Skocz do zawartości

Sprawdzenie schematu i płytki linefollower


mikul

Pomocna odpowiedź

Strasznie dużo tych zworek jak na tak prostą płytkę. Polecam ci (jak wielu innym) powiększenie pól lutowniczych (Edit -> Design rules... -> Restring -> Pads i edytujesz wszystkie wartości minimal. Ja daję 17). Płytka ogólnie wygląda całkiem, całkiem, ale jak słusznie zauważył klonyyy ścieżki, przez które będzie płynął większy prąd lepiej jest poszerzyć.

Link do komentarza
Share on other sites

(Edit -> Design rules... -> Restring -> Pads i edytujesz wszystkie wartości minimal. Ja daję 17)

Zwiększ sobie najlepiej całą lewą kolumnę.

1. Jak eksportujesz do obrazka z Eagla to dawaj większą rozdzielczość i wyłączaj opisy.

2. Staraj się nie robić "schodków" - np. lewa część mostka drugi pin od góry.

3. Jak już wszystko poukładasz i połączysz to użyj funkcji DRC (przedostatnia linijka w leym panelu), wykryje ci wszystkie zwarcia i miejsca, gdzie przelotki/ścieżki/pady będziesz miał zbyt blisko siebie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1. Masz małe przelotki - zwiększ je tam gdzie zwiększałeś pady. Ja zawsze daję okrągłe.

2. Potencjalne zwarcie na ścieżce idącej od megi pod przyciskami.

3. Przelotka nie powinna pokrywać się z padem - pin 1 mostka.

4. W lewym dolnym rogu masz jedną ścieżkę poprowadzoną troch inaczej niż sąsiednie, ale to tylko estetyka.

5. Lepiej nie prowadź ścieżek między pinami scalaków.

6. Po rogach masz sporo wolnego miejsca.

7. Ścieżka pod megą idąca do rezystora z przelotką - zamiast kolejnej przelotki podłącz tą ścieżkę na Top do pinu R. Na górze po lewej od megi to samo.

8. Użyj teraz funkcji DRC i zobacz ile błędów ci wyrzuci bo na forum mówimy to samo co by ci Eagle pokazał.

Link do komentarza
Share on other sites

Przyciski przeniosłem na prawy górny róg obok kondensatora i pozbyłem się dwóch zworek.

W błędach pokazało mi, że pole lutownicze stykało się z ramką i na wszystkich przelotkach pojawił się błąd "drill size".

Link do komentarza
Share on other sites

Musisz przetestować różne ułożenia, pamiętaj aby zawsze minimum jeden czujnik widział linię. Czujniki nie mogą być rozmieszczone zbyt rzadko, ponieważ nie będziesz wtedy wiedział gdzie jesteś nad linią.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.