiem, że i takie konstrukcje powstają i chciałem zasięgnąć języka. Ogólnie sprawa jest tego typu, że udział w zawodach jest finansowany przez szkołę a nauczyciel polecił mi zająć się młodszymi kolegami i pomóc im w doborze części (z czym jak widać sam mam problem) do drugiego (ich) robota. Dlatego właśnie wypytuję o gąsienice żeby zbudować coś innego bo 2 takie same konstrukcje szans szkoły raczej nie podnoszą.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tym sylikonem zobaczymy, najbardziej to mnie martwi jakby mi to wyszło. Swoją drogą to może wrzuciłby ktoś jakieś zdjęcie lub dokładniej napisał jak to zrobić ,znaczy odlać opony .

Co do akumulatorów to skłaniam się w stronę koncepcji 2 wymienialnych a wybrałbym coś takiego ,dobry wybór?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No dobrze,ale czy ktoś wypowie się na temat gąsienic i zasilania?

Na dole strony z gąsienicami którą podałeś (botland) są fotki minisumo usera Pawcio0928 - jak nie odpowie w tym temacie, to zawsze możesz PW napisać do niego i zapytać jak się sprawowały te gąsienice.

Co do akumulatorów to skłaniam się w stronę koncepcji 2 wymienialnych a wybrałbym coś takiego ,dobry wybór?

To pakiet 3S, a do minisumo w zupełności Ci wystarczy 2S (o czym wspmniał wyżej Piotreks-89), tym bardziej, że chcesz użyć silników pololu.

Link do komentarza
Share on other sites

Witaj,
(wszystko zależy od tego czy ten twój pierwszy minisumo ma działać i to już będzie dla Ciebie sukces, czy liczysz na coś więcej)

Jeśli liczysz na coś więcej i na poważnie chciałbyś się zabrać za konstruowanie robota to zostaw te swoje poloki i zastanów się nad 50:1 albo 30:1(które bardzo polecam).

Jeśli chodzi o elektronikę to ona sama działa od 6V. A jeśli baterię weźmiesz powyżej 9V, to się dobrze zastanów, bo silniki mogą ci paść po kilku godzinach pracy.

Co do akumulatorów zastanów się czy 1000mA to nie za dużo.

Jeśli chodzi o koła to jest wiele innych materiałów, które mają równie bardzo dobrą przyczepność jak sylikon i nie musisz wtedy nic odlewać.

Link do komentarza
Share on other sites

Co do silników to zdecydowałem się na pololu hp 50:1 , koła raczej te co podałem wcześniej http://botland.com.pl/pozostale/24-kola-solarbotics-rw2i.html są z gumy powinny mieć w miarę dobrą przyczepność. Jeśli chodzi o elektronikę to tak jak piszę dostałem ją z utp a wszystkie informacje na jej temat mówią o zasilaniu od 9 -12 v nie pamiętam dokładnie ale jest tam chyba stabilizator a co do silników to też wyższym napięciu nie problem dołożyć stabilizator.Co do akumulatora to raczej wybiorę na zmianę 2 mniejsze w electropark.pl znalazłem takie po 500 mAh 11.1v i 800mAh 11.1v i chyba wezmę te 800 bo są droższe o ok 2zł a nie dużo większe.

Link do komentarza
Share on other sites

nie wiem dlaczego Boby uważa, że coś jest nie tak z kołami... Jest w komplecie śrubka która blokuje felgę na silniku. Jeśli to nie wystarczy to zawsze możesz przewiercić jakimś małym wiertłem ośkę silnika i przez nią się jeszcze przebić, żeby felga nie spadła.

Link do komentarza
Share on other sites

lolo1995, bynajmniej nie chodzi mi o mocowanie do wału silnika, które jest pewne, tylko właśnie o lipną gumę pokrywającą je. Miałem wątpliwą przyjemność "macać" te oponki i muszę stwierdzić, że krzywo położony byle silikon RTV z motoryzacyjnego za 9zł bije je na głowę.

Link do komentarza
Share on other sites

dzięki panowie za uwagi ale może ktoś by podrzucił jakieś gotowe rozwiązanie np. link do jakichś sprawdzonych ,o wysokim współczynniku tarcia kół bo widzą ze moje pomysły są niezbyt trafione.

Jak nie link to chociaż nazwa .

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.