Skocz do zawartości

Minisumo -pomoc w doborze części


tomciu1

Pomocna odpowiedź

Tak właśnie myślałem , że trzeba będzie dolutować do nie wykorzystywanych aktualnie pinów ale z tego co naliczyłem to więcej będzie wolnych bo płytka mocy silników wykorzystuje 8 pinów z 20 pinowej złączki.Swoją drgą dziwne, że wcześniej nie zauważyłem dzięki za podpowiedź

Link do komentarza
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie, które wcześniej zapomniałem zadać . Jakie duże koła zastosować do takich silników w podanym przez Pawcio linku jest napisane, że nie powinny być zbyt duże , jaka byłaby optymalna średnica ,tak mniej więcej.?

Link do komentarza
Share on other sites

To wszystko zależy od projektu najczęściej jeśli robot ma być niski to małe, lub ma być na 4 kołach no to wtedy małe. JA osobiście posiadam koła o średnicy 25mm i myślę że w tych granicach są optymalne. Ale oczywiście najlepiej samemu poeksperymentować .

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ostatecznie zdecydowałbym się na: http://electropark.pl/mikrosilniki/541-silnik-pololu-50-1-hp-625-obr-min-5901510054109.html , http://electropark.pl/3e-model-li-pol/524-pakiet-li-pol-3e-model-11-1v-500mah-20c-5900970052403.html X2 wymieniane jedna pracuje druga się ładuje, http://electropark.pl/ladowarki/1324-ladowarka-redox-beta-12v-230v.html . Coś byście zmienili, robot z założenia ma być niski (zależy jak ułożę elektronikę bo jest piętrowa a mam zamiar ją rozciągnąć wzdłuż) z kołami umieszczonymi z tyłu .? Mam jeszcze pytanie co do podparcia zastanawiam się np. nad zastosowaniem 2 ballcasterów,to dobry pomysł czy lepiej żeby ślizgał się na obudowie np. jakiejś blasze?

Link do komentarza
Share on other sites

Ballcastery w minisumo to zło. Daj dobry pług, powinien być z twardego metalu (stal, mosiądz, na pewno nie aluminium, najbardziej polecam stal nierdzewną, tylko musi być równiuteńko naostrzona). Elektronikę postaraj się zamknąć na jednej płytce. Jakie chcesz zastosować czujniki? Do pierwszego robota polecałbym co najmniej 3 sharpy cyfrowe (gp2y0d340k, cena dość nieprzyjemna, ale nie będziesz miał problemów podczas uruchamiania samoróbek). Sharpy analogowe odradzałbym ze względu na wymiary i czas reakcji (około 40ms, sharpy cyfrowe mają czas reakcji rzędu 8ms). Akumulator 3S? Może 2S wystarczy? Będzie bardziej płaski, a silniki i tak są na 6V (chociaż sam zastanawiam sie, czy nie dać do następnego ms 3S i używać 11V jako takiego "boosta" dla silników jak zobaczy przeciwnika, a jeździć normalnie na pwmie ustawionym tak, by nie zabić silników).

Link do komentarza
Share on other sites

Ja jako właściciel totalnej porażki pod względem pługu w robocie potwierdzam to, o czym pisze Bobby, pług musi przylegać idealnie na całej powierzchni, bo inaczej traci sens. Dodam, że przypadku takiej konstrukcji trzeba wybrać kompromis pomiędzy dociskiem na koła a pług.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.