Skocz do zawartości

Czujniki do robota kroczącego


dendal

Pomocna odpowiedź

Witam,

jestem początkujący, jeżeli chodzi o Robotykę. Mam problem z dobraniem i wykonaniem czujników na platformę robota kroczącego firmy Lynxmotion, a mianowicie Hexapod Phoenix.

Myślałem, nad zestawem czujników takich jak:

-> Ultradźwiękowy czujnik odległości,
-> Żyroskop,
-> Akcelerometr.

Wiem, że można kupić takie czujniki, ale są one często drogie, a ja nie chcę się wykosztować.

Z góry dziękuję za próby podjęcia pomocy 🙂

Pozdrawiam,
dendal~

Link do komentarza
Share on other sites

Żyra i akcelerometru sam nie zbudujesz, scalaki do akcelerometru kosztują kilka zł, do żyra moze trochę więcej. Prosty projekt sonaru jest na forum, zaraz poszukam linka.

[ Dodano: 22-03-2012, 20:30 ]

www.forbot.pl/forum/topics20/ultradzwiekowy-czujnik-odleglosci-do-robota-vt937.htm?highlight=ultrad%BCawi%EAkowy

https://www.forbot.pl/forum/topics61/sonar-z-przetwornikiem-dwukierunkowym-vt3012.htm

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ok wielkie dzięki za linki.

Zna ktoś może jakieś ciekawe książki, które dotyczą czujników do robotów mobilnych, albo do podobnych zastosowań?

Czy znacie ciekawe sklepy, gdzie można tanio kupić układy scalone do akcelerometru i żyroskopu?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
dendal~~

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Będę miał w celach dydaktycznych 😋. Tak żal mi trochę pieniędzy, ponieważ wszystko po projekcie zostaje na uczelni. To nie znaczy, że chcę kupić coś co nie będzie działać, bo szkoda na to czasu, a szczerze mówiąc nigdy nie zajmowałem się praktyczną stroną robotyki.

Tzn. mam zamiar wydać do max 150-200 zł na akcelerometr + żyroskop, tylko nie do końca wiem, czy wystarczą 2-osiowe czujniki?

Znacie może jakieś ciekawe sklepy internetowe z modułami żyroskopu i akcelerometru? Oczywiście nie koniecznie muszą być polskie 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Czy uważacie, że czujniki ultradźwiękowe HC-SR04 nadają się do Hexapod Phoenixa??

Co myślicie o akcelerometrze MMA7361?

Znacie strony z dużym wyborem żyroskopów? Podkreślam, że nie koniecznie muszą być to polskie strony, ale jakby były jakieś z ciekawymi ofertami to będę wdzięczny.

Pozdrawiam,
dendal~

Link do komentarza
Share on other sites

Spójrz u mnie. Mam kilka różnych zarówno żyroskopów jak i akcelerometrów - same scalaki i gotowe moduły z wlutowanymi układami. Jak szukasz czegoś o konkretnych parametrach to mogę pomóc Tobie dobrać odpowiedni czujnik...

Jak masz więcej pytań to służę pomocą - tutaj lub na email/PW.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.